Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Přeštice / M. Bartoš / 1:350

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Přeštice / M. Bartoš / 1:350

Příspěvek od sepecat »

Na konci loňskeho roku jsem ze dna archivu vylovil tuhle letitou vystřihovánku od Milana Bartoše.
Model je zpracován na 2 stranách A4 a obsahuje 88 jednotlivých dílů.
Obrázek Obrázek

Při stavbě šlo všechno jako po másle do doby, kdy mi zbývalo dokončit střechy obou věží. V ten moment jsem dostal strašnou krizi, která mi vydržela celých 8 měsíců až do předešlého víkendu, během kterého jsem to celé konečně dorazil. K navrácení modelářské nálady mi stačily jenom 3 věci: děti na táboře, natržené vazy v kotníku a propršený víkend. :D

Více finálních fotek včetně několika fotek z "výroby" je v galerii:
Obrázek Obrázek

Protože tenhle modýlek v e-shopech standardně není, dovolím si sem případným zájemcům umístit odkaz na přeštické muzeum, odkud jsem vystřihovánku před pár lety objednal e-mailem. Aktuálně ji stále mají v nabídce.

Tak zase někdy v příštím roce. :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Přeštice / M. Bartoš / 1

Příspěvek od Aki »

Paráda, málo vídaný slepený model :) Mám ho doma taky, ale odrazuje mě to jednoduché zpracování věžiček, zasloužilo by si to plněhodnotný upgrade. :) Ale pravdou je, že ty vršky jsou dost drobné...
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Přeštice / M. Bartoš / 1

Příspěvek od sepecat »

Díky.
To zjednodušení je nejvíc vidět právě na těch špičkách věží, které jsou ploché a do kříže, ale není to jenom u nich (např. štíty, schody, atd.).
U sanktusníků a luceren standardně vyřezávám vzduch, jenže tady jsou ty sloupky tak slabé, že jsem to prořezání zavrhnul ještě před tím, než jsem do toho říznul. Ono by to bez vzduchu taky vypadalo jinak.
Ale vzhledem ke stáří modelu a měřítku je to pořád stravitelné zjednodušení, řekl bych.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Přeštice / M. Bartoš / 1

Příspěvek od Lukáš »

Ono by možná stačilo jiné barevné provedení toho vzduchu. Toto je stejné jako sklo na oknech, vypadá to tedy jako zasklené, doslova jako lucerna.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“