Audi S1 / YMjr. Design / 1:24 - HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Audi S1 / YMjr. Design / 1:24 - HOTOVO

Příspěvek od Avenger »

Zdravím , tak po ukončení práce na Duesenbergu na kterou už nebyla naprosto žádná chuť se chci pokusit ji nějakým způsobem získat zpět a nějak se zase do modelaření dostat , nevím co mám za krizi ale i vzhledem ke zdravotnímu stavu zkusím něco co nezabere tuny času. Rozhodnul jsem se pro tento free model speciálu Skupiny B z dílny Audi. Model jsem nechal tisknout laserem v copycentru na papír 160g a kvalita tisku je úžasná (nikdy jsem model netisknul vždy jsem lepil originál z offsetu) doufám že se nebude nějak loupat nebo tak něco. Model budu stavět tak jak je o žádné úpravy se snažit nebudu , budu rád pokud mě zase neopustí nadšení ...

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Avenger dne čtv 26.7.2012 14:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24

Příspěvek od Avenger »

Tak jsem snad úspěšně dokončil přední nápravu , budou z ní vydět z části pouze ty kotouče takže jsem přiznám se trošku odfláknul retuš. Navíc ta barva se dost blbě chytá. Snad budu zdárně pokračovat kupředu :-) .

Obrázek Obrázek

Dnes jsem udělal kola ,jsou holt taková jaká jsou , kulatá jsou :-) ale visuálně se mě moc nelíbí , s tím nízkým profilem se dost špatně pracuje a tvarování je peklo , každopádně kritiku snesu :-). Tak příště u karoserie ...

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24

Příspěvek od Lukáš »

Jsem rád, že jsi zpátky. Tenhle sympatický modýlek jsem kdysi taky lepil, jen jsem si ho zmenšil na 1:32, což mi víc sedělo k detailnosti zpracování.
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24

Příspěvek od Avenger »

Díky za přivítání :-) , no on by zmenšení určitě snesl ale já mám už nějaký rallye modely v 1:24 takže chci aby to bylo nějak do sbírky a navíc jsem fakt hledal něco co zabere málo času a tohle měřítko se lepí docela samo. Kdyby tam byl i interiér tak by to bylo ideální , patlat svůj se mi ale nechce :-) . Zítra snad nějaký pokrok , zatím mě to baví takže modelářská nálada je snad zpět ... Nesmím ale nic pokazit , to mám pak náladu to vyhodit .
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24

Příspěvek od Avenger »

Tak nějaký pokrok na karoserii , je to myslím docela dobrý , zatím bez retuše , uvidím jak to bude sedět pak v kupě.

Obrázek

Lisování žeber pod sklem , podle mě ideální zátěž , je potřeba to nechat aspoň přes noc.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24

Příspěvek od Tomáš S. »

Pěkný, jsem rád že si zpátky, jen bych bejt tebou retušoval před slepením-dřív jsem taky retušoval po slepení, ale postupně jsem dospěl k názoru, že před slepením to je lepší (parkrát mi ujela ruka a celej model byl v prd...) ;) :idea: .
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24

Příspěvek od Avenger »

Ahoj ,díky , no já něco retušuju před a něco po , ty místa kam bych se nedostal , nebo špatně dostával dělám předem ... viz. výdechy na kapotě. S tím ujetím ruky mám taky problém , podstupuju teď dost drastickou léčbu a kvůli ní se mi třesou ruce a nemám cit v prstech, což je pro mě dost utrpení, proto jsem zvolil jednodušší model ,na poláka bych si už netroufl a to jsem jich pár zdárně slepil , no ale oblíbeného koníčka se za nic nevzdám ,to by mě ty prsty museli uřezat ... pak bych to zkusil nohama :-D .
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24

Příspěvek od Avenger »

Předek je v kupě , není to zase tak hrozný , teda aspoň doufám , retuš není ještě všude hotová.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24

Příspěvek od Avenger »

Tak jsem to konečně dokončil , myslel jsem že to půjde rychleji ale vlezlo mi do toho spoustu věcí .
Snad se bude model líbit , je to model jednoduchý tudíž tolik neoplívá detaily ale má svoje kouzlo , mohl by být v 1:32 jak tady psal Lukáš ale i tak to jde. Není to slepené na 100% podle mých představ , jsou tam nepřesnosti ale jsem rád že jsem to vůbec dodělal.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Patlu zdar :-)
Uživatelský avatar
Meganek
Příspěvky: 40
Registrován: ned 22.1.2012 14:14
Bydliště: Paračov okr. Strakonice

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24 - HOTOVO

Příspěvek od Meganek »

Pěkný pěkný.. :shock: :shock:
Mám ho doma taky slepené z papíru v měřítku 1:10 a na RC..
Nějaký odkaz kde by se nechal sehnat? ;)
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Audi S1 / YMjr. Design / 1:24 - HOTOVO

Příspěvek od Avenger »

Díky za pochvalu .
Model se dá sehnat na této adrese http://www.ymjr.cz/downloads.php" onclick="window.open(this.href);return false; , je jich tam víc , jen si vybrat ;) .
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“