M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od TomC2 »

Já bych si představoval něco takového:

http://timelifeblog.files.wordpress.com ... .jpg?w=610

http://media.iwm.org.uk/iwm/mediaLib/32 ... /large.jpg

Ale je to samozřejmě tvůj model. ;) A když už ta bobrovka nejde předělat tak bych tomu dal nějaký šedější odstín, aby to nebylo cihlově oranžový. ;)
pet1972
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Levice, Austrália

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od pet1972 »

Brzdič píše:.... když přidám rám okna tak jsem na 3,5cm což je ve zkutečnosti okolo 87cm. ....g
Čo je v skutočnosti normálny rozmer okna, nakoľko v tej dobe sa používala najčastejšie k stavbe plná pálená tehla a modul v stavebníctve bol 30cm a jeho násobky ....bežné okná boli v šírkach 60,90, 120 atď. cm a výška bola bežne 120 alebo 150 cm
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od stockholmik »

pěkná stavba, pěkný doplněk k tanku, ,,bobrovky,, se kladou stejně.
mulda
Příspěvky: 204
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Dost o baráčku... my chceme tank!!! :shock: :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pár uživatelů se ptalo jak pokračuji, není to nic zásadního, v podstatě dělám na doplňcích a stříkám základní odstíny barev.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od FrantaP »

Sice to vypadá zatím jak domek k vláčkům z NDR, ale až to oprší tak to bude hezký.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Asiolo »

Ahoj
Já jen zareaguju na tu fotku co jsi vyfotil
Podle mě je ten spodek předělávanej a to bez ohledu na harmonické poměry ! ta garáž je tam vybouraná později a tím pádem si ti lidi posunuli vchodové dveře až příliš na okraj. Tím se rozhodily linie .....a je to.... No a pak si někdo muže myslet že i takto je to správně - ale není. Dum kuli tomu nespadne jen jsou lidi ochuzeni o příjemné pocity z okulahodících poměrů a vztahů na archytektuře a to je , aspon pro mě , hodně duležité.


http://www.papirove-modely.cz/phpsource ... oto=204552" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pokračuji v barvení, zatím je to za 95% stříkano pistolí.

Obrázek
ObrázekObrázek

No a pomalu se vrhnu na ten tank.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Jé, takový domeček pro panenky. Mně se to líbí, škoda že není zevnitř vidět i do patra :)

Okap a hlavně svod je z čehopak?
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

V tom dalším patře jsou právě schovaný ty panenky :P .
Je to dost dobrý.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Nahoře se nic nebude odehrávat, takže není důvod k tomu přitahovat pozornost. ;)
Svod je kompletně z papíru, okap je z hliníkové folie. Kdysi jsem to děla i za papíru, ale je velký problém tomu udržet tvar, papír furt pracuje zvlášť když je vlhko. :)
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od stockholmik »

pěkný domeček, z klempířiny svod pěkný a oplechování komínu taky (10 řada bobrovek, by měla být na plechování, takhle by tam teklo)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

To plechování okolo komínu se dělá dvojtě ne? Jedno je pod křidlicí a pak druhé na křidlici. Každopádně upravit to můžu, komín je přilepenej jen páskou zezadu. :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Přesně tak jak píše Stockholmik - jestli je tam ve skutečnosti něco dvakrát nebo jednou je jedno. Vidět by mělo bejt - nahoře plech pod taškama, zboku plech pod taškama, dole plech nad taškama, právě kvůli tomu, jak po tom poteče voda. Asi bych ze stejného důvodu cítil kus plechu pod poslední řadou tašek nad okapem. Mrkni třeba na stránky Tondachu, maj ty detaily zpracovaný docela dobře. (myslím že na stránkách ateliéru DEK je i revize klempířský normy, kterou zpracovávali, ale to je na delší studium. Ale vrhnul ses do stavařiny, tak se nediv ;))
Jinak takhle obarvený mi to přijde docela v cajku, nebo si už oko zvyklo. Je to zatím takový sterilní, ale s tím se, předpokládám, ještě něco uděje.
Tyjo, ale neodpustím si to - můžeš, prosím, třeba na tu fotku zepředu, nějak naznačit, kde máš strop vzhledem k těm oknům v patře? IMO maj strašně nízkej parapet, i vzhledem k tomu poměrně vysokýmu nadpraží dveří a okna v přízemí... Tyjo, to je malér, na kterym jsme tě měli chytit dřív... :/
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Asiolo »

Ahoj
Ještě bych se podíval na S koleno u svodu . Myslim že ( a asi i v té době ve francii) by to koleno mělo být ze segmentů - tedy lomené a ne takto zaoblené . TAk se to dělá dnes lisováním. Jsem vyučený klmpířem a ony segmentové kolena jsme vyráběli na učnáku ručně.... je to už pár let ...vím že dnes se tato kolena téměř vytratila ale podle mě patří na staré domy víc než tyto oblééé.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“