24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od Minor »

Obrázek

Tak mi to zůstalo na stole nedostavěno.... :(
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od fox »

Už to začíná vypadat i jako kostel.

Obrázek
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od JaKR »

Přidávám pár fotek celku. I když mě trochu zkazily fotky náladu. Fotky vytáhly pár věcí, co jsem vůbec na vlastní oči neviděl. Ale i tak jsem víc než spokojen se svým poměrem kvalita/rychlost/dokončení. Kdyby nebylo včera večer Vojty a Timmyho na Discordu, tak bych to vůbec nedokončil. Původně jsem chtěl jít brzy spát, ale díky nim jsem jel dlouho do noci, dnes odpoledne bych se k tomu již nedostal. Poděkovat musím i rodině, že mi trpí tuto mojí "nepřítomnost". Ondro tobě díky za hezký model krásné stavby.

Všem úspěšným gratuluji k dokončení a ostatním účastníkům díky za odvahu jít do této trochu bláznivé akce.


Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od fox »

Tak uplynulo 24 hodin od startu a je čas to trošku zhodnotit.
MOdel se staví celkem dobře. U mě ho spíš kazí moje ruce. Projevuje se to, že jsem léta nic kloudného neslepil. Chyby v řezu, geometrii a retuši. Mám na čem pracovat. Do stavby jsem se pustil v momentě, kdy jsem vůbec neměl ohledně návodu nic nastudované, tudíž ani postup sem dopředu nevymýšlel. Další věc, kterou jsem pocítil, byla prachmizerná zkušenost se stavbou architektury. Mám tedy na čem pracovat a v čem se zlepšit.
Stavba u mě probíhala na několik etap. První etapu jsem končil v půl 1 ráno a pokračoval jsem až o půl 8, protože sem byl na nohou celý den, potřeboval jsem se i vyspat. Trošku mi do rozvrhu zasáhla neplánovaná pauza v době oběda asi na 2,5 hodiny (rodinné povinnosti). takže když to zaokrouhlíme, mám za sebou 16 hodin čistého času lepení. Kostel se mi však za časový limit nepodařilo sestavit, i když moc mi nechybí. ROzhodně model dokončím asi zítra. Dnes už na to nevidím.
JEště foto současného stavu

Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od yvan »

Dokopal sem finální fotky. Chyb hromada, ale nechám to autentické. Většina by samozřemě šla nějak vylepšit, taky řada z nich, zejména na retuši by ani nenastala, kdybych si to nechal na denní světlo. Ale jak sem to za těch cca 14-15 hodin udělal, tak to zůstane. Podmínky mi letos moc nevyšly, prodělal sem něco zákeřného a hodně mě to vyčerpalo. Takže dokončení bylo nakonec chvílemi i nad moje očekávání, často to vypadalo nevesele a nekonečně. Hodně se mi ulevilo, když už zbývaly jenom křížky.

Co mi nevyšlo. Rohy střech mi kolidovaly také, něko to tu popisoval, tam je náprava snadná. Střecha 63 se mi postupně utrhla od apsidy a je tam trochu díra. Vzhledem k dalším problémům v oblouku bych asi případným dalším stavitelům doporučil dát si do úrovně terénu a horní římsy dvě žebra, aby se udržel tvar půlkruhu. Vyříznout to podle půdorysu by neměl být problém a hodně by to pomohlo. Podlepení podlahy 6 byl dobrý nápad, ale chtělo by to odříznout trochu před čarou. Na silách papíru mi vyjela šířka celé sekce a rozjel se mi terén vepředu. Tím nešel dotlačit po stranách a nesedly mi přední schody. Tím se to celé trochu zdeformovalo a terén nemá vepředu bočnice úplně svisle a pravoúhle. A ještě bych řekl, že schod 60 je užší než místo na zdi, ale možná to mám jenom posunuté blbě já. Takže víceméně drobnosti, které by se při standardní stavbě rychle odhalily a za cenu mírného zdržení (které sem nechtěl riskovat) by se daly snadno řešit.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Díky hlavně Ondrovi za parádní model a taky Luďkovi zkraje tohoto tématu za fotky oken, pomohlo mi to v pozicích. Velká gratulace všem, co dokončili, alespoň pro mě to bylo mnohem náročnější, než bych čekal.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od Nafe_CZ »

I já se musím přidat s trochou hodnocení, model jsem sice nedokončil (prozatím), ale je ještě furt na stole a postupně se mu věnuji. Samotná šmikajda je podle mého na hranici slepitelnosti v rámci 24hodinovky, to ale není ničemu na škodu, ono to má být trochu i dobrodružství a závod s časem. Tak že proč ně. A lepit jednouchou krabičku by Vás stejně nebavilo :-). Výběr modelu modelu byl podle mého super. Co bych ale vyzdvihnul, je právě ta možnost sledovat kolegy jak postupují, každý z vás vlastně lepí jinak, někdo vše rýhuje pak lepí, někdo jede podle návodu ... někdo podlepuje, jiný ne . Získal jsem účastí a sledováním další podněty do dalších staveb. A za to patří dík organizátorům ;-). Pozdě jsem zjistil že menší skupinka se připojila i na Discord a to mě mrzí dvojnásob, že jsem mohl i pokecat. Ještě jednou tedy díky všem a gratulace těm úspěšným !
Štefan
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od yvan »

Tak už by bylo na všechny po limitu, tak to můžeme uzavřít.

Napočítal sem 12 účastníků. Dokončit se podařilo 5 z nich, všem v časovém limitu. Oproti předchozímu ročníku s pohyblivým datem, kdy byl model podle ohlasů o něco jednodušší, byla sice účast o jednoho nižší, ale v limitu dokončil stejný počet účastníků. Letos také byla pravidelnější prezentace a téměř dvakrát tolik příspěvků s postupy.

Z toho bych soudil, že akce byla úspěšná a mělo cenu zkusit návrat jednotnému termínu. Nějaká ta vize společného úsilí ve stejnou dobu asi má pozitivní dopad.

Každopádně pro příště zkusíme vybrat něco méně náročného a podmínky bych zachoval.

Gratulace všem co dokončili a potlesk i pro ty, kteří začali a nedojeli. I ti se všichni dostali s modelem poměrně daleko, takže výkon to byl i tak. Kdo stihl - michal86, mumodeanel, FreeVoj, JaKR - dostavte se v Brně ke stánku u Ondry, určitě si něco hodnotného odnesete ;)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od St. Louis »

Ták, po limitu, přibližně po 126 hodinách od zahájení stavby. - Mám taky hotovo. :-D

Obrázek

Gratuluji všem, kteří stihli v čase model dokončit.
Gratuluji a děkuji úplně všem účastníkům za pěkný den (26.12.).
Byť mi to letos příliš nelepilo, tak jsem si to užil. A viditelně budu muset v tom následujícím roce víc potrénovat a dát tomu modelaření více, než letos. Snad se zadaří.

Krásný nový rok. :-)

Ahoj.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka - 14. ročník - prezentace

Příspěvek od Aki »

Tak mám hotovo. Stihnul jsem to ještě? :D Křížky budou časem...

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“