IVECO "VINCENZO" 2022 / VIMOS / 1:32 - HOTOVO!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Dikec. Liší se to v několika detailech. V první řadě je tam jiná převodovka. Pak nástavba je trochu víc osekaná ve spodní části hlavně vzadu. U rezerv jsou už bombírované bočnice a jsou trochu jinak usazeny. Myslím že jsou trochu níž a lehce šikmo. No a co se kabiny týká, tak u modré verze je tunel průchozí po celé délce. Dezény jsou užší a tak jsou kvůli tomu lehce upravené nápravy. To je zatím tak vše čeho jsem si zatím všiml. Když na něco dalšího přijdu tak dám vědět.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Jooo a zapomněl jsem na výfuk. Ten je veden nahoru ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Dneska přední náprava. Jak už jsem psal, je trochu upravená a to u šířky bubnů. Důvodem je jiný rozměr dezénu. U Iveca není tak složitý mechanizmus natáčení jako u Phonixů a některých tatrovek, takže paráda, ale o to víc dílů obsahuje samotná náprava. Nijak složité to není jen pohlídat geometrii při kompletaci. Základ na přední nápravu jsem měl už hotový, tak se vrhneme na to ostatní. Díly na koncích nápravy jsem vyztužil smotaným páskem papíru. Pro špendlík (osa otáčení) jsem použil taky malou výztuhy. Nepoužil jsem vnitřní díly. Snad to bude srozumitelné z fotky... :arrow:
Obrázek

Pak už si připravím všechny potřebné díly a začnu kompletovat nápravu.
Obrázek

Obrázek

Po přimontování brzdičů dodělám nezbytné detaily a hotová náprava před přilepením na rám vypadá nějak takto...
Obrázek

Obrázek

Pro dnešek to stačí a já jdu lepit dál :mrgreen:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak, přední náprava je na svém místě...
Obrázek

Víc fotek je v galerii... to už ale pozorný pozorovatel zjistil ;)
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Máš to parádní
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

MatesHK píše:
Víc fotek je v galerii... to už ale pozorný pozorovatel zjistil ;)

Jasně , že zjistil :D
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdar bando, posílám pozdrav od Máchova jezera. Tady samozřejmě pod stanem nalepím, ale ještě před dovolenou jsem stihl zhotovit všechny tlumiče. Tentokrát jsem použil profil 1mm po celedelce a papírové dily jsem zkracoval cca o 6mm z toho důvodu, že jsem nemohl navleknout pružiny. Pak už jen namotat papírové díly na profil, pak oblepit samolepicí hliníkovou folii a natáhnout pružiny.
A tady malá ochutnávka...
Obrázek

Užívejte léta 8-)
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Ne4um »

Jo, pružinky jsem měl problém namotat, neměl jsem měkký drát. Pak jsem si všimnul, že pěkný pružinky jsou v propiskách. Stačilo se prohrabat vypsanýma propiskama a měl jsem jich dost. Stavěl jsem ale Karla v 1:25, k tomu to šlo parádně. V tvým měřítku by byly možná trochu velký. Ale jinak je máš namotaný poměrně dobře;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Pružiny jsou z vazacího drátu namotaný na vrut. Rozměry nevím, ale čím delší, tím lepší. Nebo - jak se píše v návodu - namotat drát na špejli. Pro mě lepší ten vrut. Jinak díky ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj všem. Tak pružiny jsou na svém místě...
Obrázek

Dodělal jsem i nádržky k tlumičům a tím je podvozek co se pružení týče hotov.
Obrázek

Následovat bude vlepení motoru a chladičů. Další kapitola bude svod a kardany. Tak hurá na věc, ať se to celé trochu posune dál.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Parádní stavitelská jízda. Červené pružiny jsou efektní.
Držím palce při pokračování. :) Ahoj.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj všem, práce na autě pokračuje dál. Jen moc nefotím a věnuju se víc lepení. Postupně ale přidávám fotky do galerie a tak něco málo můžete vidět. Poslední prací na Ivecu jsou slibované kardany. Obrazem ze stavby mám jen lepení konzole s okem...
Obrázek

A pak samotné kardany...
Obrázek

Obrázek

Omlouvám se za kvalitu fotek.

No a práce se teď přesouvá tímto směrem...
Obrázek

Nyní je rám ve fázi lakování. Tak až bude na autě, dám o tom vědět ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Rám je nabarven a připraven. Pravda, barvil jsem na dvakrát. Zapomněl jsem na ty malé oka :!: :roll: Takže obrousit barvu v rozích, nalepit oka a znovu přestříkat. Bych se někde viděl... :oops:
Obrázek

Celkově jsem se stavbou někde tady...
Obrázek

Teď to jde momalu, ale pořád se něco děje ;) Podvozek už bude brzo hotový. Už se těším na modré díly, které dají modelu tvar a vzhled. Jupí :mrgreen:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj všem. Dnes to bude o ochranném rámu. Ten je na svém místě a postup lepení jsem tentokrát nafotil. Pro jeho dobré umístění jsem si zhotovil šablonu (stejně jako u Phoenixu). Ta mi opět poslouží k vycentrování rámu a následně také jako šablona pro umístění příslušenství které se na rám bude lepit.
Obrázek

Obrázek

Před přilepením rámu na rám se musí letmo umístit díl č.198 na spodek ochranného rámu. Viz foto. Po přilepení ochr. rámu na rám by byl problém díl č.198 dostat na své místo. Nevím, jestli je takový postup v psaném návodu (už ho nečtu), ale doporučuju.
Obrázek

No a pak už přilepit rám na rám.
Obrázek

Výsledek vypadá nějak takhle...
Obrázek

No a komu se nelení, tomu se zelení :mrgreen: A Martin během všeho lakování a čekání taky nelenil a pár věcí si slepil napřed 8-)
Obrázek

Ještě slibovaný upgrade na náhradní vrtuli od sahary.
Obrázek

:!: Ještě jedna věc. POZOR!!! Vzdušník (dil č.245) je delší než by bylo vhodné. Nevejde se mezi nádržky od tlumičů. Viz foto.
Obrázek

Je zapotřebí zúžit plášť. V mém případě 1.5mm z každé strany. Výsledek viz foto. Ještě že mám v zásobě další dvě liazky že Sedlčan ;) U obou modelů je ten samý vzdušník.
Obrázek

Koukal jsem na Yvanovi fotky ze stavby Karla a přijde mi, že to také upravoval. Takže tady si na to dejte pozor! Pokud nemáte náhradní sešit nebo nějaký jiný model, jako já, tady je místo, kde to bude zlobit!

Tak zase příště...
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Dnes jsem slepil airbox. Postup lepení jsem nafotil a vložil do galerie. Začátek je tady...
Obrázek

A výsledek tady...
Obrázek

Za mě slušný bonbonek. Lepeno komplet natupo. Doporučuji :lol:

At se daří, borci ;)
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“