Boeing B-17 / fiddlersgreen.net / 1:49 / Hotovo

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Boeing B-17 Flying Fortress / free

Příspěvek od Lukas »

Díky moc za informace, člověk se apsoň něco přiučí ;) , ano i ten Bassingbourn je zmíněn ve šmikajdě. Takže by to mělo být letiště v Anglii :D , ale nakonec netuším jestli mi tam něco ještě vleze. Samotný vozík s bombama by asi mohl...
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Boeing B-17 Flying Fortress / free

Příspěvek od Lukas »

Tak trochu jsem počítal měřítko modelu a vyšlo mi, že by to mělo být 1:49(48) - takže Kiwiisek se opravdu trefil, když počítal zhruba s měřítkem 1:50 8-) .... teď jse du podívat na nějakou tu techniku, kterou mám v archívu....
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Boeing B-17 Flying Fortress / free / 1:49

Příspěvek od kiwiisek »

No , střelil jsem to fakt od boku , ale takhle jsem to odhadl podle toho , že tenhle typ konstrukce víc nesnese..tedy podle mého názoru..
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Boeing B-17 Flying Fortress / free / 1:49

Příspěvek od Lukas »

Během hledání podkladů jsem našel tento web:
:arrow: http://warbirdinformationexchange.org/p ... 5&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;

Je tady v podstatě vše co sjem potřeboval, teď to jen narýsovat a slepit... :lol: :D
Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 29
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: porad Liberec :-(

Re: Boeing B-17 Flying Fortress / free

Příspěvek od papergeorge »

Jirka Z. píše:Internet toho, Lukasi, nabízí spoustu. Stačí dobře zvolit slovíčka v Googlu a hned máš fotek habaděj... ;) Tady je pro příklad jedna, kterou mi to vyhodilo (zdroj: archiv LIFE).

To vlevo s vozíkem plným pum je Dodge WC-12, sloužily hodně na amerických leteckých základnách. Vpravo před křídlem pak traktor. Pár typů traktorů používali Američané, ale je to ideální stroj, pokud budeš chtít zasadit Létající pevnost do období působení 8. letecké armády nad Evropou. Na britských letištích se totiž traktory pro rozvoz munice používaly v hojném počtu a v různých typech. Ve výběru techniky hodně záleží, na jaké letiště chceš bombardér situovat.

Jirka Z.
Jeeee, ty Autacary jsou nadherny. A ty privesy taky. Autocar byla znacka aut, ktera se v USA vyrabela pro ruznne ucely. Rada lidi zna GMC, Dodge, atd, ale tyhle stroje, co se vyskytovaly v tylu nebo prave na letistich nejsou moc zname. A to mluvim o Evrope. Moooc pekna fotka.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Boeing B-17 Flying Fortress / free / 1:49

Příspěvek od Lukas »

Po delší pauze vyplněné nemocí :( a nedostatkem času, jsem dokončil tohoto drobečka. Na modelu jsem ještě přidal nějaké ty malé doplňky a některé originální díly jsem musel trochu upravit, aby to sedlo k sobě, ale ne vždy se to povedlo. Nevím co bych dalšího napsal, lepší je se podívat na fotky :D .

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zas příště u dalšího modelu, PATLU ZDAR! ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Boeing B-17 Flying Fortress / free / 1:49 / Hotovo

Příspěvek od JoskaM »

Tak to gratulace, i když teda ten tisk se na tom podepsal, na hranách, přesto obdiv.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Boeing B-17 Flying Fortress / free / 1:49 / Hotovo

Příspěvek od Lukas »

Dík za reakci a gratulaci :D Josko, ale myslel jsem, že se ozve více lidí a písne sem svůj názor, abych věděl co třeba u dalšího modelu zlepšit atd.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“