Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test / Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Pavlis
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13.4.2017 12:12

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od Pavlis »

Sleduji Tvou práci a můžu říct jen
jedno,hluboce smekám.
Model se mi líbí,ale musel by mít úplně jiné měřitko.
Když si přečtu na obalu velikost a co s tím dokážeš,fakt klobouček.
Tak mnoho úspěchů.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od yvan »

Díky, ale fakt je to jednodušší, než to vypadá. Kdybych věděl, jak se to bude lepit, tak bych se toho od začátku určitě tolik nebál.

Tak kompletace traktůrku, nejdřív tedy kapotáž a zadní ramena na celek podvozku.

Obrázek Obrázek
Obrázek

Přidány drobnosti, sedačka, volant. Mimochodem to pravítko z fotky nedoporučuju vůbec na nic. Je to kdoví jaká čína, na 15 cm se rozchází o milimetr, je to tenký plech a zespodu se otírá potisk rysek, který ulpívá na papíru.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

A nakonec blatníky.

Obrázek Obrázek

Tím jsem vyčerpal fotky ze stavby, protože zbývá už jenom nasadit kola. Tím je tedy traktor samotný hotový. Fotky mám ve dvou setech, jedny jsou moje a druhé "oficiální" od Toma. Dám se obě řady, protože sem tam je něco někde vidět a jinde ne, tak asi lépe více. Ty moje nejsou příliš estetické, zas byla snaha, aby bylo něco vidět v té změti černé.

Takže moje závěrečné...
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

... pro představu ještě porovnání s širokým rozchodem na jedné straně...
Obrázek Obrázek Obrázek

... a se středním rozchodem na jedné straně...
Obrázek Obrázek Obrázek

... a nakonec reprezentativnější fotky od Toma.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Příště začneme příslušenství 8-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od kaktusak »

Parádní model . Poměrně detailně nakreslený . Atraktivitu dle mého názoru , ale hodně snižuje měřítko . Být to jednou tak velké tak do toho jdu hned .
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od Laďuša »

kaktusak píše:Parádní model . Poměrně detailně nakreslený . Atraktivitu dle mého názoru , ale hodně snižuje měřítko . Být to jednou tak velké tak do toho jdu hned .
S tim souhlasim. Bejt to fréza TJ-5, tak jí beru i tak, ale něco tak detailního velikosti krabičky od sirek bych nezvlád ani vystřihnout, natož slepit. Rád ale koukam, jak to lepí někdo jinej, to zase jo. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od Markulin »

A podle mě to měřítko ani trochu nesnižuje.... právě naopak. A docela věřím Ivanovi že se to dobře lepí.

Paráda
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od martin1807 »

Keď som tento model videl vydaný, hovoril som si, že ty jo to si niekedy zlepím keď sa to naučím. Ozaj to na prvý pohľad vyzeralo dosť zložito v tej veľkosti.

Ale po odprezentovaní tejto betastavby, sa mj obavy mierne zmenšili a tento model sa v "poradovníku" modelov na zlepenie posunul o niekoľko priečok vyššie a iba som sa utvrdil v tom, že si to zlepiť chcem. ;) :twisted:

Yvane skvelá práca.:) Teším sa na príslušenstvo. 8-)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od yvan »

Těší mě, že docházíte ke stejnému závěru :) Prostě to není zdaleka tak strašné, jak to ze stránek může vypadat. A ještě bych dodal, že ta krabička od sirek je ta větší, do které se vejdou sirky napříč, ne tam malá pro sirky na podél 8-)

Tak první příslušenství bude zlehka, dáme si vozíček, nebo-li Sklápěcí vlek NSN-10-2-B. Je to placka plechu, na dvou Cčkových nosnících a na stranách navrstvené stěny do profilu. Podvozek jsou tři trubky a dvě kola. Je tam samozřejmě trocha detailů, světla, panty zámky, oje, stojan (funkční se dá udělat) a jde to stvořit tak, že je na podvozku celý sklopný. Iluzi originálu pak už chybí jenom otevírací zadní čelo, což jistě nebude problém...

Je to celkem jednoduchý kus, takže byť má hodně plochy v archu, většina toho se vrství a není to nic složitého. Ze stavby mám jenom kola.

Obrázek

Všechno je pak vidět na finálních fotkách.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A kdo má na traktoru zadní ramena, ten ho může připojit do soupravy. Závlačkou na střed ramen, sklopit stojan, zamknout sklápění a jedem.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Pro další příslušenství se pak hodí závaží na kola, kterých je v sešitu osum (čtyři a čtyři). Je to jenom nasílené, vyřezané a ohranované.

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to fakt parádně. ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od JoskaM »

Co si pamatuji, bylo čelo sklopné nahoru, ale tím si nenechme model zkazit, je pravda že my měli zelený, a tenhle je modrý, (ale označení měli stejné).
Jinak ale detaily sedí, od nohy, přes hak zajištění vleku až po brzdu. Ani trubka na zvedání korby neschází!
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od IceZero »

za mě souhlas s předsedou Kaktusákem
Sice tenhle traktůrek docela dobře znám z dob nedávno minulých a byla by to docela nostalgická vzpomínka mít ho doma slepený, jenže
v tomhle měřítku to není na moje ruce a bude mi to jen hodně dlouho ležet ve skříni. A modelů na probírání se jimi s úvahou, tohle nikdy neslepím mám i tak dost
(nebo má Yvan hodně velkou krabičku od sirek)

takže se budu jen kochat pohledem na to co dokáže slepit někdo podstatně šikovnější. Moc pěkná práce lepiče i autora
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od Minor »

Velká poklona. Sešit jsem dostal a malinko mne vyděsilo že počet stran návodovek převýšil počet stran díllů .... navíc jsou hodně na husto a občas jsem se ztrácel u přehnutých dílů.
Ivane smekám!
Saskardin
Příspěvky: 116
Registrován: pát 24.4.2020 17:36

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od Saskardin »

Minor píše:Velká poklona. Sešit jsem dostal a malinko mne vyděsilo že počet stran návodovek převýšil počet stran díllů .... navíc jsou hodně na husto a občas jsem se ztrácel u přehnutých dílů.
Ivane smekám!
Veď to je super! Čo by som za to dal u Poliakov, kde je 20 strán dielov a potom 2 strany návodovky - a človek, ktorý nemá technické vzdelanie a nepozná originál môže len dúfať, že sa trafí do správneho miesta :(
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od yvan »

Asi nejjednodušším příslušenstvím je Kypřič 5-KN-85. Rámeček z pásků se dvěma příčkami jako konstrukce pro radličky nebo dláta, případně jejich kombinaci. Připojuje se opět do zadních ramen, tentokrát pomocí obou závlaček.

Obrázek Obrázek

Druhý nástroj v zelené je Otočný jednoradličný pluh PoN-25-A. Nevypadá náročně, ale je tam spousta drobných dílů v různých úhlech a tvarováních, oblouky, seřezávání, trubka, drátky, není to moc za co chytit a kde vzít stabilní polohu. Pokud si pamatuju, tak to byl asi nejnáročnější nástroj na nervy. Připojuje se jednou závlačkou do zadních ramen. Polohu si můžete vybrat, případně ho udělat opravdu otočný.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od yvan »

Jediné příslušenství na přední stranu traktoru je Čelní radlice ARS-103. Podle zvoleného rozchodu se dá udělat buď užší nebo širší (na fotkách je širší, užší se ořízne podle svislých černých rysek). Přilepuje se k portálům přední nápravy a nosníkem za ní. Je polohovací, tedy dá se naklopit pístem, natočit pod úhlem a zajistit závlačkou. Radlice je pohodová a na žádné zvýšené nervy si nevzpomínám.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Agrostroj TK-4K-14 / RW / 1:32 / Test

Příspěvek od yvan »

Mám skluz, tak dál. Zbývají tři nástroje, které se instalují dozadu bez zadních ramen. To bohužel znamená, že nebudou fotky s traktorem, protože to bych jich musel lepit víc, aby to ta zadní deska přežila.

Prvním z nich je Rotační kypřič KYR-100-A. Poněkud drobnější je na něm kardanový křížek pod krytem na držáku, jinak je to ale pohodová stavba s i relativně velkými díly. Rozhodně hodně efektní příslušenství.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Druhý je Smeták AZM-101, variabilní co do možných provedení. V první řadě se dá slepit buď s ostřikem nebo bez, přičemž bez ostřiku odpadají barely, hadice a kropící lišta před smetákem. K dispozici je i krycí zástěra po celém obvodu smetáku, eventuelně se dá dát jenom dopředu a dozadu bez stran, nebo jenom na zadní polovinu, nebo jenom na přední polovinu (na fotkách). Sešit nabízí smeták papírový, což je šedý váleček. Přirozeně se vnucuje myšlenka, že takové ztvárnění není příliš realistické, byť pokud použijete zástěru a nějakou podložku, tak je celkem jedno, co vevnitř bude. Já jsem vyzkoušel váleček a následoval dlouhý proces k dosažení výsledku na fotkách. Přes kartáčky všeho druhu, včetně vlastní výroby až po motání kde čeho dokola kolem to dopadlo u mě tak, že jsem koupil takzvaný chlupatý drátek. Dá se sehnat i v aranžovacích a dekoračních obchodech a to přímo v potřebném průměru (s použitelnou rezervou), v délce cca 25 cm. Je to vhodný základ, bohužel ovšem vlastnostmi a hustotou to bez úprav vypadalo divně. Beztak sem tehdy nesehnal černý, jenom hodně tmavě hnědý a šedý, takže na barvení nakonec stejně došlo a u toho jsem přišel na to, že přestříknout to barevným lakem je výsledek, který už se dá v dané velikosti a měřítku akceptovat. Lehce totiž chlupy slepí k sobě a samozřejmě ztvrdne, takže po zaschnutí stačí trochu pročesat a vypadá to poměrně autenticky. Nedoporučoval bych ovšem brát černý a na něj bezbarvý lak, na šedém to vypadalo jako po námraze. Černý lak je určitě lepší i když bude mít drátek černou z výroby. Na fotkách pochopitelně není první pokus, přestříkal sem toho skoro půl metru a toto je vybraných nejlepších pár centimetrů v kuse. Pak už jenom ucvaknout, konce ořezat a za dvoudrát zalepit do otvorů pro osu v náhonu a uložení. Zbytek smetáku je pohodový, trochu času zabere tvarování hadic, ale nic hrozivého.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“