Prost AP04 / P.Špinler - ABC / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Prost AP04 / P.Špinler - ABC / 1:24

Příspěvek od Stuler »

Zdravím všetkých modelárov.
Na starom fóre som sa prezentoval stavbou monopostu Tomáša Engeho, a keďže som sa po pár mesiacoch opäť vrátil k modelarine a podarilo sa mi ho dokončiť, stručne zhrniem stavbu a doplním fotkami.
Bola to moja prvá formula a musím povedať, že sa lepila ozaj dobre. Pán Špinler odviedol ukážkovú prácu a model je vystaviteľný aj po stretnutí s modelárom mojho ranku. Hlavné chyby, ktorých so msa dopustil, je uletená geometria krídel a deflektorov, na ktorú som si nedal pozor. Taktiež sa tažko spracovávali nápravy, pretože som podlepil všetky časti kladivkovou čtvrtkou, čo sa potom ťažko spracovávalo. Čo sa týka podliepania, podlepil som všetky diely podľa návodu + jeden diel podlahy a diely zavesenia kolies na 120g papier.
Po zlepení modelu som skúsil použiť lak, čo bolo moje prvé použitie laku vôbec, preto dúfam, že to nebude mať nejake vedľajšie následky. Prvé jemnejšie vrstvy som striekol lesklým lakom Dupli-Color, ďalšie štyri trošku hrubšie vrstvy opäť lesklým Baufixom. Kolesá su bez laku, ale mám pocit, že nejaký matnejší odlesk by sa im hodil.
Na doplnenie uvádzam fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Hotový model:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
tyrfingr
Příspěvky: 18
Registrován: ned 4.3.2012 14:39

Re: Prost AP04 / P.Špinler - ABC / 1:24

Příspěvek od tyrfingr »

Mohu se zeptat proc jsou kola retušována zelenou barvou ?? :shock:
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: Prost AP04 / P.Špinler - ABC / 1:24

Příspěvek od Stuler »

Samozrejme, ale neviem, či mám pripravenú nejakú rozumnú odpoveď :-D Nechcel som to retušovať čiernou farbou, pretože tlač vyzerala trochu vyblednuto, tak som si namiešal nejaký svetlejši odtieň. Na fotkách to žiaľ vyzerá tak, ako to vyzerá, voľným okom sa to ani nedá rozoznať.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Prost AP04 / P.Špinler - ABC / 1:24

Příspěvek od Aki »

nedá rozeznat? tomu moc nevěřím, ta zelená z toho dost svítí, stačilo přece přidat do černý trošku běloby :)
prdni sem kdyžtak nějakou fotku bez blesku, ať to můžem posoudit :) jinak to nevypadá nejhůř, možná bych ubral trochu laku... ale on blesk může zkreslovat...
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“