TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Askhael »

S pomocí rodinky jsem vybral další projekt, který už pár let s noblesou brázdí cesty našeho města. Předlohu netřeba představovat, model mám dá se říct asi raritní výtisk, protože v návodových kresbách byly pouze prázdné bubliny, Radim PHMT ochotně zaslal nový návod, tak jsem si ručně čísla dopsal :) . Je to moje první Tatra a ještě laser výtisk což jsem zjistil, že není to pravé ořechové na ohýbání, tisk se dost láme. Mám z ohybů docela strach, aby to v dalším postupu nedopadlo špatně, tak uvítám jakékoliv rady jak co nejlépe postupovat.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Postupuji podle návodu, takže zatím jsou hotovy nosníky rámu, které jsou vyztuženy dřevěnými hranolky a pracuji na nápravách...

Obrázek
Naposledy upravil(a) Askhael dne sob 11.3.2023 13:15, celkem upraveno 1 x.
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

Hlásím se s dalším postupem. Zkompletoval jsem většinu podvozku. Co mě ale dost trápí je laserový tisk. Je to pro mě první zkušenost a zatím dost bojuji. Barva má tendenci se při ohýbání, nebo stáčení šoupat takže jestli někdo máte rady jak na to, sem s nimi...

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Askhael dne sob 12.3.2022 20:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Černá a obzvláště šedá barva se na laserovém tisku ráda odírá , ale co jsem koukal na tvou stavbu tak to s tím odíráním není tak špatné . Máš to krásné čisté a nějaké drobné ošoupání ten podvozek snese . Zatím dobrá práce , budu i nadále sledovat .
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

kaktusak píše:Černá a obzvláště šedá barva se na laserovém tisku ráda odírá , ale co jsem koukal na tvou stavbu tak to s tím odíráním není tak špatné . Máš to krásné čisté a nějaké drobné ošoupání ten podvozek snese . Zatím dobrá práce , budu i nadále sledovat .
Ošoupaly se mi hlavně poloosy a kryty manžet. Barva se láme dost při ohybu, tak tam pomůže retuš. Je to podvozek, hodně se tam ztratí, mám ale obavu například z kabiny, kde vše nedokonalé půjde vidět. Tak snad to nebude tak zlé, uvidíme. Má ve sbírce docela dost modelů v laser tisku, tak se s tím budu muset poprat ;)
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

Práce na Tatře opět trochu pokročily. Přidal jsem na podvozek pár věcí a začíná se mi to docela líbit :)

Obrázek Obrázek
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

Zase něco přibylo ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

Tak máme červenec a já se hlásím s dalším postupem :lol: Narodil se nám další potomek, tak práce na sypači se zastavila. Jelikož jsem z Bruntálska, tak jsem si uvědomil, že je potřeba zase co nejdříve pokačovat, aby jsem to do zimy stihl a měl ten sníh čím odhrnovat :mrgreen: .
Dokončil jsem kola a Tatra stojí konečně hrdě na svých. Byla to pro mě premiéra co se týče dezénů, ale myslím, že to nedopadlo úplně zle. Je tam spousta chyb hlavně teda na mé straně, ale i ty dezény byly o cca 2 mm delší, musel jsem je teda zkrátit. Musím ale říct, že je to teda pěkná piplačka, on ten podvozek taky není pořádně za co chytit, hodněkrát jsem něco urval a lepil to tam znovu, byly to nervy. nyní pracuji na motoru a těším se na kabinu :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Podvozek vypadá dobře, sem-tam bych dotáhl retuš (možná to vytahuje jen foťák), ale jinak..., jen tak dál. Jo a gratulace k novému modelářovi :!: ;)
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Marson »

Jee, tolik vzpomínek na skládání tohoto modelu.
Zatím jeto pěkně složené. :-)
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

haageeman píše:Podvozek vypadá dobře, sem-tam bych dotáhl retuš (možná to vytahuje jen foťák), ale jinak..., jen tak dál. Jo a gratulace k novému modelářovi :!: ;)
Díky :D . Jo něco vytahuje foťák a něco je potřeba ještě doladit...
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

Hlásím se s dalším postupem. Kabina s interiérem. Dokonalé to není, ale je to první tatrovácká prosklená kabina co jsem dělal, tak myslím, že to mohlo dopadnout hůře. Musím teď ale zabrat. Zima za dveřmi, tak ať je čím odhrnovat sníh :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

Tak jsem tady zpátky s pokračováním. Kabinu mám hotovou na rámu včetně motoru a nyní pracuji na nádstavbě.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pěkně poskládáno, i retuš ujde když vezmeme v potaz tisk modelu.
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od Askhael »

Brzdič píše:Pěkně poskládáno, i retuš ujde když vezmeme v potaz tisk modelu.
Děkuji moc. Ten tisk je teda opravdu nic moc. je to ale už taky letitý model, mám v archivu další kousky v laseru 1:25 od PHMT , tak doufám, že tam to bude snad lepší :|
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: TATRA 815-2 NTH 6x6 s nástavbou SYKO-5M / PHMT / 1:25

Příspěvek od OrasM »

Krásny model, krásna práca a navyše je to teraz aktuálny model, cestárom by sa určite zišiel :D
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“