Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem....jak jsem již avizoval , díky Aldovi z GP Teamu jsem se mohl pustit do modelu monopostu Tyrrell 023. Vybral jsem si startovní číslo 3 , které pilotoval Ukya Katayama.

....tady šmikajda...
Obrázek

...klasicky jsem začal podlahou , postupuji podle návodu. Tímto by měla být podlaha hotová a dál se má pokračovat karoserií. Na podlaze žádný problém nebyl. Jen díl č.118 který imituje dřevěnou podlahu by měl být delší asi o 3mm, jednoduché řešení je že jsem desku přilepil s hranou začátku podlahy a vzadu ten kousek co prosvítal začernil.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Hezkou neděli všem. Základ trupu mám za sebou. Vrtule se naštěstí nedostavila a díly pěkně do sebe zapadají. Tady už fotky...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahojda...malinký posun...zkompletoval jsem vrchní díl kokpitu a vlepil na celek čumáku. Tady jsem to trochu rozfotil, třeba to někomu pomůže. Díly č. 30 a 31 (lem tankovacího hrdla) jsem na díl č.27 lepil na tupo. U dílu 31 jsem si udělal šablonu hrdla z 2mm kartonu , který jsem vlepil do dílu č.27 pomocí Tamyia pásky do otvoru pro hrdlo a posléze jsem díl č.31 kolem šablony natvaroval a přilepil. přijde mi to elegantnější a čistější řešení, než tvarovat malinké chlopně.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

potom následovalo vlepení na celek, všechno krásně sedlo a problém nikde nenastal...

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

...teď se pustím do sedačky s palubkou.
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem...zase jsem trochu popojel, musím říct že mě tato stavba fakt baví. Dodělal jsem sedačku a vlepil do celku. Trochu jsem se bál jestli ji nacpu do kajaku ale šlo to bez problému. Teď mě budou čekat bočnice a komín.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahojda...dnes přidávám jen základ bočnic, zase bez problému, tak snad to bude pokračovat i dál :)

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Dnes ještě jednou....zkompletoval jsem komín, trochu mi nedává smysl díl č.33 kam přijde nalepit opěrka hlavy. Vyčnívá na bocích komínu, ale uvidíme až celek spolu s bočnicemi budu lepit na celek. Snad to bude sedět, popřípadě mírně díl upravím....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

...ahoj všem... dnes se mi povedlo dát dohromady komín s bočnicemi a potom to nalepit na celek. Nebylo to úplně lehké, ale nakonec jsem to nějak dopatlal. Potom jsem ještě doplnil opěrku hlavy a nalepil boule pro příčné vzpěry předního zavěšení

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Hezké nedělní ráno...na modelu jsem dokončil zadní zavěšení s brzdovými kotouči. Na zavěšení nebylo nic zvláštního, proto jsem ani nefotil. Co se týče brzdových kotoučů tak ty jsem si upravil. Díl č.92 jsem podlepil 2x 0,75mm kartonem tak abych dosáhl šířky pásku dílu č.93. U dílu č.95 jsem odstranil chlopně a všechno lepil natupo. Ohyby jsem nařezal jemně skalpelem aby hrany byly pěkně čisté. přišlo mi to mnohem elegantnější řešení než to lepit pomocí chlopní tak jak je to zamýšleno. Potom už následovala kompletace a nalepení na celek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Tohle bych na tupo lepil i já . A že teda používám chlopně a podchlopně kde to jde .
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Mám to podobně jako ty Kaktusáku, někde je prostě lepší ty chlopně odstranit popřípadě podlepit kartonem kde ti vznikne hrana na lepidlo.

Jinak jsem dodělal přední zavěšení, všechno sedlo, jen příčné vzpěry jsem musel trošičku zkrátit.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

....budu dále ve spojení :D 8-)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

...hezký večer....dodělal jsem přední křídlo. Teď ještě zadní křídlo a drobotinu jak jsou zrcátka, kamera a větrný štítek. Potom už jen kola:-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Umberto »

ahoj všem...tak karoserie je kompletní. U zadního křídla je chyba grafiky a není vidět celý nápis , ale je to detail. Teď už jsou na řadě jen kola:-)

Obrázek

Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24 HOTOVO

Příspěvek od Umberto »

Hezké odpoledne...tak můžu prohlásit HOTOVO!!!. Model se lepil dobře a na kolech všechno sedělo. Jedinou úpravu kterou jsem udělal , a která není vidět, je že jsem si bočnice kol podlepil volebními lístky. Líp se to tvaruje a bočnice je při navlhčení pevnější.

Tady už fotky hotového modelu...

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

....teď bude následovat krátká dovolená a potom přijde na řadu MG v rally provedení od Rada 8-)
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Robert Blaschke »

To je veľká paráda! Radosť pozerať.
:)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tyrrell 023 Australian GP 1995 / GPTeam / 1:24

Příspěvek od Brzdič »

Parádně slepeno. Nádherně ti tam navazují dílky, třeba přechod komín sání a vrch bočnic, kola atd.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“