Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

michal antonický
Příspěvky: 53
Registrován: pát 27.1.2012 13:28

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od michal antonický »

Skoro nic to neudělá, protože v tom měřítku ten přechod není až tak markantní. Jedině, že nemusíš karosérii ve střeše a na bocích nijak ohýbat.... Uvidíme.. :)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od AmatER »

to zakulacení tomu docela výrazně pomůže, mohu demonstrovat i prakticky... jen to nemám vyfocené. Ale možná to znáte jako spodní patro z karosálně-epochální pyramidky z Neratovic ;)

Jestli mají autor a betapatlal zájem a zítra odpoledne čas, tak se stavte na Kulaťáku, mám 359/7 (akorát ne s karosou, ale s malotrabantem, nejspíš ev. č. 3147 - ale možná tam bude něco 700kového jezdit na jiných linkách) a jsou tam pěkné 20min pauzy na pokec, kávu apod. Pro orientaci výňatek z vozáku:
ObrázekObrázek
michal antonický
Příspěvky: 53
Registrován: pát 27.1.2012 13:28

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od michal antonický »

Nemusíš nic demonstrovat....

Včera jsem udělal nová žebra i s tím zakulacením.... a dost jsem čuměl.. :shock:

Ale jak jsem již psal, aspoň Vojta nemusí na karosérii nic rýhovat (mimo přechodu střechy a bočnice, tam jsem hranu zachoval).

Od toho máme betastavby, abychom tyto "drobnosti" vychytali..... ;)

Jinak dík za pozvání, ale Vojta dnes odjíždí na hory a já dělám ještě na jiné vystřihovánce (F1), a mám toho opravdu hodně...
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od Honz88 »

Já bych si ještě dovolil upozornit na další chyby, kterých jsem si všiml hned na první pohled. Takový autobus, který vidím na vystřihovánce, nikdy nemohl z fabriky vyjet. Karosa LC 735 se vyráběla mezi lety 1982-86 s atmosférickým motorem. Tato verze se zvenčí vyznačovala výfukem vyvedeným z boku za zadní nápravou, větším prosklením předních dveří ( spodní hrana okýnek je v úrovni horní hrany předního nárazníku), vysokým oknem u řidiče (výška shodná s ostatními okny) zadní nápravou Rába s redukcemi (shodná s ŠM, ŠL, a většinou ŠD11), malými plechovými zpětnými zrcátky, chybějícími pozičními světly a bílým těsněním kolem oken. Od roku 1986 se už vyráběla verze s turbo motorem. Ta se od starších kusů odlišovala výfukem v zadním nárazníku, nápravou bez redukcí, nižším oknem u řidiče, velkými zpětnými zrcátky, menším zasklením předních dveří, pozičními světly, chybějícím bílým těsněním kolem oken.
Tato vystřihovánka neodpovídá ani jednomu z obou typů, je to takový hybrid. Okno u řidiče, malá zrcátka a chybějící pozičky odpovídají staršímu typu, výfuk v nárazníku, zasklení předních dveří a chybějící bíle těsnění zase odpovídá novějšímu typu. Bohužel není z fotek poznat, jaká je na modelu zadní náprava.
Doporučoval bych autorovi, aby tyto nesrovnalosti ještě opravil. Myslím, že by to mohlo některé modeláře (hlavně zájemce o autobusy) odradit. Osobně by se mi víc líbila starší atmosférická verze a myslím, že ostatním také.
Jelikož žádné fotky autobusu nemám, použiji ke znázornění svůj starý polorozpadlý model atmosférické Karosy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
JanO
Příspěvky: 523
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Příspěvek od JanO »

Nejlepší by bylo, kdyby autor ukázal prstem tohle bude model a dostal by rodný list vozidla včetně seznamu detailů :) .
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od Schumy.0003 »

Zatím mám všechny autobusy, co vyšly, tento bych taky rád koupil..... Co by se mi líbilo, by bylo kloubové RTO.
michal antonický
Příspěvky: 53
Registrován: pát 27.1.2012 13:28

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od michal antonický »

Díky kluci za "kritiku"... :)

Právě proto jsem chtěl tento model odprezentovat spolu s Vojtou na tomto vláknu dříve, než jej dostanete do ruky. Autobusy mám sice rád, ale mojí doménou jsou přeci jenom jiné vozy.

Při záplavě dokumentace jsem z toho byl tak trochu mimo a díky vám model dostane konkrétní podobu. A za to se ani trochu nestydím.... ;)

Takže: okna dostaly světlý lem, dveřní okénka jsou protažena na úroveň nárazníku. Zadní nárazník je celistvý a výfuk vyveden do strany. A na zadní nápravě zvětšen vnitřní "náboj" (přenesen z typu ŠL). O zakulacení střechy již víte a ostatní drobnosti jste psali, že máme dobře.
Všechny tyto úpravy dostane Vojta na stůl, a až se vrátí z hor, představí vám atmosférickou verzi busu LC 735.

Něco špatné je pro něco dobré. Mám připraveny díly na "turboverzi"..... 8-)

Ještě jednou díky
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od AmatER »

...na kastli je ještě jedno úskalí... a taky se týká tvaru ;) jen blbě se to popisuje, když to není na čem ukázat.
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od Pavel Skokan »

Tak do Soboty než se Vojta vrátí z hor nám to můžeš ukázat třeba na fotkách a zapracujeme to do modelu.Nebo na původním modelu z ABC.
Pokud nám to ale nepopíšeš, tak bohužel. :(
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od AmatER »

to je právě ta věc, která se blbě ukazuje na fotkách, protože živý lidský oko narozdíl od záznamu via objektiv foťáku není blbec. Týká se to zádě vozu, resp. zadní části bočních panelů, kde dochází též k zaoblení. A zrovna včera se na odpoledním vyjížďáku 116/2 objevila klasická B732 ev. č. 5898, takže demonstrátor by byl naprosto dokonalej...

Obrázek
foto: (c) Tomáš Smetana, mhdfoto.cz
Naposledy upravil(a) AmatER dne čtv 2.2.2012 12:14, celkem upraveno 1 x.
michal antonický
Příspěvky: 53
Registrován: pát 27.1.2012 13:28

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od michal antonický »

Vím o čem mluvíš a to zaoblení tam už mám pro Vojtu připravené....

Jen jde v tomhle měřítku o odskok 0,4 mm, tak opravdu nevím zda to bude až tak markantní jako na originále..... :)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od Schumy.0003 »

Michale, bude ke koupi i v obchodech nebo jenom na netu??????????
JanO
Příspěvky: 523
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od JanO »

michal antonický píše:Jen jde v tomhle měřítku o odskok 0,4 mm, tak opravdu nevím zda to bude až tak markantní jako na originále..... :)
Ale nebude to hranatá krabice 8-) .
Schumy.0003 píše:Michale, bude ke koupi i v obchodech nebo jenom na netu??????????
Zatím se ladí vzhled, takže tato otázka je asi předčasná :| .
michal antonický
Příspěvky: 53
Registrován: pát 27.1.2012 13:28

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od michal antonický »

Otázku prodeje zodpoví nejlépe Pavel Skokan....

Je to "hranáč s malejma oblinkama".... :P

Sám se těším, až ten model Vojta slepí.....
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC735 / Michal Antonický / 1:43 / beta

Příspěvek od Pavel Skokan »

Model vyjde jako pokračování série našich autobusů.Bude tedy za cca 140 peněz k dostání u všech zavedených prodejců papírových modelů.Znažíme se to stihnout do Brna. :shock: Zatím to vypadá nadějně.
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“