LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od frydek665 »

Schumy, to , co jsi slepil je cockpit. Myslím, že k tomu začerňování by se ti u modelů ve velkém měřítku vyplatilo koupit barvu ve spreji. Běžně ji používám u stavby modelů F1 v měřítku 1:6. Tuš je dobrá na malé dílky, ale natírat s ní celý podvozek... :roll: .
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od JoseFxx »

Je hlavní, že tě to baví. Jednou jsi napsal, že zvětšuješ z důvodu, že malé díly nezvládneš. Ale můžu ti řict, že s malými dilky se přacuje lépe než s velkými plochamy. Tvá snaha se oceňuje.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

No mě se lépe pracuje s většímy díly, než s malími....... Děkuji za motyvaci.............
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

Udělal jsem kryt cockpitu, nedopadl špatně, natož, že jsem ho dělal poprvé, malinko upatlané skla.....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zlatá lepící páska, bez ní bych to asi nedokáza........................

Obrázek

No a večer budu možná pokračovat.........................
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od johnny7 »

Fajne si zmakol to sklo. Lepiaca paska je dobra...Ale ked skusis, tak uvidis ze obojstranna lepiaca paska je este lepsia ;)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

Dělal jsem to poprvé, co bych mohl chtít????? Ono to půjde..........
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Zrzek »

Chlape, copak upatlaná skla. Ale hlavně udělej něco s tím retušováním hran!!! U takhle velkých modelů je to do očí bijící.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

Teď budu retušovat, ty skla by se měly malinko omluvit, nebo mě rovnou nakopat do zadnice......................
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

No tak jsem udělal retuš, dokončil jsem kryt cokpitu, začal jsem pracovat na karoserii............

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A karoserie..............

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No a večer bych mohl nějak postoupit
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tak jsem udělal kousek karoserie...............

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ještě mi chybí dolepit boky vozu...........
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od jezdec »

Už se tu probíralo podlepování.
To rozpití barvy po namazání lepidlem je strašný, co takhle použít KORES, nebo jiné tuhé tyčinkové lepidlo. Aplikace celkem bez problémů, schne taky celkem rychle a hlavně nevlhčí papír to znamená odstranění varhánků na plochách a nebudeš mít rozpitou barvu. Taky záleží na jaký papír to tiskneš. Jestli na obyčejný kancelářský 80g, tak ti asi nepomůže nic. Jestli na nějakou čtvrtku, tak změnit lepidlo, nechat pod zátěží proschnout a zpomalit pracovní postup. Modelářství není o rychlosti, ale o trpělivosti.
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od frydek665 »

Přesně tak, Schumy, tady došlo k velké chybě při podlepování. Zahoď to, a udělej to znovu, jinak z modelu nebudeš mít radost. Díly podlep tuhým, bezvodým lepidlem (ve špalku), Herkulesem se to dělat nedá.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od kaktusak »

Už jsem ti to psal ve druhém vlákně . Když podlepuješ tak to musíš nechat pod zátěží proschnout , jinak ti to nadělá varhánky a zkroutí se to . A platí to při použití jakéhokoliv lepidla . Opravdu není kam spěchat . Musí to dokonale proschnout a pod ZÁTĚŽÍ !!!!!!!
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od yvan »

Mě to možná už nemyslí, ale nikde sem o žádném podlepování nic nenašel. Zdá se mi to jenom zvlněné u spojů od lepidla a jinak to podle mě dělá ta barva, ale z fotek se mi zdají plochy rovné.

A ta barva spíš vypadá na skener, originál je hodně lesklý a některé skenery s tím mají problémy a vytváří jakoby stín tím, jak se světlo odráží od lesklého povrchu a vrací zpátky.
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: LOLA ASTON MARTIN LMP1 / Cornell / 1:9

Příspěvek od hromadko.s »

Trochu se vám s dovolením vmíchám do debaty: podlepuju herkulesem, nebo herkules a taposa 1:1, to když podlepuju větší plochy. Vždy natírám jen jednu stranu, zpravidla tu, která je jako podlep. U větších ploch je důležitý začínat od středu a uhlazovat papír do krajů, nebo od jednoho kraje a postupně uhlazovat ke druhému konci. Na uhlazování používám buď obyčejný pravítko, nebo ocelovou škrabku, podle který i rýhuju. Plochu uhladím a nechám proschnout. A pozor: bez zátěžě. Stejně se to zkroutí, ale nenadělá to ty varhánky.
Pak, když máte dost času, nechte to volně ležet pár dní pod lehkou zátěží a srovná se to samo, když čas není, dám to na radiátor, nebo to přežehlím obyčejnou žehličkou a narovnám přes hranu stolu. Zkoušel jsem i bezvodý lepidla, ale potom jsem měl problém, že se někdy při tvarování díly rozlepovaly a plochy se stejně po podlepení kroutily.
To je celý podlepování: nic víc, nic míň.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“