ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tomáši...o pár milimetrů znamená....kolik? Jsi první, který na tohle upozorňuje. Doposud se mi nikdo z modelářů neozval, že by měl nějaký problém. Dezének je navržen a odzkoušen na originál slepeném kole z dílů šmikajdy. Délku jsem po odzkoušení ještě prodlužoval, aby ve spoji nebyla mezera 0,5mm, která mi tam vznikla.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Nesedlo mi to o asi 1,5mm. Teď odhaduju. Nejsem u modelu, ale vyfotím až se k němu dostanu. Je možné, že jsem mimo já proto se ptám ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ono by mě totiž zájimalo, kde by mohl vzniknout problém, aby se dal když tak vyřešit. Nepředpokládám, že by u mě v PC došlo jen tak bez ničeho ke změně rozměrů, aniž bych to zadal.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

1,5 mm by neměl být problém překonat opatrným natažením lepidlem navlhlého dezénku při lepení. Jinak zkusmo jsem přeměřil své dezénky a měl bych je mít v pořádku, mám je ale z nějaké loňské dávky.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Já tehdy použil dezény z T815 VT a pasovaly v pohodě. Kupoval jsem je v loni od jednoho modeláře v Olomouce.
Rocker30
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12.4.2012 21:41
Bydliště: Praha

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Rocker30 »

Po sestavení podvozku,motoru,motorového prostoru a kabiny jsem se pustil do kol.Vnitřní průměr disků je asi o 4 mm větší,než průměr disků,na které příjdou kola nasadit.Udělal jsem někde chybu,nebo to tak má být?Několik modelů od RW už mám za sebou a tohle se mi ještě nestalo.
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jbb »

Disky jsou skutečně větší než bubny - neřeknu o kolik, ale kola jsou némlich stejná jak u VT, tak u VVN, tak u Dany...
Rocker30
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12.4.2012 21:41
Bydliště: Praha

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Rocker30 »

Tak to jsem rád,že jsem nic nepokazil:-)VT ani VVN jsem zatím nestavěl.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Omlouvám se za své zpoždění ohledně dodání fotek postižené pneumatiky. Zatím mám dvě a u obou je stejný problém. Nechybí moc, ale chybí. Viz foto

Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Už vím v čem může být zakopaný pes. Nedalo mi to, zkušebně jsem si slípl jedno kolo z modelu Dany.

Vyřezal jsem si z lepenky pomocné bočnice, které mají ve šmikajdě šablonu. Stočil a slepil plášť kola a vnitřní plášť disku, podlepil čelo disku lepenkou, stočil do kornoutku a slepil bočnice kola. Předem jsem si přes hranu pravítka mírně ohnul boční figury laserem vyřezaného dezénku.

Obrázek

Do pláště kola jsem zalepil bočnice a plášť disku, do kterého jsem na vyznačené místo vsunul a zevnitř lepidlem zavařil čelo disku kola. Z kornoutků jsem si nabombíroval bočnice.

Obrázek

Po nalepení bočnic na základ kola, jsem se vrhl na lepení laserem vyřezaného dezénku. Na spoj pláště kola jsem dvěma figurami nalepil začátek pásku dezénku, nechal zaschnout a na sucho jsem obtáhl dezének okolo kola. Zde jsem zjistil zhruba stejnou mezeru jako má TOm.a.s.h. Nijak mě to ale nepolekalo, protože vím, že dezének přijde na kolo lepit s určitým grifem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Celý dezének jsem lepil následovně: vždy jsem si lepidlem potřel tři figury a ty mírným tahem v podélné ose lepil na plášť. Po každém tomto kroku jsem si vždy zkontroloval délku a mezeru ve spoji laserového dezénku na kole.....po každém nalepení se mi mezera vždy malinko zmenšila, až byla na konci lepení běhounu minimální. Hrot botce ukazuje na spoj laserem vyřezaného dezénku, po nalepení na kolo.

Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec nasleduje nalepní bočních figur k nabombírované bočnici kola. Každou figuru pěkně samostatně, při lepení přitláčet k bočnici do zaschnutí lepidla.

Obrázek

Tímto bych celou kauzu shrnul: Při lepení těchto laserem vyřezaných dezénků je potřeba dbát na mírné natahování dezénku na kolo, při jejich lepení a vždy momentálně lepené figury ke kolu prsty lehkým tlakem fixovat.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Já měl taky u DANY Teo-dezény, lepily se vcelku v pohodě, nikde žádná mezírka. Lepil jsem je stejným postupem jako zde Teo na zkušebním kole. Mírně napnuté a hlavně držet rovinu.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Já jenom podotknu, že stejný problém s délkou dezénu jsem měl i u origo dezénu z vystřihovánky, tam mu chyběl stejně velký kousek. Tak jestli to TEO dělal podle toho víme proč je kratší :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ne, nedělal jsem to podle toho. Délku dezénku jsem upravoval podle potřeby, aby nebyl moc dlouhý ani krátký. Na vyzkoušení padly asi tři různé délky vyřezání, než jsem si dovolil mezi Vás tyto dezénky vůbec pustit.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Díky za osvětlení situace. U dalších šesti se pokusím o lepší výsledek. Ďékuji za ochotu při řešení.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Zdravím kolegy patlaly :)

Po šíleně dlouhé době mě chytl záchvat chuti si něco slípnout a na stole na mě smutně koukala smutná DANA, tak jsem se do ni pustil. Výsledek toho záchvat je ten, že jsem v poslední době zafinišoval podvozek na kterém teď chybí už jenom víčka nádrží a přemýšlím nad u modelu chybějícím nosníku schůdků které jsou u levého zadního světla. Jo a ještě nasimulovat nějaké proužky držící krumpáč aby to nevypadalo že tam drží nějakou magií :)

No a teď se peru s kanónem. Měl jsem takový tah na cíl, že jsem zapomněl fotit. Zarazil jsem se až ve stavu jaký je na fotkách. Cože je momentální stav k dnešnímu dni. Chyby co jsem zatím viděl za procesu je hlavně chybějící závěrový klín. Jde o kovovou kostku asi o 70kg utěsňující zadek hlavně po nabití a výstřelu. Zřejmě si dodělám sám, protože tohle mi tam bude chybět hodně. Na nic dalšího si teď nevzpomínám...

Retuš tradičně katastrofická a to hlavně na podvozku kde je ještě různě otřená různou manipulací apod. V rámci dokončovacích pracích bude přetřena. Ostatní chyby a boty jdou na můj vrub.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“