Koupil jsem si LEGO :D

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Maty
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12.2.2023 11:04

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Maty »

Super model. Pokud jsi díly neslepil, jak ti tady radili, mrkni třeba na https://rebrickable.com/sets/42131-1/ca ... alt_builds. Za pár korun jsi můžeš postavit nějaký C-model. Tak hodně zábavy ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Márty pěkně ty, ale nemám odvahu to rozmontovat. :lol: I když ten bagřík taky vypadá zajímavě. ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Lukáš »

Jak bude nálada, určitě do toho jdi. Vždyť to je smysl stavebnice: Sestavit, rozdělat a sestavit něco jiného. Tyhle mega modely teda tvůrčí kreativitu moc nepodporují, je to jen obrovská kupa dílů, se kterými si bez konstrukčních zkušeností člověk neví rady. Právě proto je dobré, že existují stránky se sdílenými MOCy, třeba ta, kterou dával Maty.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Omlouvám se že jsem neudělal to video, ale tady je hezčí od profíků co se stavěním lega zabývají + rychlo stavba. :)
https://www.youtube.com/watch?v=ra2xFPV ... ickBuilder" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak jsem si udělal radost a pořídil jsem si na léto Mustanga. :) Nebudu k vůli tomu zakládat nové téma, podle mě je to blbost.

Za mně to vypadá fakt parádně a je to z klasických kostiček tak jsem na to zvědavý. Stavebnice nabízí klasiku + nějaký tuning, což mě moc nebere.

Obrázek Obrázek

Kostiček je celkem okolo 1500, což je asi polovina než u buldozeru.
Obrázek

Zajímavé je, že šasi se skládá z kostek lega technic.
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Lukáš »

Dobrá volba. Podle mne patří tato série mezi to nejlepší, co Lego produkce nabízí. Mustanga lze i po čtyřech letech bez problémů sehnat hluboko pod "katalogovou cenu", další kousky už jsou takové limitky. Přeju hodně zábavy.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj po delší době.

Lukáši máš naprostou pravdu, tahle série je fakt super a dá se to sehnat za slušné peníze. ;)

Začátkem srpna jsem měl úraz, zlomená stehenní kost. Ležel jsem v nemocnici a rahabilitoval. No a jelikož už jsem doma začnu tam kde jsem skončil. ;)
Něco málo už jsem i slepil, ale tohle větší relax. :lol:

Obrázek Obrázek
Obrázek

Ty sedačky jsou fakt cool. :)
Obrázek Obrázek
Obrázek

Jako jo ty tvar to začíná mít. :D
Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračování snad příště.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Lukáš »

Já už jsem si říkal, co že tě nikde nevidět. Tak hlavně hodně zdraví.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Dnes na mě vyskočilo tohle. Tygřík od Cobi s 8000 dílky. :lol:

https://www.cobishop.cz/product/stavebn ... bi-28/1094" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od JakubSDK »

Cena 15k je také veselá :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

JakubSDK píše:Cena 15k je také veselá :lol: :lol:
Ano je, ale za 8000 kostiček je to furt únosné. Navíc ta cena půjde ještě dolů. :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Trochu jsem pohnul i s Mustangem. :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Vojta S »

Mustang vypadá suprově, já můžu doporučit pro vaše přítelkyně,manželky lego kytice.Tato kytice lučního kvítí měla přes 1000 dílků a vypadá to perfektně a hlavně neuvadnou :D

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Jo jo kytky vypadají velice dobře, už jsem si to taky prohlížel. :lol:

Jinak já jsem dokončil Mustanga. Za mně vypadá fakt parádně zvláště naživo, na fotkách tak nevynikne. Jednu věc bych ale změnil a to pneumatiky, ty k tomu prostě moc nesedí.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Stavebnice obsahuje i tuningové dílky jako výfuky, kompresor, přední splitr a spoiler. Samozřejmě jsem si to poskládal, ale nebudu to na auto dávat, není to ono. :D Proč to zmiňuji. No zistil jsem, že v balení jsem měl nesprávnou kostičku (viz. obrázek ta vlevo) a tak si říkám napíšu na podporu na stránkách lega. Kde stačí napsat kód dílku, nebo samotné stavebnice a pak už jen vaší adresu a dílek vám pošlou údajně do 24 hodin. No nakonec to trvalo přes týden a dílek dorazil. Co mě ale zarazilo, že dílek cestoval do Česka až z dalekého Dánska a já se ptám proč, když mám fabriku cca 230km daleko. :lol: To bude asi ta ekologie.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Lukáš »

Tak ať dělá hodně radosti. Pro synovce by to určitě chtělo zmotorizovat, ať si trochu pohraje. Maty ti dával odkaz na stránky se spoustou MOCů, my jsme již už jich podle toho taky pár udělali.

Ad kostka: Podle mých zkušeností mají zákaznický servis perfektní a vstřícný. Žádné desetkrát to nafoť, my si to pětkrát posoudíme a hlavně nám nejdříve vrať ten špatný díl. Co vím, tak jednotlivé kostky se v rámci Evropy posílají jen z Polska nebo z Dánska, prostě korporát. Navíc na Kladně se kostky nelisují, tam se to hlavně kompletuje a v Jirnech je jen velkosklad pro půl zeměkoule. Ani bych se nedivil, kdyby daný díl listovali třeba zrovna v Mexiku. Příště se mi klidně ozvi, vyměnil bych ti třeba z vlastních zásob, odvezl by sis ekologicky šalinou ;)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“