MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Po třech čisto stavbách už sem potřeboval změnu a zase se vrhu na přebarvování. Za oběť jsem si vybral loňskou novinku Modeliku a to MRAP Cougar.

Obrázek

Co mě trochu zklamalo je že model neobsahuje interiér, nebo spíš aspoň jeho náznak, ale chápu že sehnat nějaký fotky by byl asi problém. :)
Co mě zaskočilo je že model obsahuje jen dvě stránky návodných kreseb, to mi přijde trochu málo. :roll: Nu což pokusím se s tím poprat. :)
Obrázek Obrázek

Stavbu jsem začal koly, vše mi sedělo naprosto perfektně. Kola jsem osadil šrouby a ráfkem z olověného drátku. Dezén jsem zalil Herkulesem.

Obrázek
Uživatelský avatar
Khandas
Příspěvky: 49
Registrován: sob 21.1.2012 5:47
Bydliště: Perníková chaloupka

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Khandas »

ja to rikal ze to bude bomba

a na interier se nevymlouvej ja ti nabidku ucinil ze od cechacku vyfotim ....

jinak ondreji problem ty ochrannz site asi nebudou je to o pruser ale neco zkusim vymyslet
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pavle já se nevymlouvám, já osobně mám jen dvě fotky interiéru a to z dálky a abych si ho nakreslil sám na to opravdu nemám. :) Ale zase na druhou stranu mě to až tak nevadí, aspoň bude méně práce s modelem. ;)

Ty sítě, já ti nevím, dává se to vůbec na Cougar? Já to viděl spíš na jiných MRAPEch. ;)
Uživatelský avatar
Khandas
Příspěvky: 49
Registrován: sob 21.1.2012 5:47
Bydliště: Perníková chaloupka

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Khandas »

to je to co nevim ale myslim ze to je jen ochrana proti kameni takze by to melo jit na na cokoliv

a interier jen rejpu :-D
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tohle jako má být ta pecka? Jen vojenská plečka. Přebarvování...jo jo, čistá stavba je složitá a náročná, tady si budeš moci dovoli nasekat chyb, šak ty se zakryjí, že jo Ondrášku...??
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

A mně se zas ta volba líbí. Model jsem postavený ještě neviděl, tak rád budu nakukovat, byť přebarvování taky moc nemusím.
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od L 3000 »

Pěkná volby těším se ...Brzdo nejde to bez toho přebarvení.... ;)
Ty sítě nebo pletivo..ochrana před RPG..
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Zdeněk-TEO píše: Přebarvování...jo jo, čistá stavba je složitá a náročná, tady si budeš moci dovoli nasekat chyb, šak ty se zakryjí, že jo Ondrášku...??
S tímto tvrzením nesouhlasím . Ne všechno se dá opravit přebarvováním . Naopak některé chyby se ještě víc zvýrazní .
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Kuba78 »

Zdenku, ja souhlasim s Tomysem ze tohle by prebarveni klidne sneslo.. 25 cm dlouhy auto, od Modeliku ktery neni prosluly milimetrovou presnosti, s velkymi plochami, bez interieru a v podstate dvema barvami (cerny gumy a piskovy zbytek) bude vypadat jako cistostavba divne, jakakoliv retus nebo chyba tam bude videt. at se Brzda vyradi se surfacerem, lakem na vlasy a washem a kdovi este cim.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Já si myslím že to Zdenda napsal spíš z hecu, nebo ne? :D

Jinak mě se to auto čistě postavený taky moc nelíbí, navíc autor na to použil přímo barevný papíry. :)
Pokud jde o tu kvalitu či nekvalitu tak uvidíme, autorem modelu je M. Kolodziej a ten pokud se nepletu dělá mašinky pro Modelík a ty bývají kvalitní. Mám pocit že dělal i Famo, ale to nejsem už vůbec jistý.

A Kaktusák to napsal přesně, s přebarvováním bývá mnohdy víc práce jak s čisto stavbou. :)
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Tak to se pleteš ,autorem mašinek je Jan Kolodzej ,to je tohoto autora otec
Uživatelský avatar
Walter
Příspěvky: 16
Registrován: ned 22.1.2012 4:37
Kontaktovat uživatele:

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Walter »

I já rozhodně zastávám názor, že přebarvovaný model je mnohem složitější než čistostavba. Všechny ty povrchovky a patina... navíc na naprosto dokonale čistém základu, masakr, osobně bych na to určitě odvahu neměl a ještě asi hned tak mít nebudu. A v podání Brdiče se můžeme těšit na další ultra-super-extra model!
Škoda, že tyhle typy MRAPů nepoužívá nějaká naše jednotka v Afghánu, jak by mu krásně slušely české vlajčky a lvíčci :( (alespoň se domnívám, že tyhle modely nemáme, ruku do ohně bych za to nedal)
Co se týče "sítí", je to jak psal L 3000, ochrana proti reaktivní střelám - RPG, tzv. "SLAT armor" a v podstatě to brání i připevnění přísavné nálože na pancíř vozidla (něco jako německý Zimmerit), ale to dneska v Afghánských podmínkách až tak nehrozí.
Přeji hodně štěstí, skvěle vybraný kousek!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tentokrát jen kostra. Ta je schodná s tím co je ve vystřihovánce a to i s chybou. Díl střechy S6 nemá prořezy na střední žebro a taky je potřeba lehce zabrousit díly S11L a S11P aby sedli na přední masku. ;) Jo a nebude na škodu když si jednotlivé díly kabiny vyztužíte zevnitř.

Obrázek
Uživatelský avatar
Khandas
Příspěvky: 49
Registrován: sob 21.1.2012 5:47
Bydliště: Perníková chaloupka

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Khandas »

Walter píše:Škoda, že tyhle typy MRAPů nepoužívá nějaká naše jednotka v Afghánu, jak by mu krásně slušely české vlajčky a lvíčci :( (alespoň se domnívám, že tyhle modely nemáme, ruku do ohně bych za to nedal)
No přesně ten model nebo řadu jak tu lepí Ondra ne, ale pár jich tady máme:-D viz foto má je jak jednotka OMLT tak PRT zde na fotce jeden z jednotky PRT v pozadí vykukuje další. Jinak teď si nejsem jistý, ale na žádném jsem české vlaječky a lvíčky neviděl, ale příští týden mrknu budou tu zase.

zde zmiňovaný MRAP
Obrázek
suhob
Příspěvky: 30
Registrován: pát 20.1.2012 22:27

Re: MRAP Cougar 4x4 / MODELIK / 1:25

Příspěvek od suhob »

minimalne na tomto MRAPe ceska vlajka je http://www.mise.army.cz/scripts/detail. ... &tmplid=54" onclick="window.open(this.href);return false; ale je asi jediny ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“