GIMP

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

GIMP

Příspěvek od Makr »

Ahoj bando.
Jak možná někteří víte, trápím se u Peterbilt 357.
Mimo jiného ale i s free grafickým editorem, vhodným i pro kreslení modelů v rastru.
Je to úžasný program, ve kterém se i takové jelito jako jsem já naučí kreslit a dělat potřebné věci,
od úpravy fotek, až po samotné kreslení s použitím mnoha filtrů.
Je ale jedna (!) věc, na kterou fakt nemůžu přijít a ani uživatelský manuál jí neřeší.
Otevřu nový dokument = novou stránku. Zadám vše v milimetrech.
Nakreslím svisle i vodorovně čáru o délce 10 cm jako měřítko.
Ať udělám cokoli, jakékoli nastavení, NIKDY není výsledný tisk dlouhý 10 cm.
Vždy menší. Od 9,35mm až po 9,75, ale víc z toho nevyždímu.
Dnes jsem u toho seděl tři hodiny, vytisknul kolem 16i tisků, a ani jeden neměl 10 cm.
Neví někdo, jak na to?
Mám nakreslené nějaké modely, i mnoho nových dílů na ten Peterbit,
ale nemá smysl to zveřejňovat, když je výstup menší. Už mi z toho začíná hrabat.
Tiskárna laser HP 135W černobílá. Nějaké nastavení velikosti tisku jsem v menu nenašel.
Martin
Martin
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: GIMP

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj, můžeš mi něco poslat ? Já to vytisknu u sebe jak to bude vypadat.
V gimpu jsem taky sem tam dělám, a nemel jsem s tiskem problem.
Uživatelský avatar
Jene
Příspěvky: 24
Registrován: pát 20.1.2012 21:36
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: GIMP

Příspěvek od Jene »

Ahoj. Ja rovnako používam Gimp na všetko kreslenie ale nikdy z neho netlačím, lebo mi robil to isté. Hotový obrázok exportujem do jpg alebo png, podľa toho či danú čať budem prefarbovať alebo nie. Potom to otvorím v Irfane a tlačím odtiaľ s nastavením "Skutočná veľkosť DPI (Original size from image DPI)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: GIMP

Příspěvek od Makr »

Nafe_CZ píše:Ahoj, můžeš mi něco poslat ? Já to vytisknu u sebe jak to bude vypadat.
V gimpu jsem taky sem tam dělám, a nemel jsem s tiskem problem.
Ahoj kluku.
Jasně, je to tady: Obrázek
Vše jsem popsal v tématu Peterbilt Betexa. viewtopic.php?f=62&t=9391" onclick="window.open(this.href);return false;
Zkusím sem vložit pdf, který jsem exportoval z Inkscape. Možná to bude lepší. Snad to půjde. Tak nejde.
Když mi pošleš mejlíkovou adresu, pošlu ti to tam.
Díky Martin
Naposledy upravil(a) Makr dne pon 11.12.2023 19:09, celkem upraveno 1 x.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: GIMP

Příspěvek od Makr »

Jene píše:Ahoj. Ja rovnako používam Gimp na všetko kreslenie ale nikdy z neho netlačím, lebo mi robil to isté. Hotový obrázok exportujem do jpg alebo png, podľa toho či danú čať budem prefarbovať alebo nie. Potom to otvorím v Irfane a tlačím odtiaľ s nastavením "Skutočná veľkosť DPI (Original size from image DPI)
Ahoj.
Já z gimpu exportoval ve všech možných formátech, co mi nabídl.
Tisk z ani jednoho neměl správnou velikost :-/
Zkusil jsem ještě poslední možnost. Importoval jsem to do Inkscape, to free Vector, který má podobné ovládání, jako starý gimp,
a zkusil tisk tam odtud. Nejdřív mi to vytisklo jen asi osminu stránky, jen její výřez. Část běhounů.
Pak jsem náhodou (?) odsunul svojí stránku s obrázkem a pod ní byla další stránka - bílá, výrazně menší. Přetáhnul jsem to tedy tam a vyplnil to svým obrázkem.
Tisk byl správně. Teda... Nebudu předbíhat. Měřil jsem jen délku běhounů. Na obrázku níž je to šířka stránky.
Ta byla správně. Jestli je i výška stránky správně, nevím. To zjistím, až tam budu mít nějaký velký díl na výšku.
Díky Martin
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“