Zetor 5511+5t valník / PMHT, J.Bouška / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
JosefK
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28.1.2012 12:20

Zetor 5511+5t valník / PMHT, J.Bouška / 1:32

Příspěvek od JosefK »

Hulajz a TonyR něco o předloze napsali, tak si myslím,že další technické poznámky jsou zbytečné.

Oba začali traktorem, ale já se rozhodl, že začnu vlekem. S velkou chutí jsem se pustil do vyřezávání prvního dílku. :wink:

I když se všude píše, že je model jednoduchý, tak musím říct, že vlek mi tak úplně jednoduchý nepřipadá. :shock: U traktoru se o tom přesvědčím za nějakou dobu.

Mám hotový podvozek vleku a nejsou na něm žádné složité tvary, ale i tak mi tvarování trvalo dost dlouho. ( snad to teda není jen rukama :D )

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jedna malá chybička je ve vzpěrách v rámu - je třeba upravit délku. Vzpěry, které jsou mezi držáky zadních kol je třeba zkrátit o nasílení o držáky kol, aby se rám v zadní části nerozšiřoval.
A druhá chybička je v šířce listových per pro zadní kola. Tady je potřeba listová pera zúžit, aby se vešla do držáků.

Prozatím vše. :wink:

Dnes jsem dokončil práce na podvozku. Sehnal jsem stříbrnou lepící pásku, tak jsem se pokusil o vylepšení. Dalo mi to dost zabrat, než jsem aspoň trochu zjistil, jak na to. :twisted:

Obrázek Obrázek Obrázek

Ahoj, při rekonstrukci RD není na lepení vůbec čas. Po troškách jsem ale přece jen něco spatlal :lol: .
Podvozek je hotový, tak jsem pokračoval dle návodu v lepení korby. Myslel jsem, že to bude snažší část vleku, ale naohýbat dlouhé výztuhy na sajtny mi přišlo docela obtížný.

Obrázek

Pokračování příště. :D

_______________________________________________________________________________________________________

Ahoj, trochu jsem zapracoval a téměř jsem dokončil vlek. Chybí jen zaretušovat pár dílů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vlek jsem odložil, aby proschl a pustil jsem se do traktoru. Jedu podle návodu a první úkol bylo slepit kabinu.
Viděl jsem fotky TonyR, tak jsem si říkal, jestli nemám raděj zvolit jednodušší variantu. Měl bych větší šanci, že vlek za něco zapojím. ;)
No, ale nakonec po delší úvaze vyhrála složitější varianta. Snažil jsem se pracovat pečlivě, ale i tak jsem po složení kabiny našel chyby.

Přední okno je potřeba zakrátit asi o 0,5 mm. Platí to pro vnější i vnitřní díl. Po sestavení tyto díly převyšují boční díly.

Dost bylo slov. Tady jsou fotky. ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
JosefK
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28.1.2012 12:20

Re: Zetor 5511+5t valník / PMHT, J.Bouška / 1:32

Příspěvek od JosefK »

Traktůrek mě baví, tak jsem včera a dnes nezahálel a pokračoval jsem ve stavbě.
Slepil jsem po vystřižení nejdelší díl a ač se to zdá krkolomný, tak to jde celkem dobře.
Pak nezbývalo nic jinýho, než nasadit kabinu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pak přišla řada na blatníky. Měl jsem trochu obavy ze zvlnění po spojení spodního a horního dílu. Napatlal jsem to koresem jen po obvodu a je to OK. :) Stejným způsobem jsem celek přilepil ke kabině.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“