Sturmtiger / Answer + scratch / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
czjapan
Příspěvky: 1
Registrován: sob 5.10.2013 21:09
Bydliště: Praha

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od czjapan »

Neuvěřitelné a dechberoucí, na většině fotek ani nejde poznat že to je z papíru :)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Kuba78 »

dechberouci? znam lepsi prirovnani.. kulervouci :-)
a sup sem s fotkou toho usti hlavne. a nemuzu se dockat az uvidim jak zpracujes pasy..
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 485
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Kovář »

Přátelé jsem příjemně překvapen a zaskočen Vašimi reakcemi. Nečekal jsem, že právě hlaveň bude takovým tahákem. Výroba proběhla tak, že jsem na díl, který tvořil vnitřek hlavně, šikmo nalepil pásky ztvárňující drážkování. Počet drážek jsem spočítal na fotkách skutečných strojů. Dle Bernieho hesla: Víme, co stavíme. Vlastně většinu dílů interiéru jsem dělal jen podle fotek, interiér není součástí vystřihovánky. Hlavně závěr děla a celá horní část nástavby je dělaná na koleně.

Pak jsem papír několikrát nabarvil barvou Humbrol 54 Met (hlavňovina) a po zaschnutí barvy pásky hodně přeleštil tuhou. To vše v rozvinutém stavu, jinak bych se dovnitř nedostal. A až teprve teď jsem utočil hlaveň do válce. Dál to bylo jednoduché. Přilepil jsem čelo hlavně s dírami, (které je vypálené laserem, díky Teo), a pak jsem nalepil plášť hlavně. Tím bylo hotovo.

Ústí hlavně jsem úmyslně nefotil, bo není hotové. Ale na zvláštní přání sem hodím jednu fotku. Snad to bude stačit. Vše je natřeno teprve základem, chybí komplet patina, štít proti střelám atd. Patinu řeším se Sarrothem stejně jako u Tigera. Co vím, udělám sám, co nevím konzultuji. Jeho způsob ztvárnění patiny se mi líbí a vyhovuje mi. Mrkněte třeba sem. To vlákno znám prakticky nazpaměť. Co je Maryškova škola, nevím.

Upřímně řečeno, už se těším na pásy, tam je cestička dopředu známá. Problém očekávám „pouze“ s patinou. Jinak to bude zašívárna, nic nemusím vymýšlet, (jestli mi rozumíte). Sám za sebe tiše doufám, že se mi podaří exteriér modelu a podložku pod model udělat ve stejném duchu jako interiér. Ještě není vyhráno. Práce je na modelu dost a dost.

Obrázek
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 485
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Kovář »

Největší dominantou interiéru Sturmtigera jsou pochopitelně raketové střely. Ráže 380 milimetrů a hmotnost téměř 350 kg, dává tušit, že střel se dovnitř moc nevejde. Celkově jich tam bylo 12, já jsem jich s ohledem na model udělal 11. Vystřihovánka je stažená ze stránek Wak.
Přesto jsem byl překvapen pracností. :shock: Střely jsem sice docela jednoduše vyrobil, ale pak jsem je musel několikrát vybrousit a dotmelit, vybrousit a dotmelit , pořád dokola, stále jsem nacházel chyby. Zajímavou prací pak bylo ruční děrování odtokových kanálků střely. Dál následovalo klasicky barvení, stínování a lak. Interiér jsem doplnil o dva hasící přístroje a osobní věci posádky.

Pár fotek pořízených při práci:

Obrázek Obrázek Obrázek

Dále pak střely připravené k instalaci do interiéru:

Obrázek Obrázek Obrázek

A celkový pohled na model:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tímto mám interiér z 99% hotový, zbývá drobné doladění patiny…
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od mulda »

To je fakt boží...
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

K tomu není vhodný komentář. Tak jen krátce ..... Super!!!!
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Acespace »

Jen taková drobnost:
Ještě by to chtělo 3 rakety,to aby byl připraven ;)
Vozili jich 12+1 na dopravníku a 1 v kanonu :twisted:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Kuba78 »

nechej to takto, ty dalsi dva uz by byly moc - nebylo by videt krasnou hlaven + mechanismus dopravniku.
je to pastva pro oko, toto vlakno.. jak tam vidim ty vyrovnane burtiky, prijde mi na mysl jeden dil Alles Gute - die Dicke Bertha :-)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od rybak »

Nádhera, to je fakt perfektní.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tohle je škoda zadeklovávat :shock:
alfi100
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 25.4.2013 13:23

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od alfi100 »

Nádhera! 8-) Nechystáš náhodou výstřel z Aurory? Vůbec bych se tomu nedivil! :lol:
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 485
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Kovář »

Po delší době jsem opět zde s další progresem. Pustil jsem do exteriéru Sturmtigera. Velkou neznámou tentokrát bylo ztvárnění zimmeritu. Dal jsem pár pokusů nanečisto, než jsem se odhodlal na model. Použil jsem opět tmel na dřevo. Natáhl jsem vrstvu tmelu malým nožíkem, a pak do něj jednoduše šroubovákem vymačkal prohlubně. Výhoda tmelu je, že se dobře napojuje, nejsou vidět spoje atd. Potíž je ovšem s tím, že někdy je tmel hustý, jindy řídký, podle toho jak rychle pracujete, ale snad to není ke škodě modelu. Ani jsem se nesnažil o dokonalou pravidelnost a čistotu, protože myslím, že to na sto procent nebylo ani v reálu.

Takto model vypadal po hrubém nanesení:

Obrázek Obrázek Obrázek

Pak jsem vzal tvrdý štětec a vybrousil a vyškrabal stečeniny a přetoky, někdy jsem si pomáhal i nožíkem.
To zabralo nejvíc času, pořád jsem nacházel chyby.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už je tančík nabarvený v základní barvě a připravený na malování kamufláže.
Připevnil jsem i štít proti střelám na hlaveň tanku.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od štefíno »

Paráda :)
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

No to teda :shock:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Sturmtiger / Answer / 1:25

Příspěvek od Kuba78 »

Kovář píše: Teď už je tančík nabarvený v základní barvě a připravený na malování kamufláže.
Tygr prvni pozdni, 57 tun
tygr stihaci, 65 tun
tygr utocny, 68 tun
tygr kralovsky, 70 tun
tygr lovecky, 75 tun

ja teda nevim, ale v podstate treti nejtezsi nemecky seriovy tank bych nenazyval uplne tancikem.. co by pak mel byt Panzer prvni se svymi ubohymi sesti tunami? detsky kocarek? :-)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“