Modelářský svět

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Modelářský svět

Příspěvek od JaKR »

Vážení přátelé papíru,

neziskový spolek Modelářský svět z. s. se po velkých přípravách dostal do další fáze. Otevřeli jsme členství pro další zájemce. Více o tomto naleznete v sekci Členství.

Pokud ještě náhodou nevíte, kdo jsme a jaké máme vize a cíle v oblasti rozvoje nejen papírového modelářství, koukněte se na záznam naší živé video prezentace.

Těšíme se na vzájemnou spolupráci
Honza Krystek
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Modelářský svět

Příspěvek od jbb »

Asi už nejsem cílová skupina takového počinu. Soudím už jen z toho, že vize a cíle jsou představovány pouze pomocí videoprezentace. Sorry jako, já co si nepřečtu, tak neřeším. Ale třeba je to přizpůsobeno právě těm narozeným po roce 2000, u nich už prý schopnost přečíst delší text pomalu mizí...
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: Modelářský svět

Příspěvek od topgun »

Díky alespoň za to video. :shock: Většinou se tento spolek prezentoval pouze on-line.A to ještě pomocí nějaké aplikace.
Uživatelský avatar
belja
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 9.2.2012 9:13

Re: Modelářský svět

Příspěvek od belja »

topgun píše:Díky alespoň za to video. :shock: Většinou se tento spolek prezentoval pouze on-line.A to ještě pomocí nějaké aplikace.
Zdravím :-) Asi myslíte "Domácí lepení", je to jedna z našich aktivit, která se koná pouze online a bez aplikace (už jakékoliv) by to nemohlo fungovat.

A děkujeme za podnět, nějakou formu psané prezentace na web jistě zapracujeme.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Modelářský svět

Příspěvek od Nafe_CZ »

Myšlenka asi dobrá, ale škoda že to má spíš tendenci odtáhnout lidi z tohoto fóra na online diskuzní platformu ... v tom si myslím že to současné papírové modelářské komunitě moc nepřidá, další štěpení ... protože od určitého počtu diskuzních serverů to už spíš otravuje ... Ale nehaním, jen povzdych.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Modelářský svět

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Kdo bude chtít, tak si cestu do modelářského světa najde. A koho to nezajímá, tak to nemusí ani nijak extra komentovat.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Modelářský svět

Příspěvek od rybak »

A koho to nezajímá, tak to nemusí ani nijak extra komentovat.
A vidíš, a já si myslel, že od toho diskuzní forum se složkou obecná diskuse je. ;)
A jinak taky souhlasím, že zde nějakou dobu cítím úpadek diskutujících, asi se přesouvají na facebook.
A teď ještě nově do Modelářského světa.
Držím palce, ať vám vaše cíle vyjdou.
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Modelářský svět

Příspěvek od Pavlik99 »

rybak píše:A vidíš, a já si myslel, že od toho diskuzní forum se složkou obecná diskuse je. ;)
A jinak taky souhlasím, že zde nějakou dobu cítím úpadek diskutujících, asi se přesouvají na facebook.
A teď ještě nově do Modelářského světa.
Držím palce, ať vám vaše cíle vyjdou.
Tak je to jednak generační záležitost, druhak je i každý trochu jinak nastaven.
Mně kupříkladu fórum vyhovuje pro svoji textovou formu - nečtu co nechci a i v tom co chci číst mohu případně přeskakovat.
Přece jen jsem si ve škole musel zapisovat do sešitů a tak je mi to co je psáno, nejbližší.
Dále tu mám nové příspěvky pěkně označeny a hned vím, kam jít.

Na "ksichtoknize" je vše tak nějak neuspořádané, se snahou, aby byl člověk pořád online, což mi vadí a proto tam chodím dost sporadicky.
Na druhou stranu tam dávám fotky svých modelů, protože je to tam o dva parníky jednodušší než zde.

No a chápu že pro mladší ročníky, pro něž snad ani nepřichází v úvahu, že by nebyli online, bude jistě přitažlivější tato nová platforma.

Tož tak...
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: Modelářský svět

Příspěvek od topgun »

Oni jsou třeba facebookové diskuze více uvolněné,není tam taková buzerace :lol: .
Tady to je to sešněrované jako za Stalina. :twisted:
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Modelářský svět

Příspěvek od Nafe_CZ »

Zdeněk-TEO píše:Kdo bude chtít, tak si cestu do modelářského světa najde. A koho to nezajímá, tak to nemusí ani nijak extra komentovat.
Zdendo, nemůžu s tebou souhlasit,
Komentáře nejsou míněné jako útok, ale k zamyšlení. A třeba by se autorům hodil, jako podnět.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Modelářský svět

Příspěvek od Nafe_CZ »

topgun píše:Oni jsou třeba facebookové diskuze více uvolněné,není tam taková buzerace :lol: .
Tady to je to sešněrované jako za Stalina. :twisted:
Nepřijde mi to, v čem třeba?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Modelářský svět

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Koho to nezajímá....NEMUSÍ. Není zde psáno že NESMÍ......
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Modelářský svět

Příspěvek od Nafe_CZ »

Zdeněk-TEO píše:Koho to nezajímá....NEMUSÍ. Není zde psáno že NESMÍ......
To už je jen slovíčkaření .... koho to nezajímá ten to ani nebude číst a když si to přečte a nebude ho to zajímat, logicky nebude komentovat.
Tak že když už někdo odpoví, tak předpokládám že ho to zajíma ...

Ale nechme to být, nechtěl jsem nijak vyvolat rozepře, pouze jsem si povzdechl nad možným -zbytečným- odlivem lidí z fora ... klidně se aktivita modelářského světa ,může odehrávat tady. ...

Štefan
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Modelářský svět

Příspěvek od JaKR »

Dovolím si pár souhrnných reakcí.

Modelářský svět není zamýšlen rozhodně jen pro mladou generaci. Já osobně patřím do generace, která vyrůstala bez počítačů (i když to tak možná nevypadá) a možná i díky tomuto jsem vůbec objevil papírové modelářství. To, že jsme spolek představili pomocí video prezentace přes YouTube, dle mého názoru naopak dává širokou možnost si to kdykoliv následně (i opakovaně) shlédnout a zvládne to snad každý, kdo umí pustit ty "internety". Zvláště, když jsem v původním příspěvku přiložil odkaz.

Ano spoustu aktivit prezentujeme třeba přes facebook, je to přeci jen stále nejjednodušší nástroj. Kompletní informace se snažíme aktualizovat na našem webu. A jak psal Tomáš, některé aktivity se prostě neobejdou i bez jiné aplikace (online "domácí lepení" na fóru udělat prostě nejde), ale získáme tím mnohem více nových možností.

Zde na fóru, se ale i tak snažíme dávat informace alespoň o našich největších akcích. Na druhou stranu, zmíněna nová generace tyto původní platformy (jako např. fórum) používat nezačne. Jsou příliš zkostnatělé. Z hlediska čtenářů se to tady, zdá hezky tříděné (ale to umí i třeba Discord, plus celou škálou věcí, které tady nejdou), ale pro aktivní vkládání obrázků (o jiných formátech raději ani nemluvím) a posílání osobních zpráv je to na fóru příliš nekomfortní. U prvního příspěvku v této diskuzi jsem původně chtěl vložit poutavý obrázek. Při představě, že to musím nejdříve kamsi nahrát a pak kopírovat odkaz, ten sem teprve vložit, mě přešla chuť.

Samozřejmě si uvědomujeme, že část modelářské komunity je převážně zde a na jiné způsoby komunikace přecházet nechce. A právě proto se snažíme i sem dávat informace o našich aktivitách. viz např. toto vlákno.

Naším cílem není žádné štěpení, ale naopak. Chceme vytvořit silnou modelářskou komunitu, která se bude neustále rozvíjet a svojí činností bude přitahovat další zájemce o modelářství.

A za každé věcné podněty z diskuzí jsme rádi. Jako například to, že by bylo fajn mít naše vize, cíle apod. sepsané i pro Čtenáře a nejen na videu pro Diváky. Toto se totiž již teď chystáme zpracovat.

Jestli jste to dočetli až sem, tak děkuji za zájem i za další případné podněty.
Honza K.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Modelářský svět

Příspěvek od Nafe_CZ »

JaKR píše: Jestli jste to dočetli až sem, tak děkuji za zájem i za další případné podněty.
Honza K.
Poctivě dočetl.
A abych nebyl jen za negativce (myšleno v nadsázce). Nabízím pomocnou ruku v integraci s forem.
Pokud to bude možné. V některých věcech máš damozřejmě pravdu.. jako složité vkládání obrázků nebo komunikace mezi uzivateli.

Takže pokud bude něco s čím je třeba pomoct, nebo se zamyslet , sem s tím .

Štefan
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“