Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
ouky
Příspěvky: 30
Registrován: sob 21.1.2012 12:41
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od ouky »

Myšlenka jistě chválihodná a určitě proč to nezkusit, když je k tomu vůle a chuť. Těžko říct, jakou má šanci na úspěch... pravdou je, že podobných nápadů a pokusů tady již bylo... na druhou stranu plastikáři a balzáči drží stále lajnu a frčí jim to a to i tištěně ... ale pravda je, že nemám tušení, jak rozdílně početné jsou naše komunity. Jak již mnozí naznačili, hodně to záleží i na pojetí a celkově na provedení celého projektu, což není jen tak pro každého... je to doslova umění menežmentu, které nelze vykompenzovat pouze nadšením a elánem, bohužel :-(.
Jak tak na to koukám, tak i forma časopisu je zde předmětem diskuse a samotného mě to překvapuje tím spíš, že mnoho přispivatelů jsou pro e-verzi... Ačkoliv se stále považuji za celkem pokrokového člověka, co s počítačem skoro i spí, hlasuji pro tištěnou verzi. A to hned z několika důvodů.
- První z nich je samozřejmě vložená vystřihovánka... nějak nemám rád ty podomácku tištěné modely.
- A druhým je to, že kolem nás je spousta dostupného materiálu, informací a informačního šumu, jen projít toto fórum jednou týdně zabere celé sobotní dopoledne, free e-modelů různých kvalit je mraky a souborů v počítači už mám tolik, že ani nevím, co všechno mám. U papíru je to jiné. Pokud bude mít struktura časopisu a jeho rubrik hlavu a patu, bude jednou za čas vycházející časopis mít stále svou vypovídací hodnotu. Bude vždy snadné se k němu vrátit a informace v něm budou hodnotné, strukturované a hlavně vyfiltrované, což se o internetových diskusích, článcích atd. říct rozhodně nedá. Sice určitě namítnete, že vyhledat si a pustit si znovu pdf-ko je možná i snadnější než šáhnout do poličky... ale ruku na srdce, kdo to udělá... málokdy takového soubory s "bulletiny" otevřu více než jednou. Např. četli jste si někdo i-ABC?
- A třetím důvodem... prostě nerad čtu z monitoru... jednak z toho bolí oči a jednak na monitor čučím celé dny a v té záplavě informací jsem tak nějak naučen číst jen tak "letecky". Když si chci nějaké čtení vychutnat a pořádně se na něj v klidu soustředit, tak si ho vždy tisknu. Popravdě řečeno, mám takový (možná jen můj silně subjektivní) pocit, že i letéky ze supermarketu prostuduju důkladněji ty tištěné ze schránky, než ty internetové se stejným obsahem.

Každý odvážný a přínosný projekt je třeba podpořit. Jen si dej pozor, abys v případě nezdaru nepřišel, krom poučení do života, též i k finanční ztrátě, to by mě mrzelo, protože odvahu a odhodlání je třeba naopak odměnit.

Stejně mi to přijde, jako že tady stále mluvíme o něčem, co už tady bylo v podobě ABC z let xxdesátých, který měl všechno... lehké miniboxy, figurky, diorámata, kartičky, deskové hry, ale i podrobné vystřihovánky či rozlehlé stavby na pokračování... navíc jeho obsah opravdu mládež PO VŠECH SMĚRECH k něčemu směřoval, byl to časopis, který byl pro různověkou mládež a měl je nenásilně vést směrem k přírodě a vědě a nápaditě vést k tomu, že jejich ruce nebudou úplně levé...dnešní motorická schopnost i docela velkých dětí je žalostná....A celkově, k čemu jsou ty děcka dneska vedeny a co umí...? (Tak nějak jsem ve starém abc náhodně četl článek o vzácném hmyzu a jeho ochraně a životě... a pak jsem si vzpomněl na článek z novodobého ABC, kde nejlepší hmyz jsou pavouci, kteří vznikají zásadně komplexní mutací, nejlépe s člověkem, aby z toho vznikl hrdina, co spasí svět :-D )

Držím palce jakékoliv modelářské osvětě v jakékoliv formě
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Vlcacka »

Kdyby se pořád poslouchali jen ti, kteří plácají, že to nejde, tak jsme pořád na stromech a mlátíme se klackem do hlavy. Za mne má projekt upřímnou podporu a osobně v tom vidím hodně velký potenciál, když by se vědělo, jak na to.
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od alien99 »

souhlasím s OUKYm ;)
Tištěná forma mě příjde trochu víc příjemnější, než hromada jedniček a nul v písíčku/na kolečku/ klíčence. V době, kdy mě počítač je schopnej umřít i jednou za dva roky, papír uvítám. 8-)
Pokud by rubriky a celý obsah byl nadčasový - použitelný zas a znova, jako třeba: jak dělat patinu, rez ,špínu, jak retušovat, rýhovat ohýbat...
Přidaná hodnota v podobě vložené slepovačky se více než nabízí. :idea: tak si myslím, že by odbyt nějaký určitě byl.

Druhou věcí je rentabilita celýho projektu. No pokud by to byl občasník? :mrgreen:
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od jiri.k »

tak začátek by se dal zaplatit přez nějakej veřejnej sponzoring -kdo zaplatí dostane výtisk
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Tomys »

Ok-chci rozjet jeden podnik. Taky mi to zasponzoruješ?
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od jiri.k »

já třeba ne, ale pár bláznú se vždycky najde - hit hit nebo startovač :lol:
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Tomys »

Ok, potřebuju cca 500.000,- na předzasobeni. Nabízím každému.jeden produkt zdarma jako revanč.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tak už Tome dej konečně pokoj a dopřej smischek-ovi volnost k jeho počínání. Třeba nás překvapí a dokáže uskutečnit své vize, co Ty víš jaké má osobní organizační ale i finanční možnosti. Tak už do toho tady nekopej a vyčkej jako husa klasu.....třeba bude plný hodnotných zrníček, nebo už vyzobaný.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od JoseFxx »

Zdendo Tom má pravdu. Smíšek přišel udělal výkřik do tmy a tim to haslo.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tak ať se ukáže co dokáže...dejte mu prostor. Za 14 dní toho nic neudělá....a jen dokola tady psát že to nejde a kdesi cosi.....Tak když vykřikl, ať se smeká a něco dokáže.....taky jsem na to zvědav.....
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od JOK »

Smichku, to nedáš, nemáš na to, jdi vod toho, máš to marné, zbytečná práce, ztráta času, shoříš na tom, zklameš se, nikdy se ti ta investice nevrátí, nech si do toho od všech kecat, zvaolej mi do klubu, poradím, ti jak dělat ještě nesmyslnější věci .............
Teď vážně. Zapomeňte na Smichka, odchází dělat časopis pro papírové modeláře. Už jsme ho dost vyhecovali. Hlásím se jako první předplatitel, v případě, že časopis bude mít 50 stran, vloženou vystřihovánku, bude stát do 200,- Kč a bude vycházet aspoň 2x do roka.
Pohodový rok 2014 a Smichkovi zvlášť přeje Jok
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od marchal »

Já docela nechápu,proč se tady do něj navážíte.Nikdo ho osobně neznáte,nevíte co umí,čím se živí ani jaké má kontakty.To,že neprezentuje na foru přece neznamená,že se neangažuje jinak.Já mu přeju úspěch a doufám,že to dotáhne do úspěšného vydání a hlavně prodeje.
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Tomas »

...
Naposledy upravil(a) Tomas dne pon 20.1.2014 21:05, celkem upraveno 1 x.
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od jafobe »

přeji hezký den ve spolek
sic tu nejsem zatím znám a toto je můj první příspěvek zde na fóru, dovolím si přispět sem, když už jsem na toto vlákno narazil

projekt takového ražení není z mého pohledu sice špatný, ale s ohledem na dněšní dobu bych řekl že je trochu sázka do loterie, a taky mi z počátečního představení projektu přijde že autor moc konkrétní představu o projektu ani nemá nebo neměl když toto vlákno zakládal), natož když k tomu chce sestavit tým lidí a teprve zjišťuje co by komu vyhovovalo, co lidi zajímalo ...
je to můj názor (posuzuji tak trochu nejen za svých zkušeností s podnikáním, ale i podle toho že můj bratr s mámou tvoří 1-2 krát do roka obecní noviny, vše si můžou sehnat a zpracovat sami, obec na to nepřispěje pomalu ani nějakým článkem natož finančně i když ji to reprezentuje, forma je asi 2-4 A3 papíry, černobílý tisk, přeložené a sešité na formát A4, tiskne se to na laserovce doma zhruba ve 100-200 výtiscích, cena je kolem 10-15 korun aby to bylo vůbec prodejné, a s ohledem na hodiny práce kolem toho strávené a reálné náklady, je zisk skoro nulový ...) a časopisů je dneska skoro nepřeberné množství a dosta často si jsou podobné ... a taky hodně lidí má vidinu jak zbohatnou skoro bez práce na tom co vidí jako něco po čem všichni skočí ... zbohatnout prací je ale dost náročné ;) zvlášť když svou práci si hodně lidí cení víc než práci druhých :(

osobně bych si asi takový časopis nepředplatil a ani ho nesponzoroval (nemám s tím dobré zkušenosti), ať už v tištěné či v digitální podobě z několika důvodů:
1/ dostane se mi k tomu co mě zajímá i větší část toho co je pro mě bezvýznamné, preferuji jen něco (některé stavby, něco ze železnice) a jen nějaká měřítka (byť něco málo se dá opravit na vhodnou velikost, ale zmenšovat z modelu 1:25 na model 1:100 je rtochu problém ...), jiné jako třeba auta, military, scifi aj. mi téměř nic neříká, ale musel bych platit i za to
2/ papírová verze je sice na něco lepší, asi i proto že jsem na ni za nějaké to desetiletí víc zvyklý, mám něco hmatatelného v ruce, nemusím řešit jak a na co vytisknout vystřihovánku ...
3/ elektronická verze může přijít o něco levněji, ale problém nastane trochu u tisku, na obyčejný papír s některými barvami sice vytisknu vystřihovánku kvalitně, ale musím brát v potaz že ne všechny barvy jsou vodě odolné, takže i namočením se od herkulesu můžou barvy pouštět a není problém si od nich upatlat model, jsou sice lepší papíry které tento nedostatek odstraní, ale cenově se dostanu někam jinam, skoro řádově o jedno desetinné místo, a ne každý takový papír se zase dobře lepí herkulesem
4/ informace o tom jak lepit či recenze některých modelů a nevím co dalšího mi přijde někdy trochu zbytečné, pokud se někdo chce věnovat lepení modelů, informace si najde, a každý máme i jiné nároky na kvalitu, já třeba jen vystřihovánku použiji jen jako podklad který se dá dál zpracovat, vrstvením a jinými úpravami pro realističtější vzhlad, nebo jen jako podklad pro stavbu z jiných materiálů ...

kdybych o podobném projektu uvažoval já, patrně bych ho pojal trochu jinak než časopis
utvořil bych volně přístupnou stránku (financovat se dá z reklamy, a pokud není člověk náročný na svou odměnu, nemusí to být jen stránka plná reklam a může to být reklama k tématu, která může provoz stránky plně financovat)
na stránce bych zhrnul základní postupy (pro ta kteří přijdou jako noví), k tomu nějaké vylepšení která jsou zmiňovány zde na fóru pro zkušenější (pokud by s tím autoři souhlasili, nebo tam mohli přispět sami), sice by se trochu mohlo začít podobat fóru ! není ale řečeno, že to nemůže být s fóem provázano, byť jen fornou odkazů na témata, ale k tomu by se museli vyjádřit zdejěí nejpovolanější
mohou tam být i recenze pokud je bude mít kdo dělat (ať už zadarmo či za odměnu)
musí se počítat s tím že ne každého zajímá vše, což u takto pojaté stránky (nebo i toho plánovaného časopisu) pokud bude dobře rozvržena by problém být nemusel, každý si najde to co ho zajímá, a nebude muset platit za "zbytečnosti"
modely se dají prodávat individuálně v PDF či v tištěné podobě, mohou být z větší části jen na objednávku (s tím že bude předem k dispozici náhled vystřihovánky a hotový model, nerad kupuji zajíce v pytli), případně se to do časem taky uvolnit i do eshopů, když pomine počáteční nápor a zůstanou nějaké výtisky, aby se toho dalo prodat co nejvíc a největší část zisku zůstala "doma"
pro zpestření a získání zákazníků není od věci občas uvolnit nějakou vystřihovánku jako free model (ale i v takových modelech a poměrně slušných ji konkurence velká), přímý zisk z ní není, ale ukáže případným zájemcům s jakou kvalitou se mohou setkávat v placených verzích, pokud bude dobrá klidně si další modely zaplatí ;) a dost často kdo s vystřihovánkami teprve začíná, nebo je mladší a nemá tolik peněz, jako první bude koukat po tom co je zadarmo

a jak na tom jsem já osobně, dost vystřihovánek i z toho co je k mání z toho mě zajímá je pro mě tak trochu o ničem, a modely které ma zajímají nebývají ani zrealizovány (tím mám na mysli hlavně stavby) takže to co mě zaujmě a chtěl bych to jako model mám jednodušší si udělat sám od základů ... i když nejsem nějak zkušený, jsem někdy až moc kritický, ale o tom někde v jiném vlákně ;)

každopádně držím palce ať se sen stane skutečností ;)
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Jirka Z. »

Omlouvám se, trochu OT, ale musím reagovat:
jafobe píše: 1/ ... a jen nějaká měřítka (byť něco málo se dá opravit na vhodnou velikost, ale zmenšovat z modelu 1:25 na model 1:100 je rtochu problém ...) ...
S tím zásadně nesouhlasím - jde to a moc velké problémy to nedělá 8-)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“