Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem, po celkem pro mě dlouhé pauze, kdy jsem se stěhoval a na nic ostatní nebyl čas, se vracím k lepení. Snad jsem to úplně nezapomněl. Vybral jsem si model ŠKODA 130R/H. BETEXA mi udělala laserované disky kol a běhouny, tímto Tomášovi Bělkovi děkuji že my vyšel vstříc. Tak mi držte palce.

Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od Nafe_CZ »

Těším se na to!
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od WIKING »

Super volba!!!
SELD má spoustu krásných modelů,tenhle a MTX 160 RS BASTARD jsou z nejhezčích.
Tyhle oba a některé další jsou občas k mání i v 1:18.
Stavbu těchto modelů tady asi ještě nikdo neprezentoval,takže to bude určitě se zájmem sledovaná premiéra a inspirace nejen pro mne.
Moc se těším na další skvělý report a supr model. Držím palce a přeji pohodovou stavbu.

P.S: Neuvažuje Betexa o vydání laserů na tyto modely? Určitě by se zájemci našli.....
Dezény by eventuálně bylo možno v nouzi použít v1:24 ze Š 130 RS nebo LR,na 1:18 ale nikdo nic nedělá a vyřezávat pavučiny disků asi úspěšně zvládne opravdu málokdo v jakémkoli měřítku :lol:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

však tam lasery jsou ne??
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od WIKING »

Žádné lasery součástí vystřihovánky nejsou,vždyť to Umberto jasně píše a děkuje Betexe za jejich výrobu.....
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ano je to tak jak píše WIKING, žádné lasery součástí modelu nejsou. Ale když jsem lasery řešil s Tomášem Bělkou z Betexy, tak říkal že pravděpodobně lasery bude nabízet a prodávat. Vím že se teď nedávnou stěhoval tak na to ještě asi nebyl čas dát je na e-shop.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

jo mají pravdu....píšou to tam.

ale tak důležité je, že když už existuje, tak kam se obrátit, ne?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Pokorně přiznávám , že sportovním autům moc nerozumím , mám jen takový základní přehled . Nic méně ta škodule vypadá moc dobře . O tomto vydavatelství jsem něco málo slyšel . Jsem zvědavý jak to bude sedět a jak se to bude lepit . Ty lasery tomu hodně pomůžou . Rozhodně budu sledovat .
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od WIKING »

Loni v Neratovicích byl vystavený slušně slepený MTX 160 RS "BASTARD" od stejného vydavatele
(víceméně stejný základní tvar modelu a podobná konstrukce, oba vozy se liší od sebe v podstatě jen pár detaily: spojlery,kola,vstupy vzduchu, maska,zbarvení....) a vypadal velice dobře .
Těším se ,protože Umbertovo provedení zaručuje,že to bude mít šmrnc stejně,jako jeho ostatní modely :!:

:arrow: Protože se zatím nejedná o tak notoricky známého vydavatele a rozšířené modely,přidám odkazy na stránky,kde je možno najít něco o historii vozu a hlavně velice podrobný fotomanuál a popis stavby včetně krásných foto hotového modelu.
Třeba to někomu pomůže a dodá inspiraci a povzbuzení:
http://www.papermodel.cz/papermodel/mod ... 30_R_H.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.papermodel.cz/papermodel/mod ... ns_cz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahojte, co se týče laserů, buďte trpělivý, myslím že to BETEXA začne nabízet. K modelu , tak bych mě zase nepřeceňoval:-). Základ kastle mám za sebou. Hodně jsem lepil natupo , někde jsem chlopně odstranil a nalepil nové aby hrany hezky navazovali. Díly sedí, jen u střechy jsem musel ve předu kde navazuje přední okno zkracovat díl asi o 0,8mm. Nevím kde nastala chyba, každopádně vzadu mi to pěkně navazuje jak má. Teď mě čekají přední a zadní kryty blatníků. Ještě ladím fotky a světlo v novém prostoru takže fotky nic moc.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od Jarda F. »

Taky jí mám doma... krásný model nádherného auta. Dostupnost laserů jí myslím vyžene v pořadí na sestavení hodně vysoko 8-) .

Originál je k vidění v muzeu Svět Škodovek v Mrači u Benešova, návštěvu mohu doporučit.

Pro zajímavost a inspiraci při stavbě přidávám odkaz na článek, na který jsem narazil při hledání informací o vozidle se spoustou fotek vozu ;) .

https://www.autoforum.cz/fascinace/skod ... jako-nova/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

Když už jsem se zapojil do sledování, nechceš zkusit po vzoru kluků nahradit i přední světlomety plastickýma. kdyby se ti nechtělo rýhovat tak stačí okopírovat světlo folii a tu použít posune to auto zase vysoko. Udělat parabolu pak není takový problém.
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od WIKING »

JoskaM.
Když už jsem se zapojil do sledování, nechceš zkusit po vzoru kluků nahradit i přední světlomety plastickýma. kdyby se ti nechtělo rýhovat tak stačí okopírovat světlo folii a tu použít posune to auto zase vysoko. Udělat parabolu pak není takový problém.
--------------------------
Bylo by možno podrobněji přiblížit postup výroby takového světla?
Myšleno způsob a postup kopírování na folii.. Určitě by objasnění ocenilo vícero modelářů, nejspíš nebudu jediný ,pro koho je to novinka a ještě o tom neslyšel.... Díky

Model je slepený parádně,jak také jinak.... ;)
Když vidím některé titěrné díly vystřihovánky,musím smeknout před mistrovstvím stavitele.

Folie na okna je použita ta ,co je dodávaná s modelem nebo jiná?
V modelech,které mám od SELD byla vždy přiložena taková jakoby kropenatá,takže je lepší ji nahradit .
A čím a jak jsou skla lepena? Na rámech oken jsou místa se šířkou cca1 -2mm,takže je to asi docela náročná operace....

Tisk modelu, jak se zdá z fotografií, zřejmě drží ,nedrolí se a nepraská?
Bylo zapotřebí něco z větších dílů podlepovat,jak doporučuje návod,nebo se to lépe lepí bez podlepení?
Papír se mi zdá dost slabý.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

Já to využil asi jen na dvou modelech, před lety. Jedná se o speciální folie na které jde tisknout, za našich mladých let to používaly učitelky na meotarech. Folie jdou koupit i dnes, pak už jen stačí vhodná tiskárna já používal v práci laserku, jednou barevný, jednou černobilý tisk, pak prostě okopíruješ, klidně i skla, když mají nějaký popisky. (černobílý nebo barevný tisk, vč. systosti barvy je nutno vyzkoušet) Zbytek je stejný jako zasklívání, Chemopren, oboustranka, na co je jaký soudruh zvyklý.
k vidění zde na mé 130:
Obrázek
Nevím zda takto stačí.
Fabii jsem zjevně neprezentoval, leží na půdě, nepovedl se mi rám a křídlo. Chtěl jsem ji s podložkou pěkně v letu...dokonce jsem sehnal i figurky 1:25 (teda musel jsem požít děti :-)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Škoda 130R/H / SELDdesign / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem....snad dokážu odpovědět na všechny dotazy :D ....Světla nechám jak jsou, graficky jsou prosklení zpracované moc hezky a za mě to moc auto dál neposune. Každopádně parabolu není problém udělat, mám jednoduchý vzoreček na výpočet rozměru paraboly aby to pěkně sedlo. Co se týče tisku tak ten je v pořádku, má stejné vlastnosti jako laserový tisk od jiných vydavatelů. Díly karoserie jsem podlepil podle doporučení v návodu s tím, že po podlepení jsem odstranil někde chlopně a udělal je znovu tak aby hrany byly čisté. Za mě je podlepení na místě, karoserie je mnohem pevnější a drží tvar i při následné další kompletaci dalších dílů. Fólie na okna je taky v pořádku...rovná čistá a hladká takže můžete v klidu použít. Já jsem folii lepil oboustrannou páskou a nikde problém s prostorem a velikostí nebyl.
Dokončil jsem karoserii s tím že chybí už jen zrcátka, které nalepím až bude do karoserie vlepený i kokpit. Musím přiznat , že jsem udělal drobnou chybu u předních krytů blatníků, kde vrchní díl má být zešikma , a já ho nalepil bohužel rovně ke karoserii, tím pádem mi nesedí zcela nápis v tomto přechodu obou dílů. U zadního křídla jsem použil trochu jiný postup než je v návodu, a někde jsem odstranil i chlopně a lepil natupo.
Teď bude následovat kokpit, kde se budu snažit trochu víc tunningovat jako (volant, sedačku, kabely, hasící přístroj, palubku, ochranný rám a podobně).

Tady už fotky...
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“