IVECO "VINCENZO" 2022 / VIMOS / 1:32 - HOTOVO!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

IVECO "VINCENZO" 2022 / VIMOS / 1:32 - HOTOVO!

Příspěvek od MatesHK »

Takže VINCENZO...
Obrázek

Nebo taky Karel v modrém provedení s trochou malých odlišností v detailech. Jde o poslední vydanou novinku od Vimosu - sešit č.48. Stavba je zakázková pro autora. Musim uvest, že jsem si o ní řekl. Po nějakým 3/4 roce nad dvojstavbou Phoenixů a pak ještě pár měsíců nad HASkama jsem potřeboval změnu od té záplavy tatrováckých podvozků. Tohle Iveco byla příležitost která se naskytla a ono to vyšlo. Původně jsem měl jiný plán, ale... tak to prostě u mě chodí. Jsem rád, že jsem dostal tuhle možnost a můžu zase něco slepit pro autora. Uvidíme, kde nakonec tenhle kousek skončí.

No a jak už to u mě bývá, opět zkouším něco pro mě nového (myšleno ve stavebním procesu). Tentokrát jsem se nechal inspirovat jedním opravdu zkušeným dakarským modelářem. Tou novinkou (pro mne) je to, že jsem začal stavbu narýhováním celého modelu ještě před tím, než do něj střihnu. Nečekal jsem, že to zabere víc jak dvě hodiny práce, ale postupem stavby (a to jsem teprve na začátku) se mi to zamlouvá víc a víc. Takže děkuju Jirko!
Obrázek

Ještě dodám, že opět budu lepit natupo. Ne striktně všude, pár chlopní použiju. Pak už začala samotná stavba. Tentokrát dle návodu. Ano, kola zatím nejsou. Začínám chladiči a saharou.
Obrázek

Mimichodem, pro náhradní saharu, která je na ochranném oblouku nástavby, chystám malý upgrade...

Další je pohonná jednotka. Tady jsem nafotil postup lepení vany pro možnou inspiraci. Kvůli obavám z propadnutí větších ploch "kvádru", vycpávám vnitřek stočeným páskem. Ten samý systém má autor u rámu - pro lepší představu. Postup lepení vany začíná tady... a zbytek je v galerii
Obrázek

Následuje blok motoru, komplet prsa motoru, hlava, spojka a nezbytné detaily. Zatím bez víka hlavy motoru. To bude až po nalepení motoru do rámu.
Obrázek

Komplet pak vypadá takhle...
Obrázek

Obrázek

Pro dnešek je to vše. O něco víc fotek je v galerii ;)
Tak zatím přátelé...
Naposledy upravil(a) MatesHK dne úte 3.1.2023 15:09, celkem upraveno 1 x.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj všem.

Dnes report z práce na převodovce. Nafotil jsem postup mého lepení, protože se liší od psaného návodu. Ten samozřejmě vede taky ke zdaru, ale mě se to takhle lepí dobře a je to alternativa pro inspiraci. Postup je následující:

1) Slepím si oba hlavní díly (pláště - na fotce to jsou ty dva horní díly) viz foto 1. Tady jsem lepil s chlopněmi. Ve vystřihovánce jsou k použití podchlopně, ale mě tady ztrácejí smyl, protože spoje budou schované v části, která bude zakrytá spodní „vanou“ (chcete-li) převodovky. O tom později. Následně oba díly spojím k sobě přes přírubu. Spoje ladím k sobě viz foto 2
Obrázek

Obrázek

2) K tomuto celku přilepím zadní čelo převodovky a hlídám si abych měl spoje ve spodní části. Zároveň si nachystám boční díly. Ty přilepím k zadnímu čelu a zatím jen k zadnímu plášti.
Obrázek

Obrázek

3) Následuje spodní část. Po jejím přilepení heftnu boční díly k přednímu válci. Tím mám schované spoje obou hlavních dílu - bod 1.
Obrázek

4) Pak přijde na řadu přední čelo převodovky.
Obrázek

5) Jako poslední lepím vyústění pro kardan v zadní části převodovky. A automatická převodovka Allison je hotová.
Obrázek

Obrázek

Teď už jen přilepit převodovku k motoru a dílo je dokonáno.
Obrázek

Obrázek

Následovat bude rám. Začne ta pravá zábava.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

V tomto zbarvení to vypadá super . Rozhodně budu sledovat a musím se přiznat , že vážně uvažuji o jeho koupi .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdar a sílu. Práce na rámu začíná. Připravím si hlavní díly - podelníky. Konce zatím nechám jak jsou na fotce. Ty zaříznu až po nalepení vnitřních dílů.
Obrázek

Vnitřní díly rozřežu pro lepší lepení viz foto.
Obrázek

Po nalepení a proschnutí zaříznu konce na čisto.
Obrázek

Obrázek

Tím jsou podelníky připravené na vyztužení - v mém případě balzou. Výztuhy lepím nejdřív na vnitřní stranu dílů. Myšleno vnitřní strana co bude směrem dovnitř. Budou se tam vyřezávat otvory pro příčné dily. Po proschnutí pod zátěží vyřežu ony otvory a až pak dolepím zbývající části podelníků.
Obrázek

Mezi tím, než proschnou hlavní díly (pod zátěží), si slepím příčné díly. Tři na vsunutí a dva co se lepí na rám. Musím se přiznat, že jsem chvíli tápal jak budou příčníky nalepeny (díly číslo 60, 62, 63). Na ně se budou lepit další díly. Jejich správné umístění - natočení - je vidět na fotkách.
Obrázek

No a postup slepení rámu jsem volil následující: jako první jsem na jeden podelník přilepil dva příčné díly které se lepí na rám.
Obrázek

Po jejich proschnutí jsou na řadě zbylé tři kusy, které se vsunují (lepí) do podelníků. Tady to musí jít rychle. Nanesu lepidlo do všech otvorů (u obou podelníků). Nastrčím zbylé tři příčné díly nejprve do dílu, kde už jsou přilepeny první dva příčné díly a přiložím druhý podelník. Tohle vše stíhám než mi začne zamíchat lepidlo v otvorech. Pak už jen zkontroluju geometrii a nechám proschnout - pod zátěží samozřejmě. Výsledek vypadá nějak takto.
Obrázek

Obrázek

POZOR!!! POSLEDNÍ PŘÍČKU (díl č.63) MÁM ŠPATNĚ!!! PLOCHA PRO PŘILEPENÍ DÍLU 253 BY MELA MÍŘIT DOZADU A MĚLA BY BÝT VE SPODNÍ ČÁSTI. NÉ DOLU JAK TO MÁM JÁ!!! Z návodek to neni úplně jasný a ja byl přesvědčen, ze to mám dobře :? Ještě foto pro lepší představu
Obrázek

To je zatím vše ;)
Naposledy upravil(a) MatesHK dne pát 26.8.2022 8:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

kaktusak píše:V tomto zbarvení to vypadá super . Rozhodně budu sledovat a musím se přiznat , že vážně uvažuji o jeho koupi .
No pokud se to rozhodneš stavět tak doporučuji zakoupit minimálně tři výtisky :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

To dám na jeden výtisk (možná , třeba , snad ) .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ty to dáš, Zbyňku. Vždyť si dal double HAS tak tohle je vrnkačka ;) Když tak napiš a poradíme se.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Práce na rámu pokračují.
Obrázek

K těmto dílům jsem si radši slepil jeden kanystr pro jejich rozteč. Byl bych nerad, kdybych je nalepil na rám a pak zjistil, že mi tam kanystry nejdou. Taková jistota ;)
Obrázek

Ještě přidám jednu fotku a to postup lepení houpaček.
Obrázek

Snad je to z téhle jedné fotky jasné.

Dál jsem už moc nefotil. Práce ale pořád pokračuje. Teď spíš víc lepím než fotím
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj všem. Trošku popoplujem. Na rámu jsou první prvky pružení.
Obrázek

Na fotkách jsou ty žluté dorazy zatím bez retuše.

Víc fotek v galerii. Tak zatím...
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Další práce je věnována nápravám. Hlavní svislé díly jsem podlepil kartónem 0,5mm.
Obrázek

Podlepuju pro lepší lepení a taky tuhost náprav. Doporučuji hlavně pro ty z vás, kdo dělá ochranné rámy z drátů. Já je budu dělat z plastových profilů takže nebudu mít model tak těžký.

Základy pro obě napravy pak vydají takhle..
Obrázek

Zadní náprava před nalepením k rámu...
Obrázek

Obrázek

Neodpustil jsem si nalepit matičky 8-)

Pro dnešek vše. Tak zase příště u přední nápravy.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Přidávám fotky do galerie. Zadní náprava je přilepena na svém místě ;)
Obrázek

Zatím tak...
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Pěkně ti to jde, vypadá to tak pohodově :-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Krásná práce a díky za fotky . Karla o několik vláken zpět rozfotil i Yvan tak to by v tom byl čert aby to neklaplo .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

kaktusak píše:Krásná práce a díky za fotky . Karla o několik vláken zpět rozfotil i Yvan tak to by v tom byl čert aby to neklaplo .
Přesně tak :D díky borci za podporu. Pokusím se nezklamal vaší důvěru ve mě :lol:
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Ne4um »

Nedávno jsem dodělal Karla, tak jsem zvědav, čím vším se to liší (mimo kamufláže). Jen tak dál, zatím jedeš jako drak ;)
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“