Maják Izumo Hinomisaki / Tomáš Hrebík, ABC / 1:200

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Maják Izumo Hinomisaki / Tomáš Hrebík, ABC / 1:200

Příspěvek od sepecat »

Podzim je tady a s ním další posedávání u modelářského stolu.
Na začátek jsem vybral japonský maják Izumo Hinomisaki, který vyšel v ABC 17/2022. Autorem modelu je Tomáš Hrebík.
Na dvou A4 je 62 jednotlivých dílů + rezervní plochy pro případ zalátání nějaké té chybky.
Obrázek

Začíná se tubusem, pak vstupní budovou a spojovací chodbou do majáku. Následně se přilepí detaily před a na budovu. Všechna okna jsem zapustil o jednu tloušťku papíru navíc, aby působila více plasticky.
Ábíčkovský papír je proti sólově vydávaným vystřihovánkám přece jen o nějakou tu desetinku slabší.
Obrázek Obrázek

Zbývalo dokončit horní část majáku. U dílu znázorňujícího zábradlí jsem narazil na jedinou chybku na modelu, když tento nemá stejně dlouhé konce pro spojení do kruhu. Ale stačí ustřihnout jednu příčku z vnější strany a je po problému.
Spodní podestu a její opěrné sloupky jsem podlepil 1mm papírem. S nimi úplně spokojený nejsem, protože po vyřezání byly takové okousané a ve výsledku každý jinak dlouhý. Teď koukám, že tu poslední fotku se mi podařil zrcadlově převrátit. Vůbec netuším, jak se to stalo. :D

Obrázek Obrázek Obrázek

A na závěr dvě finální fotky:
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“