Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C / GPM / 1:25 - DOKONČENO
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sarroth

PříspěvekZaslal: 14.10.2008 21:18 út    Předmět: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C / GPM / 1:25 - DOKONČENO Citovat

Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C
"War Steed"

SdKfz 251 byl základní obrněný transportér německé armády vyvinutý ve firmě Hanomag jako typ HKL6p. Vážil 9 tun a uvezl 10 pěšáků, velitele a řidiče. Stejně jako SdKfz 250 byl standardně vyzbrojen dvěma kulomety MG 34 nebo 42. Začal se používat v roce 1939 a byl nasazen hlavně u tankových divizí. S jeho zavedením k dalším jednotkám se však muselo čekat, protože německý zbrojní průmysl nestačil vysokému tempu zbrojení a tak jím byly jednotky vybavovány až během války. Transportér byl stejně jako SdKfz 250 modifikován pro více rolí a zájem o něj měly složky Wehrmachtu i Zbraní SS.

Součásti k transportéru SdKfz 251 se za 2. světové války vyráběly i na území Protektorátu ve firmě Škoda Plzeň a Bohemia v České Lípě. Po skončení války zůstalo na území Československa značné množství těchto vozidel, které byly zařazeny do výzbroje čs. armády pod označením HKL6p, lidově se jim říkalo ?Hakl?. Tento stroj byl inspirací pro pozdější československý obrněný transportér OT-810.

Základní charakteristika
Posádka: 12 (i s pasažéry)
Délka: 5,8 m
Šířka: 2,10 m
Výška: 1,75 m
Hmotnost: 7,81 t

Pancéřování a výzbroj
Pancéřování: 6-12,5 mm
Hlavní zbraň: různá
Sekundární zbraně: různá

Pohon a pohyb
Pohon: Benzínový šestiválec Maybach HL 42 75 kW (100 hp)
Odpružení: Polopás
Max. rychlost: 52,5 km/h
Poměr výkon/hmotnost: 12,8 hp/tunu
Dojezd: 300 km

zdroj: wikipedia

Ke stavbě...
Tak i když jsem tady někde avizoval stavbu BA-10 rozhodl jsem se nakonec, že jako svou další oběť si zvolím "Hakla". Jednak proto že ve VDT jsem prudil už dlouho, změna je život aneb "pásovka", no ale hlavně tahle 251 je v mé osobní TOP 5 projektů. Bude to klasická 1, i když jsem přemýšlel o "Stuka Zu Fuss", dodaná v šedé a následně za pochodu natřena Dunkel Gelb, východní fronta kolem roku 42.

...a k modelu:
Musím, říct že tenhle model byl pro mě tak trošku zklamaní a potvrzení toho, že člověk na 2D může čučet jak dlouho chce, ale až když do toho řízne vyplavou na povrch "problémy". Osobně jsem měl tenhle model za Ačkovej a říkal jsme si jak to bude pohodovka a jen sem tam tunig....a ono prd velebnosti. Rozhodně nejsem lovec matek aneb něco jako chtíč či syndrom po "100%" realismu mě nechává v klidu spát, ale když autor vynechá věci jako panel pro řadící páku(tu tam pro jistotu nedá taky) či umístí volant téměř doprostřed "palubky", anebo navrhne prsto lámající "vzdušné" pásy bystřím už i já, o dalších větších či menších nepřesnostech ba dokonce absencích škoda mluvit(pokusím se na ně upozornit postupně). Takže stavba probíhá tak, že mám rozpracováno několik sektorů najednou protože musím stále kontrolovat zda mě to bude následně po úpravách sedět. Nicméně kolem a kolem za bratru 250,- je to model dobrý, i když 250ka(Greif) je na tom za stejnou cenu lépe(i když v ruce jsme jí neměl takže možná je to jen můj pocit!).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak jsme psal z důvodu větších než plánovaných úprav pracuju na několika věcech současně a postupně. Pokusím se ale stavbu dokumentovat tak aby měla hlavu a patu.

Na začátek tu předhodím motor. "TO" původní bylo všechno jen ne motor, natož Maybach. Neříkám že ten můj ano (rovnou přiznávám, že jsme na tuto část modelu poté co jsem si uvědomil co bude nakonec "vidět" trošku hodil bobek), ale aspoň to vypadá trochu jako motor.

Řezu a patlu zdar!
S.

"Nestavím papírové modely, ale modely z papíru."

Naposledy upravil Sarroth dne 3.9.2009 23:24 čt, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
martanek41

PříspěvekZaslal: 14.10.2008 21:26 út    Předmět: Citovat

Když říkáš, že jsi na to hodil bobek - myslím, že jsi se tím bobkem netrefil. Exclamation Vypadá to náramně a realita jak hrom Shocked Možná bych trochu šetřil tou rzí, ale asi to děláš podle dobových fotek. Těším se na podvozek a vnitřek - podle detailů na motoru se určitě máme na co těšit !! Smile

PříspěvekZaslal: 1.11.2008 17:29 so    Předmět: Citovat

to martanek41: Díky, od stavitele FUSO obzvlášť ceněno. Very Happy Wink

Dneska rychlovka interiéru jen protože promazávám foťák a taky než to nadobro "zabedním" pancéřováním.

...a přední část kabiny:

...a sedačky:

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
martanek41

PříspěvekZaslal: 1.11.2008 21:20 so    Předmět: Citovat

Sakra ...to je nádhera Shocked ,

PříspěvekZaslal: 1.11.2008 23:49 so    Předmět: Citovat

Jsem v šoku, snad nejlepší tuning interiéru co jsem viděl, asi jako ostatní Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martanek41

PříspěvekZaslal: 2.11.2008 0:27 ne    Předmět: Citovat

Projížděl jsem si ty všechny fotky a musím říct jen jedno:
Krása a obrovský cit pro detail Exclamation
Moc se těším na další tvou práci Smile

PříspěvekZaslal: 2.11.2008 4:56 ne    Předmět: Citovat

Shocked Shocked Shocked

To skoro neni ani mozny . To vypada ze to stavi v meritku 1:1 .

Shocked Shocked

Hezka a dobra prace Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sarroth

PříspěvekZaslal: 4.11.2008 20:07 út    Předmět: Citovat

Kolegové velké díky! Pokusím se nastavený standard udržet pro slávu Naší papírácké vlasti!

-interiér part 2

Všechno pospojováno a přidán volant, kabel k anténě a repráček...

- trošku jsem přeprásk nasvícení/zesvětlení tak je vidět a svítí i v reálu neviditelné či tmavé Very Happy
- volant není rovně schválně, kola budou mírně zahlá
- ta spojovací výstuž ještě není patinovaná

V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 4.11.2008 22:29 út    Předmět: Citovat

Je to nádhera, můžu ale poprosit o detail budíků jestli tam něco je nebo je to jen bílé.....?
Sarroth

PříspěvekZaslal: 4.11.2008 23:01 út    Předmět: Citovat

No V.E.N.O ted jsem se docela usmál, páč asi by to nějak šlo, ale už momentálně velice těžce(zadní dveře přilepené po dlouhém zvažování na "pevno" kapkou Herkulesu, rozhodl jsem se pro to poté co jsem si už 2x urval přední dekl na motoru, takže jedno hejbátko stačí). Laughing

Nicméně přístrojovka je "klasicky" plastická a "zasklená"(proto se lesknou). Každý budík má svou texturku dle reálné předlohy. Tady to je na jedné starší fotce trošku vidět.

bakulda

PříspěvekZaslal: 5.11.2008 15:16 st    Předmět: Citovat

I když stále upřednostňuji čistý model před patinou,
tak modely od Sarrotha dělají v mém přesvědčení neustále
větší a větší trhliny. Krásné pokoukání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sarroth

PříspěvekZaslal: 17.2.2009 0:54 út    Předmět: Citovat

Tak tady info o stavu zbytku interiéru.

Patina ještě není zdaleka finální, prostor totiž bude plný různých blbůstek tak jak tomu bylo v reálu což se značně podepíše do celkové finální vizáže/opotřebení.

A tady důvod odmlky, "preshading" a lak aplikován. Samozřejmě ještě bude sranda to pospojovat a následně patinovat, ale teď to půjde na čas k ledu, než bude ostatní a hlavně podložka.

A tady preview WIP...u toho jsem si klidnil nerva Smile

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.2.2009 20:15 út    Předmět: Citovat

Toho původního modelu ti tam opravdu moc nezbylo Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.2.2009 20:58 út    Předmět: Citovat

magor Laughing admirále ty si magor Laughing Very Happy

PříspěvekZaslal: 17.2.2009 21:10 út    Předmět: Citovat

Was ist zu tun! Válka udělá magora z každého bratře. Tuplem po boku s tebou. Laughing

to Brzda: náhodou třeba ty lopaty Very Happy Né, na tom podvozku jsem se věnoval jenom tomu co bude vidět, takže tam původního zůstalo relativně dost.

A dík.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: