ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Nesedí :) Z každé strany tak 1mm.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jirikaminek »

Už sem se bál, že je to rukama :-)
Toto je de fakto moje 1. zkušenost z tatrou, i když né v úplně přesném slova smyslu.
Já bych ty držáky zkrátil před slepením, kdybych o tom měl tucha. Sem zvědav, co mě ještě překvapí, teď abych každou součástku před kompletací a lepením měřil?!
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

No pár věcí mi nesedlo, ale nic co by nešlo uřezat :D
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Majo71 »

Myslím, že merať to nemusíš, RW robí dosť presné modely, ale (ako všade) aj u RW sa nájdu drobné chybičky a tieto držiaky sú jednou z nich. Treba si dať hlavne pozor na podliepanie. Už som si o tom s J.Bruthansom písal a je dosť dôležité podlepiť diel presne podľa návodu (tu autor dokonale počíta s hrúbkou papiera, dokonca počíta aj vrstvu lepidla!), potom by malo všetko sedieť na mm presne. Preto napr. pri podliepaní obojstrannou páskou je dobré brať do úvahy aj jej hrúbku (tloušťku).
jenčik
Příspěvky: 329
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Já si tak trochu myslím, že to, že vám u ripera nesedá motor do rámu je způsobeno tím, že máte držáky nalepeny vzhůru nohama, měli by totiž směřovat mírně šikmo nahortu. Nevim tedy jestli i u Dany, ale u ostatních tater to tak má být.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Majo71 »

Nie, tento problém sa tu už riešil - aj pri správnej polohe držiakov je ten 1 mm proste naviac, sám som sa o tom presvedčil u vojenskej osemkolky, kde som skúšal nasucho aj "zlú" aj dobrú polohu držiakov a nesedelo to.
jenčik
Příspěvky: 329
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jenčik »

...no mě to u TOTALky, sedělo perfektně, bez řezání :geek:
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Já zkracoval myslím všude o 1mm. I u TOTALky :-)
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Jop tak po tom co jsem našel svůj seznam nedostatků, tak ještě doplním, že jsou nekompletní podběhy za druhou a před třetí nápravou - Krytí nádrže a středové podpěry. Podběhy by měly kopírovat tvarem díl kryjící nádrž. Zkusím najít fotku a přihodit aby bylo jasnější co myslím.

EDIT - Nemám momentálně nic co by to ukazovalo lépe, ale ta fotky je náboj třetí nápravy a před ní je označené místo které myslím. Jde i vidět, že podpěra tam není je tak jako na modelu - nekrytá:

Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Tak po 3/4 roku zase zpátky s pokrokem. Nebyla nálada, a ta dorazila až před cca 14dny. No překvapila mě jak snadnost stavby, tak spousta nedostatků vyplývajícíh z toho, že pan Bruthans asi neměl podklady z mašiny reálně sloužící, takže na modelu chybí pár zásadních věco oproti našim strojům (ročníky podvozků jsou 1988). A co že nám chybí? Jeden vzduchojem těsně za druhou nápravou, !RADIOSTANICE!, nosníky stupaček pro usnadnění přístupu k zásobníku granátů které jsou upovněné na nárazníku viz foto (přitom schůdky samotné na modelu jsou), tvar výfuku neodpovídá reálu (jo chápu že tohle je už zbytečná šťára :D ), žádná divoká modrá barva na motoru ani vzduchojemech není - všechno je zelené nebo černé (modrá je šíleně demaskující barva i na tak blbém místě) a zatím poslední věc které jsem si všiml: Kryt přístupu k zadní podpěře a části hydraulického rozvodu neodpovídá realitě - není tam jednoduchá mříž viz foto níž.

Tak pár fotek postupu plus fotky k vysvětlení toho co jsem měl na mysli:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takhle nějak by měla v mašině vypadat radiostanice (tady RF 13)

Obrázek

Inkriminovaný výfuk ;)

Obrázek

Zadní kryt hydrauliky podpěry a motoru (problém s "mříží") a chybějící nosníky schůdků (mezi pravým světlem a podpěrou)

Obrázek

A jedna motivační pro šílence co by chtěli mít "ultra diorámu" - plný palbný průměr pro 5 děl - 300ks tříštivotrhavých OF se zmenšenou přeměnnou, co bedna to 70kg :D

Obrázek

99% schránek bude ve finále uzavřených, tak už se ani neobtěžuju s děláním jejich interiéru. DANA bude (snad) dokončena do stavu kdy bude stát ve "vyčkáváku" a bude otevřena tak jak je při dobíjení věžových zásobníků.cz

EDIT: Jo ještě na něco jsem si vzpomněl. Umístění sklonoměru na interiérovém dílu 27e je blbě vyznačeno tak, že se má nalepit mezi opěradla sedaček. Blbost. V návodové kresbě je to správně, ale na dílu ne. Má být mezi sedáky (umístění sklonoměru na zeď je logicky blbost).
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Tak jsem se přece jen dočkal. Další ze stavitelů pokračuje ve stavbě.
Jen malá poznámka: Toto je model, ne reál. 100% podobnost s reálnou houfnicí DANOU nečekej. Pokud máš přístup k reálu, tak si to uprav podle svého. Vadí ti "divoká modrá na motoru a na vzduchojemech"? Nevidím důvod, proč to nepřebarvit ;).
Model není až tak složitý, jen ta spousta dílů mnohé odrazuje. Mě to zpočátku taky docela děsilo. Pak to šlo celkem bez problémů.
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jbb »

Tak ShKH vznikala podle celkem čtyřech kusů Dan, odstavených v armybazaru v Brandýse nL. Asi byly původně polské, já měl radost, že jsem splašil nějaké, nedovedu si představit, že bych na nějakém útvaru AČR mohl vyfotit tolik fotek. Radiostanice tam fakt nebyla, to nemohu sloužit.
Drobnosti nechť si každý soudruh dodělá dle vlastního vkusu, ale co se týče barvy těch filtrů a rozvodů vzduchu na motoru, to bych se zase hádal, alespoň u těch co jsem viděl já... Vizte mé originelní fotos - v druhém případě i se stínem mé maličkosti...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Aha. Chápu odkud k tomu došlo. Pokud barevná kombinace mašiny vlevo je zeleno černo hněda, pak je polská. Nevím jestli poláci používali i jinou kombinaci nebo jenom klasickou khaki. Každopádně všechno co je modré je na všech strojích sloužící u AČR zelené (vzduchojemy) a na motoru černé. Ta RFka tam být ale měla - ale nejsou podklady, není nic, rozumím ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Raven »

no hezky do toho dupeš...chválím iniciativu spojenou s pořízením vlastních fotek, protože stejně jako ty pochybuju, že by tě nechali v Jinci, kde jsou DANY dislokovány pobíhat s foťákem kolem DANY...:D Jinak co se týče té jednoduché mříže a dalších drobných detailů, není možné že DANY které má v současnosti AČR jsou už po menší či větší modernizaci? Nebo že třeba polská armáda, které patřila tebou vyfocená DANA měla zkrátka jiné požadavky na konstrukci?
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

No upřímně mě po Jincích s foťákem běhat nechají :) Já totiž na té potvoře v Jincich sloužím, takže ji znám celkem obstojně ;) Veškeré fotky co mám jsou DANY AČR (plus nějaké z Vyškova kde jich mají asi osm, které jsou tak jak vyjeli původně z linky) a co se týká jejich modernizací, tak vím jedině o instalaci dělostřeleckého systému ASPRO. Je ale možné, že sem tam je něco jinak.

Ale abych nekecal jen tak tak přidám pár posledních fotek. Podzim máme nabitý a já nevím kdy se k tomu dostanu zase :)

Na druhé fotce je vidět jak mi nesedí hrana předního pancíře kde se napojuje zespodu na horní část. Zřejmě mám levé pracky... :)

Obrázek Obrázek

A malý dotaz. Měl jste někdo problém s dezény od TEA v tom symslu, že byly moc krátké? Mě ten terénní vzorek délkově nesedí o pár milimetrů.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“