Avia A31 / Attimon / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od yvan »

Avia A31 je modernizovaný typ A30. Ten vychází z licence francouzského Saviemu a od roku 1968 se jich vyrobilo tolik, že je i dnes potkáváme poměrně běžně. Původní Saviem byl o něco lepší, Avia doplatila na reálie tehdejšího hospodářství k použitelným řešením a vyznačovala se celou řadou specifických problémů. Díky nim byla často v každé koloně první a snášela se na ně nejen pěkná slova. Faktem je, že ve své době odvedly Avie hodně práce ve službách pošt, pojízdných prodejen, čistíren a samozřejmě přeprav nákladů a jejich historický význam určitě není zanedbatelný. Avia má fanoušků víc než dost a hromadu informací od fundovanějších naleznete po internetu, takže úvod asi netřeba moc natahovat.

Model nakreslil Attila jako devátý do své série a vydal Štefan pod svojí značkou SVAP. Sešit je v podstatě vyprodán, ale narazit se na něj čas od času dá. Vyšly k němu i laserové dezény. Po vydání se objevily výhrady k poloze kabiny a měřítku, nicméně celkově by model měl sedět, což dokládá nebývale velké množství slepených kusů. Sešit obsahuje dvě nástavby; skříň bez chlazení a valník, kterému lze přidat i konstrukci na plachtu. Plachtu sešit neobsahuje a to ani ve střihu.

Moje stavba bude s oběma nástavbami, tedy vše, co sešit nabízí. A v neposlední řadě - na to opět nebudu sám 8-)

Začnu výjimečně rámem, aby se to líp porovnávalo, když už mě předseda předběhl.
Obrázek Obrázek

Byť je to celkem prcek, jsou některé části fotek neostré, tak dám i pár detailů:
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak už to vypuklo . Poměrně dávno jsem se s "Yvanem" domluvili , že si spolem dáme modelářskou paralelku . Nakonec padla volba na AVII . Každý plánujeme dělat jinou verzi nástavby , ale kdo ví jak to nakonec dopadne . Tady je náhled samotné šmikajdy .

Obrázek

Rozhodli jsme se dávat příspěvky do jednoho vlákna , protože i velmi nezkušený a slabozraký návštěvník tohoto vlákna ihned pozná , který model je krásně , čistě a precizně slepený no a který je můj . Příspěvky budeme vkládat různě podle toho jak bude mít kdo kdy čas na lepení . Ivana jsem poprosil , aby tuto paraleku tzv. odpálil a já se budu pro změnu snažit ji nezapálit . Tady je můj první počin .

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Přidávám menší progres . Hotový rám .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Štěpán
Příspěvky: 46
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Štěpán »

Vidím, že jste se do té Avie opravdu pustili. Můžu se teda přidat a přispívat do společného vlákna?
Mám zatím hotové jedno testovací kolo
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Vojta S »

Paráda,pěkně jste to tu rozjeli,budu sledovat, jsem zvědav jak bude vypadat kabina.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od yvan »

Přidat se může myslím naprosto kdokoliv. Aspoň třeba nebudu zase poslední :lol:

No nic, tož doplňky kolem rámu hotové a k tomu společně pár dalších drobností v černé barvě.
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Ty kola jsou parádní . To jsi je přetíral a nebo je to scan ? Že máš originál to vím , vždyť jsem ti ho prodával ;) .

No už ted je jisté který s těchto paralelně lepených modelů bude nejhorší . Ale já vás kluci rád nechám vyniknout .
Štěpán
Příspěvky: 46
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Štěpán »

Jojo, model jsem naskenoval. Kola jsem překreslil a trochu upravil podle fotek.
A modelářsky podvádím - co jde řežu strojově. Protože jsem levej a ručně bych to takhle neuměl.

Kola jsou ze dvou barevných papírů. Ty oproti tisku mají výhodu, že jsou probarvený skrz, takže na řezu nejsou bílý a nejsou potřeba retušovat.
Vojta S píše: pon 12.2.2024 20:33 Paráda,pěkně jste to tu rozjeli,budu sledovat, jsem zvědav jak bude vypadat kabina.
Na kabinu jsem zvědavý taky. Tam dojde na lámání chleba :-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Štěpáne žádný podvod se nekoná . Každý modelaří tak jak ho to baví . O tom to přece je .

Já jsem dodělal a namontoval přední nápravu .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Štěpán
Příspěvky: 46
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Štěpán »

Sedmkrát ...
Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od yvan »

Tak zadní náprava. Vyztuženo souvislou osou od kraje ke kraji, do bubnů jsem dal na plnou šířku (5 mm) smotaný pásek, ve kterém párátko končí. Tím by se tlak od kol měl dostat až na pera a nemělo by se to snad ohnout...

Obrázek

Po proschnutí zkompletováno a doplněn kardan z 2 mm drátu (prozatím není napevno, jenom patří k celku). Odstín je RAL 7005 šedá myší, protože v té šedé mi vychází na retuš kapka hnědé. Celkem to odpovídá, přesnější jsem nenašel.

Obrázek Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj bando,
tak i já se přidávám se svou verzí stavby.
Moc rád jsem se nechal ukecat, ani to dlouho netrvalo :-), 13 vteřin na drátě a bylo to.
Předseda má zázračné doporučovací metody :-D.

No a teď vážně:

Zde start !
Obrázek

..... a zde zamýšlený cíl
Obrázek

budu přebarvovat a pokusím se dodělat do skříňové nástavby vlastní verzi prodejny, třeba to klape.
Tak držte palce a jedeéém !
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak další kolega se přidal . A koukám , že jsi si vybral i neotřelou nástavbu . Překvapil jsi šatnáři .

3těpáne ty kola jsou perfektní , tam chybí už jen ventilek .


Já jsem dodělal a přilepil zadní nástavbu . Taky jsem ji vyztužil špejlí jak Tajemník , ovšem už ne tak precizně slepil .

Obrázek Obrázek
Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Za včerejší večer už jen drobný postup,
aktualizoval jsem zadní péra na verzi 2.0 :-D. Nebudou moc vidět, ale protože budu přebarvovat , chci aby tam byl alespoň náznak.
Původní mám zachované, tak nahradit originálem můžu vždy.

Obrázek

Obrázek


Štefan
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od yvan »

To se to pěkně rozjíždí. Tak přední náprava.

Obrázek Obrázek

Obrázek

Oproti popisu stavby nemám svislý čep jako 2 mm špejli, ale 0,8 mm drát omotaný třemi pásky (horní, střední a spodní), které to víc vyztuží.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“