Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od Standa F. »

Toto téma už tady bylo, ale řekněme, že s ním můžeme v rámci léta provést "resurrection", tedy vzkříšení, jako to provedl Ridley Scott se ságou Alien...

:arrow: Chodíte do kina nebo už vám stačí pár giga zrnitých dat z nějakého sovětského serveru den po premiéře?

Prometheus je pro mne největším zklamáním roku, ne-li desetiletí. Šel jsem poctivě do kina, aby Ridleyho děti měly na rýži a hrách, ale nyní bych jim tak bohatou krmi nejradši zase uzmul.
Kolikrát jsem si během filmu řekl hezky česky WTF?!?, nedokážu spočítat ... jen pár povzdechů za X dalších ...

- Proč jsou v posádce nemožní nesympatičtí idioti, kteří hned po probuzení prudí, že jsou tady hlavně kvůli prachům? Takhle se vybírá tým na výpravu tohoto významu?
- Proč se ti dva blbci ztratí, když se měli jen vrátit před jeskyni?
- Proč se stejný blbec snaží pohladit mimozemskou bestii? Ještě že nedělal "Ťu ťuu, ňu ňuu".
- Proč přestárlého šéfa hraje mladý herec?
- Automatická operační mašina umí operovat jen chlapy, ženy ne - MAJN GOT! POMOOOOOC!!!
- Automatická operační mašina je vypůjčená (když opominu slovo "vykradená") od A. C. Clarka - sága o lodi Ráma. Proč? Nač?
- Proč je ten bílý "člověčí bůh" takový nemluvný pakůň a když vidí své vlastní malé potomky, neřekne ani "F..k you all" a pomlátí je. Proč? Vždyť ten robot ho tak hezky pozdravil jeho řečí...
- Proč skončí robot zase bez hlavy?
- Posádka lodi nemá čas se projevit - pro zichr se na konci její zbytky zasebevraždí. Uhh...
- Vývojová stadia Aliena jsou půvabná: mimozemský sajrajt v termosce, pak stačí 1 kapka do šampaňského - vypito tatínkem. Ten stráví žhavou noc s maminkou (prezervativy jsou pro jistotu zakázány). Ta předčasně vyžene z těla bestiální chobotnici, která penetruje "bílého boha" a z něj se narodí Alien. Zřejmě teda Alien-mother. MAMÍÍÍ, JÁ CHCI DOMUUUUUUUUUU...!!!

Těším se ale na Hobita. Poměrně útlá knížka (doporučuji k přečtení - prima). Tvůrci LOTRa nafouknou tuto pohádku na 3 megafilmy 8-) - dobré. Ještě víc hobitů, elfů, vrrků, pavouků a potvor. Ale jo, Jacksonovi fandím.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Tak mě se Prometheus zase líbil :) I když to bude mým nulovým očekáváním, nebo tím ,že tyhle klišé prostě miluju (stejně jako Noomi Rapace :D )

Kdo neviděl ať zkoukne Iron Sky :) Dle mého celkem povedená parodie na nácky, US and A a vůbec zbytek světa :D

Z malinko starších kdo neviděl ať zkoune trilogii Milénium. Ale NE ten americký remake. Craig a ostatní jsou fajn ale Nyqvist a Rapace překonat nelze :)
Stremhlav
Příspěvky: 49
Registrován: pon 23.1.2012 13:26

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od Stremhlav »

TOm.a.s.h. píše:Z malinko starších kdo neviděl ať zkoune trilogii Milénium. Ale NE ten americký remake. Craig a ostatní jsou fajn ale Nyqvist a Rapace překonat nelze :)
Přesně tak, USA remake nebrat! ;)
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od spida »

Plně sdílím tvé rozčarovaní nad prometheem. Ten film mi nedal vůbec nic. Letos jsem byl už na 4 filmech a to nejlepší byly rozhodně avengers. Akce od začátku do konce, vtipné hlášky, supr triky, dobrý příběh. Úplně totální propadák byla bitevní loď. John Carter byl taky povedený film. Dokonce jsem si ho zkouknul v obou jazykových verzích. No a MIB4 byl takový průměr
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od Vlcacka »

Iron Sky se mi moc líbila, vtipné, prezidentka USA byla správňácky na pěst.
Nicméně poslední film který mne zaujal a ne nedojal (proklínám tě Stevene Spielbergu!) byli Repo Men. Jude Law a Forrest Whitaker v roli vymahačů dluhů za náhradní orgány. Na mainstreamový film opravdu dost ééé... krvavé. Plus výborný příběh.
A ano Stando, těším se v zimě na Django Unchained. :-)
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od hromadko.s »

Tak do kina prakticky nechodím. Když už chci vidět něco fakt dobrýho, tak Tenkrát na západě. Nebo si pouštím takový ty CD dokumenty o vesmíru.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od Pavel Pejša »

To já do kina taky moc nechodim, ale rád si pouštim dokumentární DVD o 2.sv. válce, 1.sv. válce, letadlech tancích a pak si občas pustim štíty království českého.
z klasických filmů mám radši spíš starší věci. Novinky mě nějak neberou
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 626
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od pan Tau »

Do kina nechodím, na vesnici ho stejně nemáme a většinou mě nic nezaujme. Televizi sleduju půl hodiny týdně a to jen Toulavou kameru. Výjimky udělám, když jde nějaký starší film, většinou český.
Uživatelský avatar
Khandas
Příspěvky: 49
Registrován: sob 21.1.2012 5:47
Bydliště: Perníková chaloupka

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od Khandas »

Tv nesleduji a mezi oblíbené filmy pán prstenu blade serialy big bang theory a okresní přebor
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od bernie »

Do kina nechodím a filmy v telině moc nežeru /radši lepím/ nebo obracím plasťáky dnem vzhůru. A ve své DVD téce mám i pár titulů, které ještě nemají ani odstraněnou sponku, aby nevypadla placka ven a to už jsou koupené několik let.

Poslední dobré filmy, co si pamatuju tedy jsou: Stalo se..., Vesnice /"Šajmalanův" styl se mi prostě líbí

Jinak pasivně konzumuju z vedlejšího pokoje Comeback, který mele Sofie pořád dokola :lol:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od JoskaM »

Sice nevím co tak nostalgického vedlo Standu k založení takových vláken, ale přidám
Teď jsem si se...hnal celý seriál Kapitána Klosse - od druhého dílu na jedno brďo a poplatné době, ale koukalo se na to lepe, než na Ordinaci.
To stručné popsání Prometea mě opravdu dostalo. - poslední dobou mám pár filmů, ke kterým se rád vracím.
Loď duchů - tady mě dostává arktický válečník, tedy ren remorkér, no ony obě kocábky stojí za to....sice jde po 20 minutách ke dnu, ale závěrečná scéna má šťávu.
Pak jsme se synkem sledovali Letiště 1970, 1975 atd...takové ty lehce katastrofické filmy s letadly, většinou s dobrým koncem - staré holivůdské vzpomínky.
další filmy budu lovit z paměti zavše - Dejavu, Okamžik zlomu, Von (Van) Helsing, samo Lotr(Lord of Rings), Vikingové(13tý bojovník), Smrtonosná zbraň, ale ti past, Špagety westerny. Většinou jdu po herci a co se mi líbí to shlédnu.
Samozřejme jako ponorkář je to Das Boot, Nepřítel pod hladinou, Operace spodnička - taková velmi úsměvná parodie s růžovou ponorkou a spodním prádlem v torpédometech - že Grime, Zkáza lodi Laconia, Gustloff....prostě něco k tématu.
Když jsem stavěl kombajny, tak jsem přemýšlel nad Železnou kavalérii, ale to nějak neklaplo.
Dnes fakt nevím, ale film bez se-xu a krve to není ono.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od Waszek »

A nesmíme zapomenout na nejlepší western všech dob (od dvou italů :-)), kterým je Tenkrát na západě.

Úvodní scéna, kde se skoro nic neděje, ale nedá se odtrhnout od obrazovky, ta je prostě nejlepší.
Nesmíme opomenout ani klasickou hlášku "zdá se že nám jeden kůň chybí">"ne, jsou tu dva navíc" (v originále "they are two too many")

a z westernů ještě Podivné dědictví s Terrence Hillem

Teď už si většinou pouštím jen filmy, u kterých se nemusí přemýšlet - akčňáky, dobrodružné a podobně. Filmy s Jackie Chanem jsou taky super.

Nevím proč, ale manželka filmy podobného ražení nesnáší.
PavelP
Příspěvky: 46
Registrován: úte 10.4.2012 8:01

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od PavelP »

Ahoj, tak já sem taky přispěju svou hrstkou. V kině jsem byl letos už 3x a to na Johnu Carterovi (protože ABC komiks) -slabé , potom na filmu Bitevní loď – ještě slabší a nakonec na Hunger games což bylo lepší než oba předchozí, nicméně kdybych předtím nečetl knihu, tak bych se místy v ději ztratil, takto jsem byl v obraze, ale zase jsem od filmu očekával víc než se mi dostalo. :roll: (To se mi kdysi dávno stalo u Lynchova filmu Duna).

Já jinak hlavně sleduji filmy válečné a to jak hrané, tak dokumenty a mimo jiné, jsem objevil nové ruské filmy o WW2. Například: Unaveni sluncem, Trestní prapor, Konvoj PQ-17, Černé ovce, Brestská pevnost… a musím tedy zatleskat. Zejména film Unavení sluncem 2 byl hodně silný. Tyhle filmy mají totiž společné to, že mnohem více zachycují skutečnou (a docela děsivou) realitu východní fronty než kdysi filmy sovětské. Navíc se nevyhýbají počátku války, který byl pro sovětskou kinematografii téměř tabu.

Krom toho jsem v nich našel pro oko pozorného diváka ještě jeden drobný bonus, totiž když někde například útočí Němci , tak ve filmu vidíme makety PzKW 3 případně StuG a ne T-55 s věží zhranatělou pomocí překližky a naopak , když někde vyrážejí do protiútoku Rusové a je to v roce 1941, tak vidíme makety třeba BT-7 a ne T34 – 85, jak bylo dobrým zvykem v sovětských hrdinských filmech.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od Kuba78 »

Duna skutecne nebyla zadna slava, ale priznejme si - kdo jiny by dokazal zfilmovat nezfilmovatelny roman nez Lynch. Jiste, Elephant man to neni, ale i tak je to zazitek. Sting je proste bozsky.

Co se tyce valecnych filmu - samozrejme Rise Slunce. Pokud bych mel jmenovat sovetske filmy, tak Jdi a divej se. A pokud bych chtel jmenovat valecny film ktery neni o valce, tak Zelvy mohou letat. To je tak otresny zazitek, ze tohle je jeden z mala filmu ktery uz nikdy nechci videt - a tim ze by byl film nekvalitni to rozhodne neni. a to sem dost otrly, jako maly jinoch shledl na videokazete vetrelce (samozrejme s klasickym monoakterskym pokoutnim dabingem, jak bylo za komunismu zvykem) a dokazal pote v klidu usnout. Tohle bylo i na me silne kafe, oni na CT2 vedi proc davaji klub narocneho divaka az pred spanim.. asi nechteji aby spal, hanebni pancharti.

Jinak co se tyce typu sledovani kinematografickych vyplodu, stridam to - obcas dva tri DVDripy v letadle pro preziti cesty, sem tam pokud je cas 1080p BRripy na home cinema, pokud usoudim ze umelec si zaslouzi baksis predem a risknu zakoupeni zajice v pytli, tak nekolikrat rocne zajdu do kina. Nyni je v hledacku posledni Batman. slysel sem ze zejmena ztvarneni akcnich scen je jako zive..
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma III - filmy

Příspěvek od Tomáš S. »

Tak momentálně se také chystám na Batmana-Temný rytíř povstal... Očekávám od toho docela dost, protože i předchozí (Temný rytíř) se mi dost líbil. To hlavně asi díky úžasnému "Jokerovi"-škoda že se jeho herec zabil. :?
Toto bude moje první návštěva kina za tento rok, pak by měla být ještě jedna, a to, Hobit. ;)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“