Hrad Týřov / Milan Bartoš / 1:200 HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bergo
Příspěvky: 3
Registrován: pát 7.1.2022 21:17

Hrad Týřov / Milan Bartoš / 1:200 HOTOVO

Příspěvek od Bergo »

Ahoj všem,
po delší době jsem zkusil složitější model. A jelikož cílem bylo vejít se do poličky, tak jsem zvolil krásně zpracovanou rekonstrukci Týřova od M. Bartoše a J. Janúška. Hrad byl totiž vystavěný na podlouhlé ostrožně nad Berounkou a je tak podlouhlý a v měřítku 1:200 velký tak akorát :) Fotky z postupu bohužel až na pár výjimek nemám. Nicméně, když už jsem se pustil do tak hezkého modelu, tak jsem si řekl, že určitě stojí za to pokusit se udělat nějaký hezký plastický terén okolí. Jako kostru jsem použil XPS polystyren, který jsem vytvaroval do základního tvaru a vyřízl otvor pro hrad. Skály jsem tvaroval skalpelem a zalamovacím nožem a barvil akrylovými barvami. Volné kameny jsou nasbíraný drobný přírodní štěrčík. Konečný povrch jsem dotvaroval tmelem a přetřel základní hnědou barvou. Poté jsem použil posypy od Nochu a také statickou trávu. Keříky a stromy jsem udělal z merlíku osinkatého, který prodává například Noch pod názvem seafoam, posypaného opět posypy a stromy také listy. Pařezy a klády jsou ze stonků bobkového listu :)
Ještě přemýšlím, že bych zkusil přidat figurky. Uvidím ale, zda seženu nějaké použitélné v daném měřítku.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš / 1:200 HOTOVO

Příspěvek od míša kulička »

Paráda
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš / 1:200 HOTOVO

Příspěvek od rybak »

Wau, wau, wau. Pecka
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš / 1:200 HOTOVO

Příspěvek od SKY »

na tech modelech je desne zajimavy, jak se na oko takle zda jak to muselo byt obrovsky a prostorny, ale treba pritom Tyrov kdyz clovek vidi v realu a porovna s modelem tak to tam muselo byt desne nacpany a tesny
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“