A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

No konečně ses taky pohnul. Ale jinak to vypadá slušně.
Taková blbost, a co to dá práce, co?
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Zdravím vás všechny vyznavače papírového patlu a přináším další malý postup ve stavbě.
Vánoce jsou za námi, a tak mám opět trochu času na lepení. Zatím sem vložím jen malou ochutnávku něčeho co se mi pod rukama začíná vytvářet. Když jsem počítal počet dílků, ze kterých se nakonec bude skládat podvozek, došel jsem k ohromující cifře přes 1000 dílků a ano není to překlep. Pak je ještě dobré připočítat dílky, ze kterých se skládají pásy a tam je číslo také přes 1000 + osičky. K dokončení podvozkové části mi už toho moc nezbývá.
Až osadím tank pojezdovými vozíky budu se muset opět zaměřit na výrobu pásů, protože jsem zjistil, že dokud nebudu mít hotový kompletní pojezd a nasazený pás nebudu moct přilepit boční pancířování.
Stavbu zatím hodnotím neutrálně, jsou zde věci, které jsou naprosto přesné, a pak jsou tu věci u kterých siříkáte, že to snad ani není možné, a když k tomu přičtete ještě mou nešikovnost zas taková sláva to není. Doufám, že až budu mít tank na pásech bude to alespoň trošku koukatelné, aby nevyšlo těch mnoho hodin práce na zmar

Ochotnávka: Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Podvozek mám téměř hotový, bohužel mi však došly matky 0,9 mm. Prosím nemáte někdo přebytečných 20 matiček? rád za ně zaplatím
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Vyřezat :)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Lukáši, nic proti tobě, ale vyřezávat matice 0,9 mm, to je tak možná pro Bakuldu. 20 kusů, aby byly alespoň trochu podobný, je pro mě naprosto nereálný, nevím jestli jsi to někdy zkoušel, ale udělat takhle malý šestihran skalpelem je fakt extrém. Navíc už tak mám dost práce se články pásů.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Ričmond »

No tak já si zase myslím, že pokud to neni na celý model, ale chybějících 20 kusů tak bych to řezání tak nezatracoval ;-) Ale nebudeme dělat nepokoje:)
Jinak to máš pěkné, čisté a ty matky to hodně oživí (ať už koupené či vlastní :) )
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Hele podlep si papír a vysekej to růžovou jehlou, sice to není 6hran, ale při té velikosti to nepoznáš. :) A pokud to bude někde méně na očích, tak tím lépe. ;)
Nebo počkat do Lužánek, odchytit Jožkyna a nakoupit si.
Uživatelský avatar
Jeanuss
Příspěvky: 55
Registrován: ned 29.1.2012 9:55
Bydliště: Třinec

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Jeanuss »

Ahoj chuane.
Já si matky tvořím právě pomocí injekčních jehel, které jsem si vyklepal do šestihranu, je to sice trochu o štěstí, ale můžeš to taky zkusit. :P A nemusím nic kupovat. :D (jen ty jehly :lol: ) p.s. ta jehla vpravo na prvním obrázku je průměr růžové, jen ji mám zasazenou do oranžové. ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Mělo to být jen takové přátelské popíchnutí a ono jsem zatím kopnul do sršního hnízda.

Každopádně bych to nepsal, kdyby to bylo něco tak neproveditelného. Třeba na Kamaz jsem matek dělal celkem dost a i menších. Jak píše Brzdič, podlepíš si papíry (nejlépe kancelářák, aby se matky nerozvrstvovaly), vyřízneš pásek v tvém případě 0,9 mm (a hned máš dvě strany šestihranu) a pak už jen nožem vysekáváš. Samozřejmě je ideální si to předem předkreslit nebo natisknout, ale po čase to dáš i bez toho. Za chvilku máš tolik matek, že i kdyby se ti povedla jen každá druhá, 20 jich určitě najdeš.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od zkooter »

Ahoj, tyto stránky mám uložené v oblíbených právě na takové horší časy co nastaly u tebe. Snad to pomůže.
http://www.modernmug.com/screws.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak moc pěkný model si patláš, rád sem chodím na čumendu, tak ať se daří jako doposud. ;-)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Přináším další malý postup. Dodělal jsem kompletně podvozek. "Ještě jednou ti moc děkuju Josko, zachránil jsi mě a máš to u mě"
Trošku jsem popatlal na krytech a udělal jsem okruží na věži. Tam jsem zjistil,že je o milimetr posunutý střed a protože na korbě je přesný kolo, tak krásně kouká z jedné strany bílá linka okolo okruží věže. No budu muset trochu díru zešišatit. Také dávám dohromady první pás a jak bude natřený dám sem fotku a pak už ho namotám na tank a celé to přikryju bočním pancířem. Pak už to pomalu začne vypadat jako Matilda
Fotky jsou kvůli světlu venku takové rozplizlé a barvičky divné, za takových podmínek se mi to lépe vyfotit nepodařilo. Jediné co mě těší, je to, že naživo to tak hrozně nevypadá.

:Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Není vůbec zač. PS - teda ty prolisy na zadku, z těch byl měl osypky, vypadá to skvěle!
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Parádně ti ten anglán roste pod rukama. Fakt skvělá práce ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Zdravím kolegy patlaly. Patlám pořád články pásů a tak si práci zpestřuju výrobou věže tanku. Obšívka docela sedla až jsem se divil, posuďte sami. zatím to všechno na fotkách vypadá tak všelijak, ale nedaří se mi pořádně vyfotit.
Nyní fotky postupu:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: A12 Matilda II MK III /Modelik/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Po dlouhé době jsem pokročil s Matyldou. Článkové pásy byl doslova očistec a asi bych se na ně vybodnul kdybych věděl jak obtížné bude sesadit vše dohromady. podvozek je jako z gumy, vše se neustále ulamuje a hýbe a je to děs a běs. Podařilo se mi nakonec navléknout pásy a pak jsem začal přidělávat boční pancíře. No bylo to asi to nejtěžší co jsem kdy v životě lepil. Přetahoval jsem se s tím a kdybych byl chobotnice měl bych málo rukou. Nakonec jsem to nějak přilepil, ale stálo mě to šíleně nervů a asi jsem zestárl tak o 10 let. Díky tomu všemu začaly vylézat žebra kde to jde a vše je dost pomačkané. Fotky dávám zatím bez jakékoliv retuše.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“