SU-85M / WAK / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

SU-85M / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Toptop »

Zdravím vás, kolegové. Zahajuji stavbu svého příspěvku k T-34 paralelce (více ve vlákně k paralelce). Jde o notoricky známou samohybku SU-85M na podvozku T-34 s bezvěžovou zástavbou 85 mm kanónu D-5T, který byl použit rovněž v T-34/85.

Obrázek Obrázek

Model budu stavět současně s již prezentovaným Churchillem, přičemž ale prioritní je esúčko. K tomuto nestandardnímu uspořádání jsem přistoupil poté, co řada z vás už má téčka pěkně rozběhnutá a já se začal bát, že to do listopadu nestihnu... :)



Název vlákna upraven dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Naposledy upravil(a) Toptop dne sob 26.11.2022 16:11, celkem upraveno 1 x.
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: SU-85M

Příspěvek od Minor »

Vítám dalšího do spolku. To stíhání do listopadu bych spíš viděl na sebe, patlám pásy, ještě nemám ani polovinu, a už zjišťuju že tam chybí hrst dílů. Zbytek tanku z dálky připomíná spíš skládku prkének.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU-85M

Příspěvek od kaktusak »

No Vládo jsem rád , že jsi do toho pustil . Když koukám zrovna na tu stránku , kterou jsi dal k nahlédnutí , tak předpokládám , že dát dohromady ten patvar co drží hlaveň tak máš v podstatě vyhráno . Je to tam sice dvakrát ( a asi vědí proč ) , ale to bude masakr . Držím palce a budu sledovat .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Super výběr Vláďo.... Toto Téčko- neTéčko v tom výběru chybělo. Dokonce ti to posvětil i duchovní rodič, prarodič a vlastně kompletní příbuzenstvo této akce v jedné osobě, tak se do něj můžeš směle pustit ;) (a ve chvílích volna můžeš pracovat na "anglánovi")

Někde tady je vlákno s SU-100, takže můžeš v klidu šmírovat co a jak ;)
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SU-85M

Příspěvek od Toptop »

kaktusak píše:Když koukám zrovna na tu stránku , kterou jsi dal k nahlédnutí , tak předpokládám , že dát dohromady ten patvar co drží hlaveň tak máš v podstatě vyhráno . Je to tam sice dvakrát ( a asi vědí proč ) , ale to bude masakr .
Rozhodně mě potěšilo, že ty složitější díly jsou v sešitě dvakrát, člověk je pak klidnější a spíš to dá hned napoprvé. Vzhledem k subjektivně tvrdšímu papíru jsem rád, že i hlaveň je ve dvou exemplářích.

Kostra modelu sestává z cca 20 dílů a je opravdu festovní, myslím, že bytelností si s předlohou nezadá. Vše pasovalo perfektně a totéž lze říci o obšívce. Šlo to tak rychle od ruky, až jsem se nechal strhnout a sám si mírně práci zkomplikoval. Vše napraveno a jen doufám, že se mi to už v dalších fázích stavby někde nevymstí.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Nóóó..... Rychlý rozjezd Vláďo ;) Paráda
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Co jsem slyšel tak vydavatelství WAK dělá poměrně přesné modely no a když tam dává některé složitější prvky hned dvakrát má člověk o poznání větší jistotu . To ale nic nemění na skutečnosti , že bych ten patvar neslepil . Držím palce .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Už jsem to psal u Markulina. Jeden z mých nejoblíbenějších tanků ve WOT a strašně rád bych si ho postavil. Jenže po shlédnutí oblých dílů si jen řeknu, no snad příště. :D Fakt jsem zvědav, jak se s tím popereš. Držím palce a budu sledovat.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Přináším další postup. Přibyly blatníky, kryty motorového prostoru a sem tam nějaká drobotina. Zatím se to lepí fajn, chybky jsou dílem mých volšových rukou. Ale to nejhorší stejně teprve přijde. :roll: Pletivo na zadní části původně jen namalované, jsem nahradil pletivem skutečným.
Obrázek Obrázek Obrázek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Je to skoro neuvěřitelné, ale je to půl roku od posledního příspěvku. Příčin bylo asi víc. Pracovní vytížení, letní prokrastinace, kdo ví? Ale přece jen nějaký postup mám. Nejdřív ramena náprav.

Obrázek Obrázek

Pak přišla na řadu kola. Tedy, ta klamou tělem. Nejsou ani zdaleka tak jednoduchá, jak vypadají. Hodně jsem se u nich vyvztekal a trvalo to sakra dlouho.

Obrázek Obrázek Obrázek

Další fází byla kompletace pásů a jejich instalace


Obrázek Obrázek


Poslední zatím dokončenou operací bylo opupínkování dna korby - skoro 150 matiček, které nikdo nikdy neuvidí

Obrázek

Neratovice se blíží, takže zbytek stavby bude muset jít trochu rychleji...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

To matičkování dna téčka , vlastně súčka chválím . Co nám to dalo práce ještě s kolegou Mahdym to naučit Markulina . A dnes pane jaký je s něho modelář . :D :D

Máš to parádní Vládo a už se těším do Neratovic . Jsem rád , že jsi to nevzdal , přece jen taky jsi byl u vzniku této paralelky .
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od Toptop »

kaktusak píše:Jsem rád , že jsi to nevzdal , přece jen taky jsi byl u vzniku této paralelky .
Neboj, jako spolupachatel cítím zodpovědnost. Kdyby trakaře padaly, dodělám to a přivezu.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Krásná práce.
A koukám, kulatý blatníky .... :) ;)
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od Toptop »

VašekS píše:A koukám, kulatý blatníky .... :) ;)
Přesně tak! A zřejmě stejný problém a stejné řešení.


Obrázek

Nenechte se mýlit, při podrobném zkoumání lze opravdu tyto autobusy identifikovat jako SU-85 :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU-85M / WAK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Začínám litovat toho že jsem s váma tu slivovici před necelým rokem pil :?
Vypadá to parádně Vláďo
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“