Osobní vozy z Dakaru / různí autoři / 1:120

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Osobní vozy z Dakaru / různí autoři / 1:120

Příspěvek od Jirka Z. »

S blížícím se veletrhem Model Hobby a naší expozicí zaměřenou na techniku, která jela nebo ještě jezdí Dakar a podobné soutěže, jsem si řekl, že nákladní vozy budou mít hojné zastoupení, ale s osobními to nebude až tak slavné. Takže jsem zavítal na stránky Racepaper.de a zmenšil si několik jejich modelů osobních vozů. Tady je první dokončený.

Range Rover V8

Závod se poprvé jel v roce 1979. V kategorii osobních vozů v prvním ročníku zvítězila francouzská posádka Alain Génestier, Joseph Terbiaut a Jean Lemordant na voze Range Rover V8 s číslem 162. Víc asi nemá smysl zmiňovat z historie. Jedno upozornění pro ty, kteří si budou chtít model slípnout - autor nesprávně navrhnul zpětná zrcátka. U modelu jsou nakreslena v klasické podobě, kterou vidíme u současných vozů. Z fotografií je ale patrné, že původní stroj měl dvojici kulatých zpětných zrcátek umístěných nad předními koly.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Do Model Hobby zbývají tři dny. Tak uvidím, co všechno ještě stačím dokončit. :roll:

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Osobní vozy z Dakaru / různí autoři / 1:120

Příspěvek od Brzdič »

Hm tak tohle už je vážně prasárna. :shock: Nechápu jak se ti to podařilo tak luxusně zasklít a interiér taky vypadá dobře. Jsem zvědav kdy začneš zasklívat i světla. :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Osobní vozy z Dakaru / různí autoři / 1:120

Příspěvek od Vojta Č. »

Jenom teda nevim, kolik jich budeš ještě do středy muset nadělat, abys zaplnil ty metry stolů ;) :D
Parádní práce...
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Osobní vozy z Dakaru / různí autoři / 1:120

Příspěvek od Jirka Z. »

To Brzdič: děkuji, takováto slova od modeláře tvého kalibru zahřejí.
To Vojta: ambice plnit stoly si nedávám, já vždycky jenom vyplňuji prázdná místa v koutech, kam se běžně velký model nevejde. :roll:

Tak do Model Hobby jsem nakonec nestačil dokončit již žádný model. V rámci ukázek lepení na veletrhu ale spatřila světlo světa dvě vozidla (a pár dalších je ve stádiu výstavby...). Jako první v pátek spatřil světlo světa

Mercedes Benz G

Jde o vůz jedoucí s belgickou posádkou Jacky Ickx (celým jménem Jacques Bernard Ickx) a Claude Braseur dakarskou soutěž v roce 1983. Zároveň jde o vítěznou posádku zmiňovaného ročníku v kategorii osobních vozů. Model vznikal poměrně hladce, žádné zásadní úskalí jsem neobjevil.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hummer H3

Druhým na veletrhu dokončeným modelem je Hummer H3 s americkou posádkou Robby Gordon a Andy Grider v podobě z Dakaru 2010. Vůz nakonec dojel do cíle na osmém místě v konečném pořadí se ztrátou lehce přes 6 hodin na vítěznou posádku. Při stavbě jsem narazil na jednu nepřesnost modelu – v zadní části stroje je křídlo, na kterém byla podle fotek umístěna reklama sponzora. Na modelu je ale křídlo bez jakéhokoli potisku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jirka Z.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Osobní vozy z Dakaru / různí autoři / 1:120

Příspěvek od JoseFxx »

Ty jsou prckové. Jsi extrémista.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“