Podvody už i s papíráky - POZOR

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od Ričmond »

Rád upozornil na (aspoň tedy pro mě) nový druh podvodného jednání. Inzeroval jsem nějaké modely na aukru a přišel mi velmi seriozně se tvářící email v angličtině, kde to pán žádal zaslat do Belgie pro syna s tím, že tam to není k dostání. Platí prý předem, nabízel velmi slušnou sumu v eurech, stačí honem poslat číslo účtu a vše hned pošle. Žádal také o stažení položky ze serveru.
Odeslal jsem fiktivní číslo účtu, obratem mi přišla adresa kam to doručit a email z "jako banky", kde je prý pozastavená platba a čekají jenom až jim pošlu scan podacího lístku, aby dokončili převod. Jednalo se o Scotia bank, tuším z Ontaria.

Mail jsem přeposlal té bance, potvrdili mi že je to podvod a poděkovali za nahlášení.

S kupujícím jsem už nekomunikoval, po dalších dvou dnech se připomněl, email se tvářil přátelsky, vyzvídal jak se mám a tak a jestli jsem na něho nezapomněl. Napsal jsem mu že na něho myslím společně s policií pořád a už neodepsal :(

Píšu to sem proto, že se mi to stalo v souvislosti s papírovými modely, taky těm hajzlům už není nic svaté...

Doufám, že je informace užitečná, pokud jsem jediný kdo se tomu bude divit tak si to pak smažu :D jinak dávejte bacha ;-)
xbenakk
Příspěvky: 44
Registrován: ned 2.2.2014 2:16
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od xbenakk »

Úplně stejný "modus operandi" se stal kolegovi z práce při pokusu o prodej kola. Ochota koupit, výmluva na syna ...
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od Schumy.0003 »

Alespoň vidíme kde to žijeme a nic se netrestá...
VaclavJirka
Příspěvky: 130
Registrován: pát 10.8.2012 20:10
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od VaclavJirka »

Jo, jo, taky už jsem jednou takhle poslal model do zahraničí, protože ten pán moc a moc prosil. Zabalil jsem ho téměř nedobytně a přesto, potvora, po doručení prý byla obálka prázdná. Peníze měl poslat až poté, co si model překontroluje. Tak už to teď holt nedělám.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od Standa F. »

Pánové, veškeré obchody přes internet či obecně "na dálku" musí ctít jednoduché a prvotní pravidlo - zásilka se odesílá, až jsou peníze na účtu. Dříve prostě NE. Jinak je to blbost a riziko odesílajícího - důvěra k internetu nepatří.

Podvodníci prostě loví a loví - a sem-tam někoho v davu uloví.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od muf10 »

Takto mě zkoušeli zbavit zrcadlovky,že je to i u papíráků je fakt hnus.
Uživatelský avatar
zvukar
Moderátor
Příspěvky: 39
Registrován: stř 28.12.2011 20:19
Bydliště: Lysice

Re: Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od zvukar »

Ono to asi nepatří přesně sem, ale nechci zakládat nové podobné téma.
Při brouzdání po internetu a hledání podkladů (fotek) na Lopraisovic TATRU jsem zjistil, že já a asi i další modeláři ze zdejšího fora prodávají svoje modely. Nebo že by to byly jenom výtisky. A zcela určitě půjde o "originály".
Asi s tím nic nepůjde udělat, ale jenom aby jste viděli co se může dít. Třeba TEO a UWE (vaše fotky jsem poznal), a někteří další
http://www.aliexpress.com/popular/tatra-trucks.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Láďo nikdy jsem své modely neprodával....to že si moje fotky přivlastňují třetí osoby moc dobře vím....ale jak říkáš....zmůžu s tím něco???
Uživatelský avatar
zvukar
Moderátor
Příspěvky: 39
Registrován: stř 28.12.2011 20:19
Bydliště: Lysice

Re: Podvody už i s papíráky - POZOR

Příspěvek od zvukar »

Však já jsem to s tím prodejem myslel spíš ironicky.
Šlo mně jednak právě o použití těch našich fotek.
A dál bych chtěl vidět tu věc, kterou dostane chudák modelář, když si to objedná. Použité fotky jsou většinou námi upravovaných modelů a s mnoha třeba tvými doplňky. A ty pochybuji, že budou dodávány (mřížky, dezény, drátky,...)
Nehledě na to, mám takový pocit, že budou za ty částky a z toho místa "původu" rozšiřovány pirátské kopie.
Nic s tím samozřejmě neuděláme. Šlo mě jen o to, že zadám do vyhledávače obrázků TATRA PUMA a vyplivne to moji fotku přepsanou nějakým nápisem a přes odkaz se dostanu na cizí (myslím že čínský) e-shop, kde je tento model nabízen k prodeji za cca 12 USD a já vím že u tohoto modelu určitě není interiér, protože jsem ho dělal sám ručně.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“