Koupil jsem si LEGO :D

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Mám tu další pokračování a pořád mě to baví. :)

Pytlíky č.4 jsou i čtvrtou sekci a to jsou pojezdy. Takže roztrhnout, vysypat a jde se na to.
Obrázek Obrázek

Tak a pojezdy jsou na svém místě, zároveň jsem skončil s první částí návodu.
Obrázek

Celé to má už přes 2kg a trochu mě zaráží spojení těch 3 částí. Ono je to pevné a vše drží, je bych asi čekal trošku víc. ;)
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 284
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od silverman »

Sem tam kapku vteřiňáku a bude to pevnější :D ;) Neříkej, že to ještě budeš rozebírat?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Silverman, hele rozebírat asi nebudu ale nikdy nevíš. :lol:

Sáček č.5 a nový návod. Jde se na kabinu. :)
Obrázek Obrázek

První část kabiny. Musel jsem vyzkoušet to křesílko, jestli tam bude pasovat figurka :lol: Ta je za jiného lega a má dobře 20let. Přemýšlel jsem i nad měřítkem a bude to zhruba 1:20. ;)
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Šestá sada kostek poslouží na dokončení kabiny.
Obrázek

Ve výsledku je to taky pěkný cvalda. :) šířka přes 24cm.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Jedna rychlovka. Usazená kabina přes kolíky a zajištěna čepy ze předu a zezadu. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Předposlední sada sáčků, pásy a držáky radlice.Já neodolal a hned jsem se pustil do pásů. :)
Obrázek Obrázek

To je dílek co se jen tak neztratí.
Obrázek

Už to má konečně ten šmrnc.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

A tady jedna měřítková.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Lukáš »

Hele, Ondra pověsil papírařinu na hřebík a propadl legu, buldozerem hrne lepidlo do propadliště dějin.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Lukáši to ne. :lol:

Dodělal jsem zadní rozrývací hák a držáky radlice.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak poslední částí byla radlice. :)
Obrázek Obrázek

Tady dvě fotky po dokončení zhruba z před pěti dní. :)
Jen pro zajímavost každý z těch stavebních strojů se ovládá jinak. Nejmenší bobík má zvedání lopaty jednoduše přes šneka a ozubené kolečko. Prostření nakladač má ovládání lopaty přes vzduchovou hdyrauliku. Kdy pístem za kabinou natlakujete nádrž a pak za pomocí páček jen rozdělujete do jednotlivých rozvodů na ramenech a lopatě. Za mě geniální a perfektně to funguje i po 19 lete. A poslední buldozér je je ovládaný elektricky přes aplikaci v mobilu, funguje to vlastně velice jednoduše a celkem přesně. Jen za mě to odvádí od té podstaty, že by jste si měli hrát se samotnou stavebnicí, ano v tomto případě je to stavebnice spíše pro dospělé, ale i tak. ;)
Obrázek

No a nakonec ještě srovnání s mým druhým legem co jsem v životě dostal, to už má 30-31 let. Malí bagřík z Lego City. Až mě zarazilo že se z něj ztratili jen zadní kolečka. :lol:
Obrázek

Nějaké závěrečné fotky dodám později. ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak tu mám tedy ty závěrečné fotečky jak jsem slíbil.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Já si stavbu fakt užil a od toho papíru to byl super oddych, asi nezůstane jen u tohoto lega a nejspíš si pořídím ještě něco a tak se tu zase potkáme. :lol:
Nevím možná se mi to zdá ale příjde mi, že kostky jsou z jiného plastu než dřív, v ruce to občas působí trochu měkce. Taky povrchová úprava kostek není tak kvalitní jako kdysi, většina kostiček na tobě má stopy po vyhazovačích z formy a kostky na sobě mají lehoulinké deformace (prohlubně), jakoby to rychleji vytahovali z forem. Na druhou stran, vše perfektně sedí a možná k sobě kostičky i těsněji přiléhají.
Pokud jde o ovládání samotného buldozéru není to tak složité a aplikace funguje obstojně. O video se ještě pokusím. ;)
Kárl
Příspěvky: 148
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Kárl »

No pane ju...
Mazlik no ;)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od komar »

...nejen, že šlápneš na lego, ale taky když ti lego spadne na nohu je zle :lol:
Krásný kolos... Technic je promakaný jak samice od bejka. Už jsem taky několikrát na staré kolena sondoval trh se stavebnicemi a sem tam jsem lehce uslintl..
Mám doma tři krabice cca 30-letých stavebnic Technicu a před pár lety jsem je vytáhl a skládal 8-) . Z tohoto traktorbagru s pneumatickými písty jsem před těmi 30 lety byl hodně na větvi.
Obrázek

Občas nějakou kostku použiju při patlání na dodržení pravého úhlu, či šablony u různých dílů...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od JoskaM »

No to je ale hrozná obluda! Je to rozdíl, zatímco ten bagr od komára láka k přestavbě doplnění a změně a v případě rozpadu to bez návodu opravíš. U nových nevíš zda uklidit do krabice, nebo najít návod hodiny opravovat. Nevnímáte to také tak? Je to sice více podobné originálu, ale tak nějak na úkor hravosti. Nebo je člověk zestárnul?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Komár no já byl právě tehdy unešen z toho pneumatického nakladače.
Každopádně dnešní lego hodně pokročilo hodně se mi líbí i ty stavebnice Creator Expert. Takový Mustang, nebo Land Rover Defender 90 jsou top a něco si budu muset pořídit. :lol:

JoskaM ... No u stavebnic do 1000 dílků asi nemám problém je rozebírat, ale jak je to nad 1000 dílků už bych do toho nešel. Navíc bych to rozděloval na stavebnice pro děti a dospělé. ;) Samozřejmě návody jsou základ. Na druhou stranu jak jsem synovcovi stavěl ty stará lega, celkem jsem si pomatoval jak vypadala, pak už mi pomohl Googl. Většinou stačilo zadat lego bagr z 90. let atd. a po chvíli hledání vám to vyhodilo nějakou fotku kde bylo číslo lega a to vám k nalezení návodu na googlu stačí. :)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Koupil jsem si LEGO :D

Příspěvek od komar »

:mrgreen: ...tak nějak podobně jsem se dostal po letech k návodům - jak píše Brzdič.
Coby nedorostenec jsem měl dílky skoro poslepu načtené v rukou, po pětadvaceti letech jsem měl pomalu problém pochopit návod :lol:
Trošku mě zarazil nedostatek fantazie - v dětství jsem z těch tří krabic dokázal postavit celkem vzhlednou věc, která sváděla k vytunění dílky z "dětského" Lega kterých jsem měl/mám ale jen několik málo kusů.
Takže za mě - Josko - hravost se vytratila ze mě a ještě k tomu jsem zestárl :lol:
Nakonec jsem si na ten rukopis kontur Technicu zvykl a zamiloval.
Dnes mi přijdou některé dílky příliš speciální pro jeden typ stavebnice. Ale vypadá to hodně dobře a konstrukčně je to taky vychytané.
Ale ten oldskůlek Technicu má určitě svoje kouzlo a nejen nostalgické. Třeba ten "béčkový" model kombajnu alternativní alfa-modelu toho traktrobagru je geniálně dokonalý :P
Staré dílky byly precizní, ale materiál se klidně může lišit i třeba kvůli nějakým novým normám o ekologii, recyklaci, zdravotní nezávadnosti a kdo ví , čemu ještě. Pár let jsem měl na starosti materiály pro vstřikolisy, kde jsme měli slušný výběr forem pro Lego. Od velkých boxů do robo-skladů a všelijakých kyblíčků, přes paluby lodiček až k ptákovinkám na špagátcích ;)

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“