IVECO "VINCENZO" 2022 / VIMOS / 1:32 - HOTOVO!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Rám je hotový a musím se pochválit, že se mi povedl :lol:
Obrázek

Do kabiny taky sedí tak už nic nebrání nástřiku a lehké úpravy.
Obrázek

To není špatné na plastové profily. Výhoda je váha rámu a nevýhody??? Snad jen křehkost. Ale to jen v případě nesprávné manipulace ;) Tohle je ta pravá modelařina...

Víc fotek v galerii.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Velká paráda, rám vypadá špičkově, moc se mi to líbí kolego ;)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Naprostý souhlas. Ten rám je parádička.
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od OrasM »

Ten rám je parádny. Ja by som sa ho ani nepokúšal vyrobiť, viem hneď ako by dopadol :D
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak, rám má za sebou základní nástřik a první vrstvu bílé barvy. Mezi tím jsem nelenil a lepil věci do interiéru.
Obrázek

Pro dnešek vše, přátelé :mrgreen:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak rám mám hotový. Neodpustil jsem si zase malou úpravu. Po tom všem "vyšívání" vypadá rám asi takhle
Obrázek

Kabina před osazení rámu vypadá zase takto
Obrázek

Chvilku jsem přemýšlel, jestli vlepit volant do kabiny před rámem nebo až po jeho vlepení. Šlo mi jen o to zda tam rám přes volant dostanu. Nakonec jsem šel do risku a vyšlo to dobře. Rám tam vlezl jak po másle ;)

Celé dohromady to pak vypadá následovně
Obrázek

Obrázek

V galerii pak najdete víc fotek ze stavby. Večer jsem ještě zkoušel vše hotové poskladat dohromady. Jednu fotku sem dám ;)
Obrázek

Ono jich ani víc není :lol: No už to dostává ty tvary...

Tak zase příště...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Rám je fakt luxusní.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Brzdič: Děkuju.

Kabina je uzavřena a už na ní chybí jen zrcátka a úchyty k rámu.
Obrázek

Obrázek

Nestíhám teď moc psát tak alespoň vkládám fotky do galerie. Kdo sleduje tak ví. Tak se nezlobte a sledujte galerii.

Martin
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak zase po nějaké době něco málo. Času moc není ale práce nestojí. Začal jsem na kapotě. To už by měl být poslední celek před samotným finále. Pak už jen doladit detaily a bude hotovo. Tak ještě dvě fotky jak zo vypadá u mě na stole.
Obrázek

Obrázek

Takže tak. Věřte, rád bych lepil víc...
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Pokračujeme na přední kapotě. Nafotil jsem postup lepení průduchů v přední části masky. Upozorňuji, že hlavni díl není vystřihnutý napřesno. Nemám to vyfocené z líce. Prostor kolem průduchů jsem si nabarvil šedou barvou stejně tak i samotné díly průduchů ještě před vyřezáním. Tak a teď už k fotkám. Začátek vypadá takto.
Obrázek

Lepení dílů průduchů. Postupuji od horního dilu. Lepidlo namesu na horní hranu až do zaoblení na hlavní díl. Přiložím díl průduchu, zarovnám a po proschnutí přilepím spodní hranu. Po proschnutí přilepím stejným postupem druhý a nakonec poslední spodní průduch pouze v horní části.
Obrázek

Na řadu přichází mřížka. Tu tentokrát nelepim celou jako u prvního Iveca, ale rozřežu na jednotlivé díly.
Obrázek

U prostředí mřížky se lepí nápis IVECO. Jak jsem postupoval můžete vidět na fotkách.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Poslední třetí mřížku budu lepit až po nalepení spodního dílu kapoty. Dělám to proto, abych měl lepší prostor při lepení spodní hrany průduchu. Pak až přijde mřížka, která se jen přiloží a nemusí se sní nějak korigovat.

Mezi tím než proschnou mřížky tak si přilepím vrchní díly k už slepeným bočnicím.
Obrázek

No a pak už oba boky přilepit ke střednímu dílu s maskou.
Obrázek

Lepím od vrchu respektive podle grafiky na kapotě. Nelepím celé najednou, ale vrchní část a po proschnutí přední část okolo průduchů.
Obrázek

Obrázek

A když to dobře dopadne tak to vypadá nějak takhle.
Obrázek

Pro dnešek vše.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Vypadá to luxusně . Přiznám se , že jsem asi pět minut přemýšlel , proč ten hlavní díl nemáš vystřihlí na přesno . Pak jsem pochopil , že je to pro lepší lepení , aby se nebortili boky masky . To je výborný tip .

Ta modrá kamo je brutální . Fakt se mi líbí víc než ta žlutá .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Díky za podporu Zbyňku. Jo jo ta modrá je vážně brutální. Sám jsem to nečekal a jak jsem psal, sám bych ji nelepil, ale překvapilo mě jak to skvěle vypadá!!! No však uvidíme až to bude celé pohromadě ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj všem. Dneska jenom tak v rychlosti. Za prvé - kapota je hotová.
Obrázek

A za druhé - dnes jsem stihl slepit přední nárazník. Postup lepení jsem nafotil. Začínám tady...
Obrázek

A samotný postup a výsledek je v galerii. Momentálně je na řadě oprava podvozku pač se mi stala malá nehoda. V kostce jde jen o opravu ochranného oblouku a nalepení zpět veškerého příslušenství co na něj patří. Pak už jen pár dodělávek a začnu kompletovat.

Tak zase příště, kolegové...
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Přidám fotky po nehodě. Na fotkách je rám už opravený. Původně jsem myslel, že jsou odlepeny jen zadní vzpěry, ale včerejší ohledání odhalilo větší poškození. Naštěstí si poškození vybralo cestu kvantity a ne kvality. A naštěstí nic co by nešlo opravit a bez následků. Uf ;)
Obrázek

Obrázek

Jako by mě něco osvítilo, když jsem filtrbox k rouře, co vede k motoru, nepřilepil. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Suma sumárum veškeré příslušenství z rámu opadalo jak listí ze stromu a rám se rozlepil ve spojích. A co se stalo? Na podvozek, jak je na fotce, spadl svinovací metr. Neptejte se mě jak... já u toho nebyl.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak podvozek opraven a připraven na kompletaci.
Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“