Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od ronyx »

Vážení kolegové modeláři, patlalové a příznivci papírových modelů.

Je to právě 2 dny, co jsem se rozhodl konečně pustit do ostrého provozu po dlouhých přípravách blog zaměřený především na propagaci
- Muzea papírových modelů v Polici nad Metují (to především - Muzeum může růst jen když se o o něm bude vědět)
- papírového modelářství jako takového ve všech jeho formách včetně výstav a soutěží
A aby to nebyla pro potenciální čtenáře nuda (a čtení jednoho přilákalo i k přečtení druhého), tak i věnovaného
- dalším modelářským odvětvím (mnoho našich výstav a soutěží je společných)
- starým hračkám
- starým autům
- kutilství

Teď se asi zeptáte, proč to sem dávám, když se vás to v podstatě netýká.
No právě že můj plán je takový, že se vás to týkat může, dokonce bych byl rád, kdyby se vás to týkalo.
1) Mám sice nějaký archív svých fotek, ale hodilo by se mi mít i další fotky, např. modelů, které jsem ještě neměl možnost nafotit, neviděl jsem je a pod. Takže bych uvítal, kdybych mohl využít i vaše fotky. Jde o to, že na vaše fotky nemám autorská práva a pokud by vám využívání vašich fotek vadilo, nesmím je použít. Což by bylo určitě škoda, protože některé fotky nemá šanci požřídit nikdo jiný než autora majitel modelu. Konkrétně jde třeba i fotky ze stavby, netradiční fotky (auta v "reálu" a pod.) A i tomu jak se modely tvoří, jak vznikají, jaké jsou modelářské postupy a dalšímu bych se rád v blogu věnoval.
Otázka na vás - souhlasili byste s případným použitím vašich fotek (většinou anonymně - nejsem schopný dohledávat všude autory a žádat je jednotlivě o souhlas se zveřejněním)? Nebude se to týkat přímo představování jednotlivých modelů, kterým hodlám věnovat přímo článek v blogu - tam budu autora samozřejmě kontaktovat s nabídkou spolupráce.

2) Máme nějaký kalendář soutěží a výstav. Po zkušenostech (hlavně z Muzea) už vím, že není v silách každého jednotlivého organizátora dát o sobě vědět všude a dělat tak velmi širokou propagaci. Takže i k této propagaci, jako pozvánka na tyto akce a také jako ohlédnutí za akcemi by měl blog sloužit.
Otázka na vás - budete jako organizátoři akcí (výstav a soutěží) souhlasit s tím, aby vaše akce byla na blogu zmíněna (byli na ni pozváni čtenáři blogu) nebo si takovou reklamu přát nebudete, protože případná větší návštěvnost s sebou samozřejmě nese i větší nároky na pořadatele)?

3) V současnosti je u nás poměrně dost různých vydavatelů, ať už modelů nebo různých publikací. Moje představa je taková, že i tyto vydavatele bych v blogu v průběhu času rád zmínil, případně s nimi "udělal reportáž". Jenže - může se stát (netvrdím, že se to určitě stane, ale může se to stát), že jim tímto "přidělám práci" - bude jim třeba volat či psát více lidí, případný zvýšený zájem o jejich modely jim může "přidělat práci" s distribucí. Teoreticky - zatím nikdo z nás netuší, jak budou čtenáři (a další okolo nich) reagovat, protože mám (s rozhovory s návštěvníky v Muzeu) zkušenost, že o některých typech modelů (konkrétně - třeba např. vystřihovací modely nábytku) lidé ani netuší, že něco takového vychází a když se o tom dozvědí, tak to třeba budou chtít koupit atd.
Otázka na vás - vydavatelé, autoři knih a modelů, distributoři - přejete nebo nepřejete si, abych vás v blogu zmiňoval (dělal vám reklamu)?

K vydavatelům, autorům publikací, distributorům a třeba i pořadatelům výdělečných akcí bych měl jednu takovou prosbu (nebo spíš takové přání). O vašich modelech, publikacích, akcích se v blogu zmíním velmi rád, protože to pomůže (aspoň v to pevně doufám) propagaci našeho koníčka celkově, ale mým (a doufám že nejen mým) hlavním cílem je pomoci Muzeu papírových modelů. Moje přání je tedy takové, že když už budete mít bezplatnou (blog je mým příspěvkem zdarma k propagaci) reklamu a pokud vám to přinese nějaký profit (nejspíš asi finanční), vzpomeňte si na Muzeum a podpořte jeho činnost - ať už finančně nebo třeba nějakým darem, sponzorstvím atd. Budu vám za to vděčný - růst Muzea je můj cíl. Co se týká možností podpory Muzea v jakéholi formě - toto už ale neřešte se mnou, ale konzultujte přímo s ředitelkou Muzea sl. Martinou Váňovou, protože ona víc nejlépe, co se v tom konkrétním čase muzeu bude nejvíc hodit a co mu pomůže třeba k realizaci nějaké akce, výstavy atd. Předem díky.

Na samý závěr - vítám návrhy, nápady, ale i kritiku, co v blogu zlepšit, co udělat jinak atd. Pište nejlépe sem (soukromou poštu bych případně taky nemusel časově zvládat), vlákno je vám otevřené. Můžete samozřejmě ke komentářům využít i diskuse přímo u blogu.

Blog najdete tady - články jsou řazené tak, že nejstarší je dole a čím víc nahoru, tím víc je článek novější.
Naposledy upravil(a) ronyx dne stř 29.4.2015 6:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 190
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od JaKR »

Ahoj.

Ten odkaz mi nefunguje.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od ronyx »

Díky za upozornění - už by to mělo být OK jak v článku, tak v podpisu.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od Vojta Č. »

Ronyxi, znáš mě a mojí slabost pro Muzeum. Co najdeš tady, použij, jak uznáš za vhodné:
http://www.papirove-modely.cz/user/inde ... ser=Wojtee" onclick="window.open(this.href);return false;
Když tam někam připíšeš, že je to moje fotka, bude to všechno, co za to budu chtít.

Jinak propagace na Idnesu je asi cesta vpřed, jestli to může mít nějaký závažný dopad na pořadatele akcí, nevím, ale rozhodně dobrej nápad.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od ronyx »

Díky za ocenění nápadu - přiznám, že jsem pořád přemýšlel, jak muzeum zviditelnit co nejvíc a nápad na blog přišel před cca 3/4 rokem, jenže od nápadu k něčemu smysluplnému je většinou hodně daleko. Takže sem o tom přemýšlel zprava zleva a když už sem si byl tak nějak jistý, že jsme tam, kde bych chtěl být, vznikl blog v reálu.
Co se týká autorství fotek - to je právě to, že pokud bude autor napsaný u fotky jménem, nečiní mi problém ho jako autora uvést. Jenže je mnoho fotek, kde je autorem člověk pod nějakým nickem a já vůbec netuším, kdo se za tím nickem skrývá, neznám skutečné jméno toho člověka. A pokoušet se to vypátrat by v mnoha případech dalo víc práce a stálo víc času než napsat článek na blog. Proto jsem sem dal tu otázku - jak se budete stavět k tomu, když někde použiju něčí fotku bez uvedení autora. Typicky se třeba jedná o fotku vybranou z nějaké galerie z výstav a soutěží jako promo k ohlédnutí za akcí.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od Jirka N. »

Zdravím, myslím si že většina uživatelů bude souhlasit se zveřejněním, já teda s tím problém nemám, pokud by jste chtěl něco použít z mé galerie není problém, pokud by jste potřeboval celé jméno, pošlete mi SZ.

http://www.papirove-modely.cz/phpsource ... allery.php" onclick="window.open(this.href);return false;
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od ronyx »

Dne 30.4.2015 jsem přidal nový článek na blog - Tematická výstava BETEXA v Muzeu papírových modelů
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od ronyx »

Dovoluji si upozornit na některé změny.

Plán se zveřejněním akcí (pozvánek) na blogu mi tak úplně nevyšel - zatrhli mi to spolu se článkem o prodloužení výstavy v OC Letňany (více se dočtete tady na blogu ). Takže jsem to trochu obešel - další akce budu zveřejňovat na svém facebookovém profilu zrovna tak, jako jsem zveřejnil teď akce konané tento týden. Zároveň by se info o akcích mělo pravidelně objevovat na webu Muzea (http://www.mpmpm.cz" onclick="window.open(this.href);return false;) a na FB Muzea. Samozřejmě o novinkách na svém FB a na blogu budete dostávat také tady. Jiné řešení se mi zatím momentálně najít nepodařilo než že budete muset sledovat více věcí najednou.

Děkuji za pochopení vzniklých komplikací


facebook - nejen informace o akcích
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od ronyx »

Přidán nový článek tady na blogu - skrytá pozvánka na Porsche sraz v Muzeu

Na FB jsem přidal do přehledu nové akce (21. týden) - 2x modelářské v ČR, 1x modelářská Slovensko + Porsche sraz v náchodském regionu a v Muzeu papírových modelů.

facebook nejen o modelářských akcích
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Blog o papírovém modelářství a nejen o něm

Příspěvek od ronyx »

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“