P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem slepil celky dohromady, doplnil výfuky a trošku se posunul se stavbou dál. Dost se s tím, peru, stavba to opravdu není lehká a střední obtížnost modelu se mi zdá jako maximální. Ještě musím trošku některé věci dozaretušovat. Na fotkách to tak děsně nevypadá, ale ve skutečnosti je to dost špatné. Tohle letadlo na výstavy rozhodně vozit nebudu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Také jsem se pustil do čelní části překrytu kabiny. Také se s tím dost peru a nejsem se svou prací moc spokojen. Doufám, že se mi aspoň podaří přilepit to na trup, protože mi vteřiňák nějak nechce lepit. Vždycky to jako drží a pak se to celý odlepí, jako nic, a to mám gelovej Loctite, žádnou mrchu za deset korun.

Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec, jsem tedy lepil na oboustranku, ale ten vteřiňák mě dost vrtá v hlavě.
Další prací bude hlavní podvozek. To jsem na to zvědavej.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od chuan »

Já nevím co se ti na tom pořád nelíbí je to krásnej macek a věřim, že v reálu bude vypadat ještě líp.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem dneska zase trošku popojel kupředu. Nalepil jsem přední část překrytu kabiny a pustil se do hlavního podvozku a vrtule.
Podvozek i vrtule se lepí poměrně dobře. S přilepením kabinky jsem trochu bojoval. Nyní nějaké fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na podvozku je ještě spousta práce. Z vrtule mi chybí ještě dodělat tři listy a pak na všechny listy nalepit spodky. Nějak nevím ani proč se tam ty spodky lepí. Každopádně pomalu a jistě začínám přemýšlet jak vyrobím bublinovitý překryt kabiny. Ve vystřihovánce se má slepit ze šablony, ale to se mi moc nezdá. Kdyby někdo měl nějaký nápad, budu neskonale vděčen.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Hezky jedeš, přímo letíš :) Kabina náhodou vypadá hodně dobře. I to, co je vidět z interiéru.
(a to by jeden řekl, že MM jsou modely pro začátečníky, co?)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

No jako modely pro začátečníky mi to teda moc nepřipadá. Každopádně se bojim nejvíc tý bubliny. Podle šablony se jako slepí, ale to tam budou vidět ty spoje a nebude to asi moc hezký.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od muf10 »

Na kabinku udělej ze dřeva kopyto,z pet láhve odřizni dno nebo vrch pořádě rozepři venitř z pusť na to teplo krásně se to kolem kopyta smrskne.de to i z polystyrenem(ne kuličkovým) a polévaní horkou voudou a nevím jestli i v této velikosti nebo spíše malosti.
Uživatelský avatar
alvian
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22.5.2012 8:07
Bydliště: praha

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od alvian »

Kde se da koupit ti papirove modely(MalyModelarz)?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

http://www.vystrihovanky.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gpm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Modelářské akce, sběrka u Numiho...
Kdo hledá, najde...
Welcome to the real world, Neo.
(nezdáš se mi, že ne...?)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

A nebo se dají koupit, někde na výstavě. To upřednostňuju já, protože si model pškně můžu prohlídnout.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem se zase posunul blíže k cíli. Zpacoval jsem podvozek a vrtuli. Vše jsem osadil na letadlo a už zbývá jen dodělat pravý kryt kola, bomby, kryt kabiny, nějaké drobnůstky a bude hotovo. Už se na to dost těším, protože tahle stavba mi dává pěkně zabrat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Jirka Z. »

Dobrý, Pavle. Už nějakou chvíli tvoji stavbu sleduji a Mustang vypadá povedeně. Docela jsi mě nalákal, abych se po tomto modelu kouknul a postavil si ho taky (teda zmenšil si ho taky, jsem chtěl říct... ;) ). Sleduju dál a držím palce v cílové rovince.
Naposledy upravil(a) Jirka Z. dne pon 28.5.2012 17:06, celkem upraveno 1 x.
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Vždy se zájmem sleduji reporty ze staveb Maleho Modelarze. A Tvá stavba mě nadchla, že jsem se rozhodnul i tak "profláklé" éro někde na burze sehnat a postavit. Dobře se na Tvou práci dívá. :)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Děkuju za slova chvály, ale ve skutečnosti to taková hitparáda zase neni. Ale zase nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nepovedlo. Patlám jak umim, takže něco se mi povede líp a něco míň.
Myslim, že je mustang k dostání na vystřihovánky cz, nebo, alespoň nedávno jsem ho tam zahlédl.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem Mustanga téměř dokončil. Už zbývá jen spáchat bublinu překrytu kabiny a usadit jí. Jinak je model téměř hotov, a tak jsem ho již trošičku lépe vyfotil.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec se mi model celkem líbí, ještě doufám, že se podaří ta bublina. Musím sehnat nějakou balzu, ze které bublinu vybrousím a pokusím se nějak fólii vytvarovat.
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: P-51B Mustang / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Stuler »

podarilo sa ti to krásne, skvele sa na to pozerá, gratulujem k dokončeniu ;-)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“