T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
jak říkáš, co by ne?
No zpět k věži, česká modernizace má údajně natřenou věž specialním nátěrem, takže úplně vymizí hrbolatý povrch odlévané věže, ju...
Takže celá tupovací akce k ničemu.To jsem celej já no :D

Sliboval jsem kdysi, nějaké barvy...
Obrázek Obrázek

Může být?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Možná bych tu hnědou obohatil troškou černé, na fotkách to vypadá skoro jako tmavě fialová. Ale asi hodně záleží na nasvícení. ;) Jinak pěkný. ;)
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
mrknul jsem na tu barvu a trochu opravil barevná pole ;)

https://www.valka.cz/attachments/121/T-72M4CZ-W__1_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek Obrázek

Dorazil jsem kola a začal stříkat pásy.
Obrázek Obrázek Obrázek

Jo a trochu barvy na spodek.
Obrázek

Mám pár dotazů:
Pásy po barvení, zalakovat a potom wash, nebo wash a potom lak?
Když to budu chtít zaprášit lehce křídama, před lakem, nebo až po?
Wash na obrázku na pásy černý nebo oranžový?
Jaký je rozdíl mezi tímto washem a panel linerem, dá se wash použít jako panel liner?
Objednal jsem si akryl primer, protože mi došel. Blbě jsem se při objednávání podíval a přišel mi akryl polyuretan. Jaký je v tom rozdíl?

Strašně mi to barvení nakládá a chytám se pomalu :?
Předem děkuji za rady.

Tak zatím a díky
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj kolego,

nejdříve použiješ lesklý lak, poté můžeš aplikovat wash, poté znovu zalakovat matným lakem, nakonec zaprášení křídami, které můžeš také zafixovat lakem nebo ředidlem, případně ničím ale poté nesahat...wash a paneliner je +- stejný. Wash je na stíny a paneliner je na zvýraznění paneláže ale můžeš použít oboje stejným způsobem. Na pásy můžeš použít oboje, aby si rozbil jednolitost barvy pásů. Akryl primer je základ a polyuretan bude lak?? Máš foto?

Jinak ti to jde skvěle ;)

Jakub.
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
díky moc.
Základ jsem si právě chtěl objednat větší objem a přišel mi ten polyuretan.
Menší lahvička starý známý osvědčený základ.
Obrázek
To je cajků k tomu modelaření, kdo se v tom má vyznat :?

Díky za trpělivost
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Tenhle surf je ok, klasický základ na plast, resin atd. a ten menší je mecha.. nicméně oba jsou na vysoké úrovni, takže bez obav můžeš foukat :lol: a máš pravdu, je toho strašný hafo, když chceš fungovat i na levelu přebarvování, tak to je potřeba ;) vím o čem mluvím, mám těchto propriet dvě bedny :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Já na pásy třeba lak nepoužívám. :D

Tady něco z mého Těčka.
viewtopic.php?f=17&t=4953&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
díky moc.
Irácký téčko je pro mne až moc to nikdy nedám, nemám cit. Dioráma nebo podložka, chtěl bych, ale jsem marnej.
Sem tam na vás vybafnu s nějakou otázkou a holt budu zkoušet a pálit a zkoušet a pálit. ;)
Když budu přebarvovat, tak budu asi dělat techniku vystavovanou na vojenských veletrzích, kde jsou ještě naleštěný.... :roll:

Tak zatím seznamování se s křídou, olejovky tak za pět let nejdřív.
Obrázek

Wash na pásy cik cak černá, cik cak zrzavá, uprostřed. Pásy na krajích jsou washem netknuté.
Obrázek

Na zalakovanou věž saténovým lakem jsem dal obtisky a už se na ní bojím čímkoliv sáhnout. :D
Obrázek

Asi zapráším jen trochu kola a hodím to na nějakej podval... ;)
https://73tankovyprapor.army.cz/sites/7 ... /06_13.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Na Zremb k tatře se to nevleze, takže budu muset sehnat a slípnout něco jiného... :D
Jen nevím co.

Děkuju a zatím čus
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
tak jsem Téčko hodil celé do barvy zalakoval saténem, tedy polomatem, šoupnul jsem tam obtisky a zaprášil kola.
Teď se ještě budu věnovat vršku tanku, ale jen tak jemně, no uvidíme co z toho bude. :roll:
A když už jsem frčel s T-34 do Neratovic, tak jsem si řekl, že vyvenčím i T-72, aby bylo naživo vidět jak to s ním mám... :lol:

Nic velkýho už se konat nebude, tak příště už fotky hotového tanku...
Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím zdar
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Byl parádní, jen by to chtělo srazit tu "ostrost" barev, byl to moc velký kontrast, chce to přimíchat bílou, Ondra Brzdič by určitě poradil lépe.
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
myslíš přimíchat do všech barev? Já tady s tím strašně bojuju, jak mám něco namíchat, tak jsem hned namydlenej.
Tady jsem postupoval dle: https://img.arturmodel.cz/images/TRM055 ... tid=21&r=B" onclick="window.open(this.href);return false;
Barvy jsem odhadoval dle vzorníku, což byla jasná chyba. Dalším problém je, že jsem si vybral na barvení Vallejo barvy a ty u plasťáku nejsou asi moc podporovaný odstíny. Je to vidět i na tom obrázku, jediná černá ma číslo, tudíž jsem tipoval. :?
Už se mi ta kombinace barev začíná líbit a to je podstatný. :)
A jestli myslíš tu křiklavou zelenou, tak si myslím, že po wash bude tmavší, ale to se uvidí... :roll:
Pak bych to chtěl zaprášit, jako to má Vašek S na svým T-72, jen nevím jakou barvu a z jaké výšky airbrushem, ale to vyzkouším někde na něčem a uvidíme...
To by možná mohlo celkový dojem zlepšit.
V těchto barvách mám v plánu udělat pár modelů, tedy jestli se mi podaří sehnat tvary jednotlivých polí. Například se chystám přebarvit OT-64, BVP a DANU,
ale Danu mi nikdo zatím nechce prodat, tak asi utřu nos... :cry:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

No včera jsem to viděl na vlastní oči a když se to porovná s originálem tak na něm je to maskování taky hodně výrazné . Jsem přesvědčený , že ten tank takhle vypadal když vyjel z lakovny a nebo nachystaný na přehlídku . Já bych s tím nic nedělal .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Jestli půjdeš ještě do Washe, tak by to mohlo pomoci, hele mě to taky poprvé nevyšlo na první dobrou. A teď čumím co kluci předvádí. Zkus to srazit třeba pudrem, Tamyia dělá skvělé kombinace, do toho zalít spáry washem, hodit tank i na malou podložku, ta ti pak pomůže s barvou bláta, nebo písku...kdyby jsi chtěl nějaký washe půjčit a jestli jezdíš do Prahy, tak se může domluvit.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Je to parádní. Jinak stačí i trochu zaprášit křídou (okrovou, světle hnědou) , ta už tam zůstane a hned je to jemnější.
Ale Jak říká předseda, já bych to moc neupravoval. Mě se to líbí tak jak to je.
Uživatelský avatar
Jurij V.S.
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 10.11.2022 8:41
Bydliště: Ukrajina

Re: T-72 M4CZ ( PT-91 TWARDY) / Maly Modelarz / 1:25

Příspěvek od Jurij V.S. »

Ahoj.
Stavbu modelu sleduji od prvního dne. To je skvělý a velmi hodnotný výsledek. Líbila se mi hlavně montáž věže. Když jsem montoval svůj T-62 (Angraf 05-2017), potýkal jsem se také s problémem složité konfigurace věže a poté jsem se také rozhodl nanést tmel. Myslím, že je to správné rozhodnutí udělat vše úhledně.
Úspěch v práci a klid!
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“