Kaple Sv.Heleny Hohenlychen / Verlag Dietmar Börner / 1:120

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Kaple Sv.Heleny Hohenlychen / Verlag Dietmar Börner / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

V sobotu 17.9.2022 jsem se nechal zlákat a pořídil jednoduchou vystřihovánku, dnes již prý zaniknutého vydavatelství. Pár barevných listů formátu A4 s tiskem jednoduché grafiky. Byl jsem sám hodně zvědav, jak bude výsledný model vypadat a tak stavba na sebe nenechala dlouho čekat. Ráno jsem zařízl skalpel do prvních dílů a nyní je hotovo. Určitě k modelu přidám i malou podložku.....

Zde výsledek: Jo a pro udržení geometrie a určité pevnosti, jsem hlavní rovné plochy podlepoval kartonem tloušťky 1 mm. Vše na sebe velice dobře pasovalo. Nenarazil jsem na žádnou záludnost. Přeci ale jen jsem zvyklý na klasické grafické ztvárnění modelů architektury a tohle mě do budoucna nic moc neříká. Lákalo mě zkusit něco jiného, nevšedního a neokoukaného.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Kaple Sv.Heleny Hohenlychen / Verlag Dietmar Börner / 1:

Příspěvek od Konopka »

Teda to zírám! Takovou bleskovku jsem fakt nečekal. Ale mockrát děkuji za fundované názory a fotodokumentaci. Jsem rád, že se to stavělo bez potíží. Měl bych snad jedinou drobnou výtku k té formulaci "prý zaniknuté vydavatelství". To jsem fakt nepovídal abych zvýšil atraktivitu těch modelů, ale uváděl jsem to jako holý fakt. To vydavatelství OPRAVDU již neexistuje! Myslím si, že pro méně zkušené modeláře by to mohly být docela vhodné modely k jejich nastartování modelářské dráhy.
Co v rámci pozůstalosti je ještě v nabídce se můžete všichni podívat zde:
https://www.kartonmodellbau.org/publika ... r.shtml.de" onclick="window.open(this.href);return false;
Většinu z toho mám k dispozici, avšak za nižší ceny.
Ještě jednou díky a zdravím do Brodu
Mirek Konopka
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kaple Sv.Heleny Hohenlychen / Verlag Dietmar Börner / 1:

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Se zánikem vydavatelství jsem si nebyl jistý, proto jsem to napsal tímto způsobem.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaple Sv.Heleny Hohenlychen / Verlag Dietmar Börner / 1:

Příspěvek od Aki »

Teď už to nepůjde, ale asi by stálo za to vyřezat okýnka a vytisknout si nějaký svoje. Hned by to bylo koukatejnější. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kaple Sv.Heleny Hohenlychen / Verlag Dietmar Börner / 1:

Příspěvek od kaktusak »

A já bych ty okýnka a vůbec veškerý tuning nechal na jiné modely . Tento model je originální tím jak je jednoduchý . V podstatě odpadá retuš a je slepitelný ( jak TEO dokázal ) za jeden půl den . Jen tak ze zvědavosti určitě podobný model u Mirka prolistuji a možná i koupím .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Kaple Sv.Heleny Hohenlychen / Verlag Dietmar Börner / 1:

Příspěvek od Venca 21 »

Konopka píše:Teda to zírám! Takovou bleskovku jsem fakt nečekal...
kaktusak píše:... a je slepitelný ( jak TEO dokázal ) za jeden půl den ...
Nechci být za rýpala, ale dle prvního Teovo příspěvku byl model slepen za 2 roky a 1 den. :D
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kaple Sv.Heleny Hohenlychen / Verlag Dietmar Börner / 1:

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Datum v mém prvním příspěvku opraven na správný letošní.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“