Zámek Odolena Voda / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Zámek Odolena Voda / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Aki »

jedná se o oddechovou, sympatickou (aspoň teda mně :)) stavbu. v současný době je zámeček v dost dezolátním stavu, takže asi ani moc nestojí za to, jet se na něj podívat (já to podstoupil loni :))
lepí se to samo, narazil jsem za celou dobu na jedinou chybičku - krajní pilíře pod kaplí jsou buď úzký, nebo je moc široký označený místo, kam se maj přilepit (viz červený kolečka), musí se trochu retušovat...
asi tam prdnu nějakej břečťan, nepovedlo se mi to zamaskovat nikterak dokonale :) toho břečťanu bude asi trochu víc, otřel jsem se nevědomě o nějaký zelený razítko a ťápnul jsem si na jeden opěrnej pilíř, kterej přijde teprve přilepit... všechny stěny jsem podlepoval cca 2mm kartonem, střechy podlepení teprve čeká, tam dám něco lehčího...

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Aki dne pon 9.7.2012 12:22, celkem upraveno 1 x.
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Zámek Odolena Voda / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Melchior »

Budu sledovati tvé počínání :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

díky, ale ono to už moc dlouho trvat nebude, mám to skoro hotový... zbejvá už jenom pár komínů, přilepit opěrný pilíře na vnější zdi a hospodářskou budovu (taky už ji mám hotovou)... jak už jsem psal, stavba byla prakticky bezproblémová, akorát Luisa by u toho prskala, páč ten barák má asi 40 okýnek :D taky ty arkádový oblouky člověk neslepí za 5 minut. ale vzhledem k tomu, že až na dvě podpěry sedí všechno na chlup, je radost to lepit. trošku škoda, že Ondra tu chybku neopravil, než to šlo do ofsetovýho tisku, páč už to kdysi prodával i tištěný inkoustem (mám jeden výtisk doma, politej vínem :D), takže předpokládám, že na ten drobnej nedoraz musel při stavbě už někdo narazit a přitom oprava by zabrala asi 2 minity... ale nejedná se o nic, s čím by si průměrně šikovnej lepič neporadil, i když já jsem ten odstín ale vůbec netrefil :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

tak je dobojováno :) lepilo se to samo, všechno sedí, jak má, až na výše zmiňovaný podpěry. koukal jsem do původní, inkoustem tištěný verze a tam jsou místa pro přilepení podpěr namalovaný správně, takže chybička se nějak vloudila až do ofsetový verze. trošku jsem bojoval se špičkama opěrných sloupů, který jsem lepil částečně podchlopněma a částečně natupo. příště bych tam chlopně nechal původní, zlom by držel mnohem líp rovinu.
lehce jsem potunil zahradu - dneska je to tam plný křoví, kopřiv a různýho bordelu, takže jde čistě o fantazii...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Zámek Odolena Voda / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Tomáš 10 »

Fantazie je to pěkná,gratuluji.
Možná bych jen posypal úplně celou podložku.
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Zámek Odolena Voda / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Luisa »

Krása jako vždy, čistá, pěkná stavba.
Mě se podložka líbí (ještě aby ne, to bych doma dostala za uši ;) ) - prostě Aki-styl
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Aki »

Tomáš: díky :) ten posyp je otázkou vkusu, mně se to líbí takhle...

Luisa: to jo, já tě zmlátím, jako posledně a pak budu zase 14 dní bez večeře :D
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“