TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25/HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Slepit si " Drtikolku " jsem chtěl už dávno . No proč právě teď ? Protože jsme se s naším klubovým Tajemníkem ( nick: YVAN )a zároveň držiteli dalších asi 14 funkcí v našem klubu domluvili , že si někdy v budoucnu ( jak říká tajemník výhledově ) slepíme nějakou paralelku .Předpokládám , že si Tajemník chce střihnout paralelku právě se mnou , aby ještě víc vyniklo jeho modelářství , které už i tak na vysoké úrovní . Jaký jsme si vybrali model zatím nebudu prozrazovat , zatím jen mohu říct , že to bude z kategorie VDT . " Yvan" vymyslel způsob lepení a zasklívání kabiny no já jsem si ho chtěl nejdříve někde zkusit na jiném modelu . Je to náhoda , ale když mi to Ivan říkal tak uplynuli dva dny a Horas dal ten samý popis zasklívání kabiny jsem na zde na DF . viewtopic.php?f=25&t=9278" onclick="window.open(this.href);return false;
Já na Tatře používám to samé a můžu říct , že to FUNGUJE . Jde o to , že se vyřízne samotný díl bez chlopní , pak se podlepí slabým papírem a ten se využije jako pod chlopeň . Nějaký fotky jsem udělal , ale je to opravdu to samé co popisuje Honza " Horas " a ten to má na rozdíl ode mě i perfektně rozfocené . To je asi k úvodu vše ted teda nějaké fotky .

Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne pát 7.7.2023 20:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 813 8x8 S1 drtikolka /PMHT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Kabinu bych považoval za hotovou .

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: TATRA 813 8x8 S1 drtikolka /PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Dobře ty Zbyňo. Ono to v tobě je. ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: TATRA 813 8x8 S1 drtikolka /PMHT / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Krásně mu to jde! Ještě světla jsi mohl potůnit.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: TATRA 813 8x8 S1 drtikolka /PMHT / 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Paráda! jak se to v tý pštadavacetině lepí?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 813 8x8 S1 drtikolka /PMHT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Díky kluci . Jak jsem už výše tento model je takový testovací . Na druhou stranu je jako stvořený pro nějaký tunig . Já si ho budu , ale lepit v té základní verzi . Kromě stříbrné pásky na maileru a dezénků na kola je všechno originál . No a lepí se moc dobře i v té pětadvacetině . Papír je takový zvláštně měkký ale mě vyhovuje . Nějaké chyby na modelu jsou přece jen je to jeden z prvních modelů od kluků z PMHT , ale nic zásadního . Něco jsem pokazil já to přiznávám , ale naučil jsem se s tím žít :D .

Je to pohodová stavba , která mě baví . Jen kdyby bylo o trochu víc času .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: TATRA 813 8x8 S1 drtikolka /PMHT / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Jo. Máš to na pohodu a "vo tom to je".
Jen tak dál ;) .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Lepím to tak nějak na přeskáčku , prostě jak se mi chce a nebo nechce . Slepené mailery .

Obrázek Obrázek
Adamin_pesta
Příspěvky: 3
Registrován: úte 18.4.2023 12:07

Re: TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25

Příspěvek od Adamin_pesta »

krásná práce
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Moc práce , málo času na lepení , ale stavba se hýbe . Hotová korba a všechny oranžové díly .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne pon 26.6.2023 23:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Sice jsem říkal , že se nic vylepšovat nebude , ale nějak mě to chytlo a když jsem si procházel vlákno jednoho zdejšího modeláře v současnosti se nacházejícího někde na jihu Čech , ale velmi dobře znajícího pivovary v Brně ( věřím že se pozná sám ) tam mě to nedalo a tunil jsem . Vyřezal jsem v držácích rámů otvory kde má být "" vzduch "" , prachovky jsem udělal z gumových o-kroužků a vyrobil jsem nové listové pera . Musel jsem upravit řízení přední nápravy na což upozorňovali všichni předchozí stavitelé . Nebylo to , ale nic strašného docela mě překvapilo jak to po opravě spolehlivě funguje . Ted všechny díly poskládám dohromady a pak už budou zbývat jen kola .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Kromě kol všechno hotovo . Zatím naprosto pohodová stavba .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25

Příspěvek od OrasM »

Paráda, jedným slovom proste paráda. A tá čistota pri stavbe. Takto stavať modely by som tiež chcel raz vedieť ;)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25

Příspěvek od IceZero »

předsedo pěkná práce... je fakt že ten podvozek byl (vzhledem k věku modelu) navržen trošku jednodušeji a to prořezání vzduchu v rámu, případně rozdělení per na jednotlivý listy tomu vzhledově přidá na reálnosti. Já tehdy na prachovky místo O-kroužků použil smotaný pásky a strojní lepenku - ale to asi víš :ugeek: Jen když už si byl v tom tunění mohl si použít i matičky na diferenciály místo těch naznačených teček kolem centrální trubky :twisted:

Jinak myslím, že ten modelář odněkud z jihu Čech (kde by mimochodem chtěl žít každý) se určitě poznal a jeho "ješitné ego" beztak potěšilo, že ne úplně šikovné ručičky co má někoho inspirovaly k úpravám modelu.
P.S. Dík tomu že sem z Brna už docela dlouho pryč zase tolik místních pivovarů neznám, takže o znalci bych úplně nemluvil :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 813 8x8 S1 "Drtikolka" / PMHT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Člověče o těch šroubech jsem velmi krátce přemýšlel a usoudil jsem , že tam nejsou potřeba . Pokorně se přiznávám , že se mi do nich nechtělo .
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“