Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25 Hotovo

Příspěvek od chuan »

Protože jsem na tanky nezanevřel a pracuji na nich, dovolil jsem si je prezentovat i na novém fóru, teď v zimě mám trošku víc času tak práce postupuje
Pustil jsem se do velmi archaického Britského tanku Churchill. Jsem středně pokročilý modelář nějaké modely už jsem postavil, ale s poláky moc zkušeností nemám, ani s retušováním. Je to docela bída, rád přijmu kritiku, ale pokud mi poradíte jak, budu moc rád.
Všechny díly sedí řekl bych v podstatě přesně žádné chyby jsem nenašel, jako jsem nenašel ještě tento model slepený nikde na internetu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Přináším postup na churchillu. Konečně jsem s vypětím všech sil a to i psychických dodělal jeden pás. Na tanku zdaleka není tak poznat jak jsou složité, a že se skládají asi tak z miliónu dílků :D Jinak už mi zbývá ještě jeden pás na kterém po chvilkách pracuji. Musím taky doladit retuš, celé už je to ohmatané tak to budu opravovat ale až dodělám i ten druhý pás abych to neretušoval natřikrát.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) chuan dne úte 16.10.2012 15:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Jsem zvědavý, kdy už to konečně dokončíš.. :D
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Asiolo »

Neuděláš ještě něco s tou divně zelenou retuší ?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Aki »

teda chlape, čím to retušuješ? jsem si vždycky říkal, že je lepší retuš jakákoliv, než žádná, ale v tomhle případě si nejsem jistej :) vždyť ta brčálově zelená je úplně někde jinde, než barva modelu... a je to škoda, páč slepený to máš slušně... zkus si pořídit tempery a něco s tím ještě udělat.
Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 39
Registrován: sob 21.1.2012 9:02

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Dejv »

Ona tahle chyba retuše je k vidění na spoustě modelů na forech všude možně, nahnědlá khaki vs. tmavě zelená. Jinak si trochu rejpnu, ale nepovažuju za příliš šťastné prezentovat na novém fóru 2-3 roky stará vlákna bez nějakého viditelného pokroku, snad se brzy něčeho dočkáme, ty modely jsou moc pěkný.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

S tou retuší jde o houby. Vzal bych nějakou šedivou a lehce tu zelenou zatlumil a bylo by to hned lepší.
Jinak teda takovejch koleček, tyjo...
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od chuan »

Dejv píše:Ona tahle chyba retuše je k vidění na spoustě modelů na forech všude možně, nahnědlá khaki vs. tmavě zelená. Jinak si trochu rejpnu, ale nepovažuju za příliš šťastné prezentovat na novém fóru 2-3 roky stará vlákna bez nějakého viditelného pokroku, snad se brzy něčeho dočkáme, ty modely jsou moc pěkný.
to byly začátky kdy jsem vzal fixu a natřel to, ten tank samozřejmě co se retuše týká budu opravovat. Jinak ono toho moc k prezentaci není, kdo viděl pásy tohoto tanku v neslepené podobě ví o čem mluvím, jsou asi tak z miliónu dílků a pokud nemáte čas tak nemá cenu každý měsíc prezentovat třeba nové tři články pásu. Když pracujete a studujete tak to tak rychle prostě nejde
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Raven »

Fíha.... :shock: Koukám na ten podvozek, hlavně na pojezdová kolečka a už plně chápu důvod toho že ti to trvá tak dlouho... :lol: Jinak z prostojů si nic nedělej...já pracuju na tři směny, mám doma tříměsíční zlobidlo a snažím se využít každé minuty co spí...teda pokud si manželka zrovna nechce povídat... ;)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

No jo to já mám dva sviště, pracovní dobu až je hotovo a taky hodně povídavou ženušku, ale poláka dám do roka
teda skoro vždycky :twisted: .
Já vám rozumím...
A retuš se dá určitě poopravit.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od chuan »

Brzy dodám fotky patrně během úterka, protože jsem od pátku do pondělí od rána do večera v práci, pás se pomalinku ale jistě začíná podobat pásu, také se pokouším opravovat tu šílenou retuš, škoda že jsem takhle neretušoval již od začátku, teď to jde velmi ztuha. Snad se to alespoň trochu povede.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od chuan »

Přináším malý postup, práce je to jednotvárná, ale pomalu a jistě se chýlí k vytouženému konci. Času je málo a jaro se blíží, tak snad to do prvního rozkvětu dotáhnu do konce :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od chuan »

Konečně si mohu říct, mám hotový pás a už jen nějaká ta drobotina a retuš :P . Posuďte sami jak se mi to daří, lepší už to ale asi moc nebude. Je veliká škoda, že když jsem před lety tento model začal lepit neměl jsem víc zkušeností, dnes by to vše dopadlo asi úplně jinak :cry: .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
navstevak
Příspěvky: 69
Registrován: sob 28.1.2012 17:49

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od navstevak »

A já oceňuju jak jsi zabojoval s tou retuší a "zatmavil" tu původní svítící barvu. Zkus to ještě projít podle fotek, kde je vidět ještě pár míst na opravu. Jinak parádní dílo.

_____________________________________________________________
Hotovo: MPR I, Švihov, StuH 42 1:35, Wirbelwind 1:35, Sd.kfz. 251/1D 1:35, Pz.Kpfw IIc 1:35, LT 40 1:35, sIG 33 1:35, Škoda Fabia 1:24, Jeep scout car T25 1:35, Škoda Roomster 1:32

Ve stavbě: MPR II (45%) - STOP, Centaur IV 1:35 (80%) - STOP, JAGDTIGER 1:35 (75%), Sherman M4AE2 Jumbo 1:35 (5%)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

Krásnej ošklivej tank. Hele fakt pěkný. Už ti toho zbývá jen málo. Sem zvědavej na finále.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Mk VII Churchill / Fly Model / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

No a hned to je hezčí, pěkná potvůrka.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“