T 34/76 + T 34/85 / Modelik / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Minor »

Vždyť na to při nejhorším ještě na konec může šplíchnout German panzer grey a vydávat to za kořistní techniku. :lol:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Hmm. Dobře Ty! :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové ;)
kaktusak píše:Ta věž prodělala několik sovětských ofenzív . Ale naprosto upřimně říkám , že se mi to líbí . SUPER PATINA . Téčko nikdy nebyla leštěnka a ta patina k tomu nápisu na věži sedí naprosto dokonale .
Zbyňku já myslím že i zbytek Téčka se ponese v podobném duchu, páč tady té patiny bude potřeba "mnógo" :?

Vyřezal a podlepil jsem kostru vany a korby. Dovnitř jsem nainstaloval šachty odpružení podvozku a začal jsem obalovat vanu. Zatím to překvapivě sedí, tak snad nenastanou nějaké komplikace :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od WIKING »

Mooc pěkný,má to svoje nezaměnitelný kouzlo, asi jako Ladovy obrázky.
Počítačová grafika nových modelů dobrý,ale tohle má něco do sebe...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

WIKING píše:Mooc pěkný,má to svoje nezaměnitelný kouzlo, asi jako Ladovy obrázky.
Počítačová grafika nových modelů dobrý,ale tohle má něco do sebe...
Jo jo. Má to něco do sebe

Moc toho času na lepení poslední dobou není, tak aspoň něco málo. Chtěl jsem dělat tlumiče, ale bohužel nemám momentálně dráty potřebného průměru, Tak jsem se vrhl na něco míň náročného. Obšívku předního a zadního pancíře plus větší placaté celky a kryty diferenciálů.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Tento model jsem nedávno pořídil v rámci akce T 34. Po prolistování jsem si říkal, no počkám. Za týden si se do něj pustil a po shlédnutí tvého reportu si říkám. No počkám asi delší dobu. Co z tohohle dokážeš vysochat... Obliny bohužel nejsou moje silná stránka, takže budu i nadále fandit a sledovat. Ostatně jako všechny další zde prezentované T 34. :)
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
tohle je paráda.
Nemohl by jsi se trošku víc rozepsat ohledně té patiny, co tam na to nanášíš a jestli to tam dáváš rovnou na papír, nebo jestli to nejdříve musí být nalakované
a až pak se špiní...
Většinou jsou všude plasťáci a extrémní zablácení a koroze, a stejně jsem z toho úplně vedle. Ta tvoje věž je ale přesně to co se mi líbí.
Zachování papírového vzhledu modelu a přesto něco úplně jiného :shock:
Předem díky ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak jsem se po delší době dostal zase na pár hodin k lepení :?
Shagrath píše:Tento model jsem nedávno pořídil v rámci akce T 34. Po prolistování jsem si říkal, no počkám. Za týden si se do něj pustil a po shlédnutí tvého reportu si říkám. No počkám asi delší dobu. Co z tohohle dokážeš vysochat... Obliny bohužel nejsou moje silná stránka, takže budu i nadále fandit a sledovat. Ostatně jako všechny další zde prezentované T 34. :)
To jsem rád Pavle že aspoň někdo si tím může prolistovat a vidí do jakého dobrodružství jsem se pustil. i když minulý víkend jsem v Brně viděl tento stejný výtisk a ten vypadal proti tomuto jako procházka růžovým sadem. Obrysové čáry byly zhruba poloviční a přetažení barev skoro nepatrné. Tak nevím.... :?
Kárl píše:Ahoj,
tohle je paráda.
Nemohl by jsi se trošku víc rozepsat ohledně té patiny, co tam na to nanášíš a jestli to tam dáváš rovnou na papír, nebo jestli to nejdříve musí být nalakované
a až pak se špiní...
Většinou jsou všude plasťáci a extrémní zablácení a koroze, a stejně jsem z toho úplně vedle. Ta tvoje věž je ale přesně to co se mi líbí.
Zachování papírového vzhledu modelu a přesto něco úplně jiného :shock:
Předem díky ;)
Díky :) Ta patina je dělaná suchýma křídama od Koh i nooru. Jsou to naškrábané zhruba čtyři odstíny hnědé a nanesené (občas natupované) měkkým štětcem na papír. Přebytečnou křídu ofouknu a ještě ometu tvrdším plochým štětcem.

Na Téčku jsem udělal jen pár maličkostí na dolní části korby. Musel jsem trochu maskovat naznačení svárů okolo háků. Černé čárky se mě tam prostě nehodily. Pomohl jsem si herkulesem, kterým jsem sváry imitoval
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
moc ti děkuji.
Objednal jsem křídy, bude sranda :D
Korba je náramná, těším se na celek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Kárl píše:Ahoj,
moc ti děkuji.
Objednal jsem křídy, bude sranda :D
Korba je náramná, těším se na celek
Tak snad se ti ta křídová patina podaří ;) A s tím celkem....... honí se mě hlavou jeden "ďábelský" plán, který ten celek asi maličko oddálí. No uvidím jestli budu odvážný a uskutečním ho :?

Po týdnu se mě podařilo uplácat jen napínací kola. Docela mě překvapilo, že se jedno kolo skládá z 19ti dílů a z toho jen 15 se opakuje dvakrát, jeden čtyřikrát a paprsků je 40
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 34/76 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Dlouho se tady nic nedělo....... dokončil jsem hnací kola.....nebyl to žádný med, ale nějak se mě to podařilo dát dohromady.
Obrázek Obrázek

A pak mě asi drblo v kuli :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No přece nepojedu do Neratek jen s jedním tankem :lol:
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: T 34/76 + T 34/85 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Toptop »

No, je třeba uznat, že víš, jak potěšit předsedu :lol: Vypadá to parádně
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 34/76 + T 34/85 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Paráda svačináři . Ta patina je suprová .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: T 34/76 + T 34/85 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tady se nedá nic jiného než obdivovat ;-). Paráda.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T 34/76 + T 34/85 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Super Marku, jsem na to zvědavý na živo.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“