Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

majk
Příspěvky: 15
Registrován: pát 3.2.2012 18:01

Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od majk »

Dobrý den, rád bych zde prezentoval stavbu vlastního modelu Porsche 956 v měřítku 1/24. O tomto legendárním závodním automobilu skupiny C není třeba se nějak zvlášť rozepisovat. Přejdu k samotnému popisu modelu. Jako vzor jsem si zvolil krátkou sprint verzi 956ky, v barvách někdejší švýcarské stáje Brun Motorsport ze závodu 1000km Hockenheimringu z 14.7.1985. Za volantem se střídali Belgičan Thierry Boutsen a Stefan Bellof z Německa. Závod nedokončili pro nedostatek paliva. 1. září 1985 obletěla svět smutná zpráva, Steffan Bellof za volantem tohoto vozu zahynul na okruhu v belgickém Spa Francorchamps při kontaktu s továrním Porsche 962 Rothmans pilotovaným Jacky Ickxem v nájezdu do zatáčky Eau Rouge.
Model mám vytvořený v Rhinocerosu 4. Tisk provádím na 120g papír inkoustovou tiskárnou Canon ip4600. Před prací s tiskem ho přelakovávám matným lakem Prima. V šuplíku mám hotovou i dlouhou verzi 956ky pro 24h Le Mans. Ale to zas někdy jindy:)
Ale abych tady pořád něco nepsal tak tady je několik fotografií z průběhu stavby, omlouvám se za to že jsem to nefotil uplně od začátku, lepil jsem rychleji než fotil.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) majk dne stř 8.2.2012 19:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 74
Registrován: pát 20.1.2012 22:31
Bydliště: Zlín

Re: Brun Porsche 956/1:24/vlastní tvorba

Příspěvek od Vítek »

1. Velký postřeh za tento počin. Porsche jako značku sice nemusím, ale Group C ano a vytrvalostní závody taky.
2. Asi by bylo dobré změnit v názvu vlákna název vozu. Inspirace je třeba tady
http://www.racingsportscars.com/photo/1 ... 14-019.jpg
3. Palec nahoru i za výběr neokoukané předlohy. Mohl jsi sáhnout po "profláknutější" variantě.

Faktem je, že toto auto v krátké i dlouhé verzi má tolik variant, že máš nadlouho na čem dělat. A takové "Marlboro" Boba Woleka by stálo za hřích.

Budu sledovat a přeji zdárné dokončení.

Abych nezapomněl, tak ještě dva dotazy. Bude model nějak dostupný? A neuvažuješ i o jiném Céčku? Třeba Jaguaru.
majk
Příspěvky: 15
Registrován: pát 3.2.2012 18:01

Re: Porsche 956 B/1:24/vlastní tvorba

Příspěvek od majk »

Děkuju za postřeh, toto zbarvení jsem zvolil právě pro tu neokoukanost, v záplavě všech těch Rotmans, Blaupunkt či Warnsteiner poršáků. Popravdě jsem se rozhodoval právě mezi tímhle Schiesserem nebo zmiňovaným Wolekovým Marlborem. Když tem model vypustím tak jako free. Pro zatím chci zde prezentovat stavbu. Do budoucnosti jsem přemýšlel právě o tom Jaguaru, model XJR-9.
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 74
Registrován: pát 20.1.2012 22:31
Bydliště: Zlín

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Vítek »

Když už jsme u těch zajímavých a neokoukaných předloh z doby Group C, tak za zmínku stojí jak Aston Martin AMR1, tak Aston Martin Nimrod. Nebo Lola T600. 8-)
Ovšem i Jaguar je parádní volba a se Sauberem z ABC to bude super dvojka. ;)

Ještě ke stavbě. Moc se mi líbí, že to děláš takové lepitelné. Na první pohled žádné extra vymyšlenosti ve stylu hele co dokážu zkonstruovat a slepit.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Standa F. »

Ano, vypadá to lepitelně - konstrukční škola starého dobrého mistra RV se nezapře - nepletu se? 8-)

Jinak efektní seksy model, vskutku.
majk
Příspěvky: 15
Registrován: pát 3.2.2012 18:01

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od majk »

Děkuju za reakce, inspirace modelem 956ky mistra Vyškovského tu určitá je, snahou bylo udělat model v takovém zjednodušení a lepitelnosti aby to stále proporcemi a tvary byla 956ka.Na kapotě vpředu jsem si pomohl podlepením vnitřních dílů blatníků na 0,5mm papír a natupo vlepených do kapoty. Dnes jen malý progres, slepil jsem dohromady ploutve zadního přítlačného křídla. Tady jsou dvě fotky:
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) majk dne stř 8.2.2012 19:03, celkem upraveno 1 x.
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Jirka »

Vypadá to perfektně, jen tak dál.
Myslím, že i takovéto modely tu mají své místo, pro mladší lepiče určitě. Sice se jistě najdou šťouralové, kteří by chtěli větší detailnost, ale ty nemusíš brát v potaz, pokud nebudeš chtít. To jsou ti dobří, kteří si model mohou upravit sami :lol:
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od khaRel »

vypadá to jednoduše, to je fakt, ale zase to celkem dobře reprezentuje správné tvary, takže tady bych souhlasil s Jirkou. Mně osobně se jen moc nezdají ty kružnice ve světlech, jelikož to "sklo" má velkej úhel vůči světlům, tak bych tam tyhle náznaky raději nedával, ale jinak je to paráda, hlavně to máš pěkně čistě slepený
majk
Příspěvky: 15
Registrován: pát 3.2.2012 18:01

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od majk »

Ty kružnice tam nemusí být, ani ten blinkr, přišlo mi to takový chudý bez toho to "zasklení světel". Dnešní postup, podlaha vozu na 1mm kartonu. Předesílám že model nebude mít rejdovací přední nápravu. Případně všímavým uživatelům, kteří na fotce marně hledají nějaký náznak venturiho tunelů, tak ty ztvárním jen ve viditelné části difuzoru.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 74
Registrován: pát 20.1.2012 22:31
Bydliště: Zlín

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Vítek »

O velkém tuningu nemusí být sice řeč, ale určitě by stálo za úvahu udělat něco se stěračem, víčky nádrže apod. Inspiruj se třeba u Sauberu nebo Porsche od pana Antonického co bylo v ABC. U pana Vyškovského určitě ne. To auto je dost mimo.

A ještě jedna drobnost. Na toto auto sice nemám podklady, takže nevím podle jakého vzoru jsi tvořil logo GKW, ale mám pocit, že takto nevypadá. Třeba Ti toto pomůže.
http://www.porsche.evengest.com/
I na BMW 635 CSi co s ním jezdil Vojtěch s Johansonem vypadalo jako odkazu. ;)
majk
Příspěvky: 15
Registrován: pát 3.2.2012 18:01

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od majk »

Děkuju za ten tip na to logo. Z dobových fotek vozu to není až tak patrné jak skutečně vypadá to logo GKW. Ty víčka poladím. Stěrač tam příjde teprve nalepit, to je jen pozice na na něj na skle:).
majk
Příspěvky: 15
Registrován: pát 3.2.2012 18:01

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od majk »

Tak dnešní podvečer přinesl na porsche stěrače a taky potuněné palivové zátky, pro ně jsem otvory vyseknul do živýho modelu průrazníkem. Dále se věnuji podvozku a difuzoru.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 74
Registrován: pát 20.1.2012 22:31
Bydliště: Zlín

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Vítek »

Pěkné. Hezky Ti to na sebe navazuje. A bílá zůstala bílou. 8-) Ten průduch na střeše přímo volá po vyřezání. ;) Obzvláště pokud budeš řešit natáčení přední nápravy.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od khaRel »

ten průduch po tom volá, ale to pak už nebude ten jednoduchej model, to by se rovnou dala udělat světla a všechno možné
majk
Příspěvky: 15
Registrován: pát 3.2.2012 18:01

Re: Porsche 956 B / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od majk »

Za tím průduchem je ještě jeden vzadu, a dva vedle výdechů od chladičů, tam jsou praporky z druhý strany, otvírat ty průduchy nebudu, to bych do toho mohl začít řezat pořádně, světla, skla do kokpitu.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“