Bernie RIP

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Bernie RIP

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ahoj všem, dnes jsem se dozvěděl smutnou zprávu, že 26.8.2022 odešel z tohoto světa náš kolega modelář Bernie (Oto Bernreiter). Kdo ho znal, tak ví o kom píšu. Upřímnou soustrast rodině.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Bernie RIP

Příspěvek od mahdy »

Nad jeho Krazem jsem toho naslintal ... škoda každého dobrého člověka...
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Bernie RIP

Příspěvek od yvan »

Tak to je velmi smutná zpráva. Každý pokec byl příjemně strávený čas a každý model radost prohlížet.

Ať Kraz, Ladowarka, Polonez, mělký hrob, komiks, hromada doutníků nebo free přívěs od Renovy, vždycky z toho bylo zajímavé, nadčasové a inspirativní dílo.

Něco málo je u grafika, ale ještě předtím (cca 2004) jsme se potkávali a diskutovali na papergallery, kde se dá také něco najít (byť to tam vypadá trochu probrané a poztrácené). Tak zavzpomínejte.

Díky Oto a upřímnou soustrast pozůstalým.
lubm
Příspěvky: 12
Registrován: pát 20.1.2012 21:32

Re: Bernie RIP

Příspěvek od lubm »

Moc často nepřispívám, akorát koukám.
Ale teď nevěřím svým očím :-(
Vzpomínám, jak jsem hltal video o bombírování...
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Bernie RIP

Příspěvek od Miloš D. »

Také už moc nepřispívám, jen koukám a tak mě vůbec nepotěšila tato smutná zpráva.
Ota a jeho úžasná stavba první Spíďovy "dakarky" mě nakopla zpátky k papírovému modelářství.
Díky Oto a čest tvé památce.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Bernie RIP

Příspěvek od kaktusak »

Dnes mi to vola Beda , zprvu jsem tomu nechtěl věřit .
Vzpomínám , že nám dělal Ota hlavního rozhodčího v prvním ročníku naší Kyjovské soutěže .
Odešel kamarád .
Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým .
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Bernie RIP

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Bože, tak to je zlá zpráva :cry:
Jeho umění a smysl pro humor nám tu budou chybět.
Nejhlubší soustrast rodině.
Buď sbohem Oto :cry:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Bernie RIP

Příspěvek od Brzdič »

Tohle mě hrozně mrzí. :cry: Díky Bernímu jsem v modelařině tam kde jsem, ať už v čistostavbách, tak přebarvování papíru. Díky chlape, nikdy nezapomenu. :!:
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Bernie RIP

Příspěvek od Kid Karola »

Tak tohle jsou zprávy, které člověk nechce slyšet. Chvíli to mozek nedokáže vstřebat a doufá, že se nakonec ukáže, že se jedná o nepovedený vtip. Jenže po chvíli mu dochází, že není :( Bernie, i když už se tady nějakou dobu neprezentoval a mnozí zdejší ho ani neznají, je legenda papírového modelářství a navždy jí zůstane. A to nejen u nás, ale dovolím si tvrdit celosvětově. Byl to právě on, kdo byl průkopníkem stylu papírového modelování, který je tady v hojné míře a jednoznačně po právu obdivován například u Brzdy. I když leckomu není úplně po chuti, protože díky povrchové úpravě nelze vůbec poznat, že se jedná o papírový model a u papírového modelu přece musí být poznat, že je papírový :) Brzda jistě potvrdí své těžké začátky, kdy se pustil do velké výzvy a to postavit kopii již výše zmíněného Bernieho Kraze. Tehdy to trošku dostával sežrat, ale koukněte, co se z něj kluka ušatého vylíhlo. Pamětníci si vybaví uskupení BLAXOB (doufám, že jsem to napsal správně, je to už nějaký ten pátek) což je složení příjmení jeho zakladatele Romana V. v částečné azbuce a iniciálů O.B. Bernieho. A já můžu s hrdostí prohlásit, že jsem byl jedním z nemnoha členů. Takže pozvedněme číše a čest Bernieho památce.
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Bernie RIP

Příspěvek od Jirka »

Tahle zpráva mne dnes hodně zasáhla. Bernieho jsem znal od roku cca 2004, byl to vynikající modelář a bezva kamarád. Už mi na něj zbydou jen vzpomínky, které se mi vybaví, když vezmu do ruky jeho Kraz, který mám doma.
Čest jeho památce, snad i tam nahoře mají nějaké modely, skalpel, nůžky a Herkules.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Bernie RIP

Příspěvek od rybak »

Čest Tvé památce, Bernie. Nezapomeneme!
https://www.spidamodels.cz/galerie/tatr ... by-bernie/" onclick="window.open(this.href);return false;
Joxi
Příspěvky: 64
Registrován: stř 14.3.2012 11:06

Re: Bernie RIP

Příspěvek od Joxi »

Tohle se velmi, ale opravdu velmi těžce vstřebává.
Bernieho díla v modelářském světě je možné vystihnout snad jen slovem legendární. Modelářům toho dal opravdu hodně a pro mnoho z nás byl velkým vzorem a inspirací...
Upřímnou soustrast pozůstalým.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Bernie RIP

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Grand Prix 2014 Havlíčkův Brod....

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Bernie RIP

Příspěvek od Lucas80 »

Je mi moc líto. Díky za vše, co jsi pro nás udělal.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“