Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:87

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Kaplička Mlékojedy / Ondřej Hejl / 1:87

Příspěvek od sepecat »

Drobná kaplička od Ondřeje Hejla, která je už staršího data vydání.
Na 1 stránce o rozměrech 120 x 220 mm je 21 jednotlivých dílů.
Obrázek Obrázek

Proti psanému návodu jsem změnil postup lepení. V návodu stojí, že k terénu se má přilepit věžička a obvodové zdi, a teprve potom se má přes věžičku přetáhnout střecha, která se má usadit na stěny. Já jsem nejprve věžičce vytvořil "sukýnku", a tento celek jsem pak vlepil do připravených obvodových zdí s terénem. Tenhle postup jsem zvolil proto, abych měl střechu kolem věžičky všude ve správné pozici. Kdybych lepil podle psaného návodu, špatně by se mi k těmto místům dostávalo.
Obrázek

Tradičně mě potrápily římsy pod střechou. Pak jsem musel upižlat schůdek, aby se vešel až ke dveřím. A zkosená zadní část střechy má jiný tvar než stěny, které jsou souběžně s terénem. Pokud bych v tomto místě přilepil střechu přímo ke stěnám, musel bych ji přimáčknout a letěla by pak šikmo dolů. Na horní část zadní stěny jsem tedy ještě přilepil pásek z 1mm kartonu, abych střechu podepřel a měl ji aspoň trochu vodorovně.
Obrázek

Na závěr křížek z párátka, toaleťáku a samotného křížku z vystřihovánky. Kdo by chtěl být frajer, mohl by ještě vyříznout černou barvu v oknech. Jinak pohoda na víkend.
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“