Chalupa z Lužických hor / O. Hejl / 1:120

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Chalupa z Lužických hor / O. Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

koukal jsem, že tenhle kousek tady kromě Knoxovic bety nikdo neprezentoval, tak to sem fláknu, ať je co pomlouvat :)

na samotný stavbě žádný záludnosti nejsou, ale jestli se do toho chcete pustit a nemáte doma skalpel, běžte nejdřív do modelářských potřeb, páč bez něj to nepůjde, vyřazání některých dílů je docela lahůdka (ozdoba do okna, podpěry stříšek nade dveřma a pro masochisty krásnej plůtek z křížených latí), ale lepí se to skoro samo, všechno sedí, jak má, za případný nepřesosti můžou jenom moje ruce...

ale měl bych připomínku ke konstrukci terénu a zídky pod terasou - jsou tam trochu zbytečný napojování v místech, který jsou dost na očích. zídka a chodníček v jednom kuse by vypadaly určitě líp... se zídkou už nic neudělám, ale vzhledem k tomu, že se chystám zbastlit kousek okolního terénu, chodníček jsem si nakreslil fungl novej, protaženej až kolem verandy - na fotkách zatím přiloženej nasucho. to bylo taky jediný místo, kde mi to trochu nesedlo, což je patrný z nejvíc na 3. fotce. nijak zvlášť jsem to neřešil, páč jsem věděl, že terén přijde stejně zasypat trávou, takže bych uskočenej chodník zamaskoval nějakým tím prorůstajícím trsem, ale nakonec jsem se stejně po prozkoumání fotek chalupy rozhodnul pro chodník fungl novej...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

fotodokumentaci z páchání terénu budu dělat podrobnější :)
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Melchior »

Moc pěkně slepeno, ale tahle stavba se mi nelíbí. Asi jsem ujetý chaloupkama pana Vyškovského :lol:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

a to mně se zase líbí hodně :) navíc myslím, že pukud se mi aspoň trošku povede terén, hodně tomu přidá, tohle beru jen jako takovej polotovar... je to určitě něco jinýho, než malovaný roubenky od Mistra, je to chaloupka podstatně mladší, ale zase oproti stylu RV hodně detailně zpracovaná...
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Luisa »

Miláčku, máš to moc krásné :P
Na terén se moc těším - víš že přes terény jsi tady ty - já jsem ortodoxní
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

prej ortodoxní :D jsem zvědavej, kdy to konečně nazveš pravým jménem - že to prostě neumíš :D
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od pahejl69 »

Vysvětlení zvláštního terénu je: původně model byl kreslen v měřítku 1:100 jako pozornost pro Knoxe :) celý půdorys se nám nevešel na A4 po letech se model pouze otrocky zmenšil na 1:120 a tisklo se na větší formát tak proto to divné napojení. Jinak to není stará chaolupka ale současný skutečný stav chalupy jednoho nejmenovaného patlala ;)
Knox

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Knox »

Miláčku, jestli budeš potřebovat za menší úplateček ti pošlu fotečky chaloupky :D :D :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

ahá, tak to jo... ale i tak si myslím, že šly některý místa pospojovat "šťastnějc", hlavně tý 2x napojovaný podezdívky je škoda... to ovšem nikterak nesnižuje preciznost a kvalitu zpracování... ale beztak shodou okolností inkriminovaný místa budou trochu zakrytý stromem a keřem :)

Knox: sem s nima :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

něco málo z výroby terénu... přehánět to nebudu, úlně věrný to nebude, ale aspoň přibližně...
nejdřív něco pro pana domácího, kterej mi nevěřil, že ten plůtek jde vyřezat obstojně i bez laseru :)

Obrázek

a teď trocha pokroku na terénu... nahoře jsem potřeboval rovinu, takže posloužily dost dobře balsový prkýnka... na přechody jsem naškubal nějakej molitan, co jsem našel v práci... teď na to přijde toaleťák, kterým doladím kopečky, ale to až zejtra :)


Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Luisa »

Kluci, bude i veřejná prezentace fotek jak to vypadá ve skutečnosti?
Jenom třeba dvě nebo tři fotečky?
Docela by mě to zajímalo... :shock:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

na starým fóru Knoxík prezentoval betu, je tam i pár fotek, další mám doma, ukážu ti je, až večer přijedeš :)

tady jsou odkazy na 2 vlákna s fotkama... i pro ty, kdo se to třeba jednou rozhodnou slepit taky :)

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... 9Eick%FDch" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... 9Eick%FDch" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od stop_r »

TO ZÁBRADLIE NEMYSLÍŠ VÁŽNE !!!!

Neverím.. aj keby som ťa to videl rezať na vlastne uši, hľadal by som kde je vtom trik.. :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / O.Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

není to až tak hrozný, dá se to... lodičkáři řežou kolikrát mnohem větší (vlastně spíš menší) zvěrstva :D chce to jen pevnou ruku, ostrej skalpel a nikam nespěchat ;)
Knox

Re: Chalupa z Lužických hor / O. Hejl / 1:120

Příspěvek od Knox »

Pozdrav z chalupy (aktuálně) zasílá Knox.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa z Lužických hor / O. Hejl / 1:120

Příspěvek od Aki »

no vidíš... a když tam udělám kouř, budete řvát, že je to kýč :D
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“