Sd.Kfz 232 resp. 231 / GPM / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Sd.Kfz 232 resp. 231 / GPM / 1:25 / HOTOVO

Příspěvek od Kovi »

Zdravím zkušené modeláře, dovolím si sem přidat můj druhý výtvor po mém návratu k lepení po jářku cca 25 letech ze série měřítka 1:25 týkající se německé armády... ;) a který jsem zde nenalezl.

Jedná se o model od vydavatele GPM - Sd.Kfz 232, který jsem ponechal ve verzi 231 (bez antény), jelikož se mi takto líbí více. Model je základní papírová stavba, bez žádných speciálních úprav.

Obrázek

K samotné stavbě bych mohl uvést, že z mého pohledu byl návod velice strohý, ale to bude asi rozmlsaností od pana Vyškovského. Na návodové kresby jsem si musel také zvyknout, ale samotný model jsem postavil jen díky nim, takže si myslím, že jsou dostatečné.

Co se týče přesnosti kreseb a barev, tak i takový laik jako já, jsem nezaznamenal žádné velké problémy, vše pasovalo tak, jak mělo, takže s přesností výroby modelu od GPM jsem spokojen.

Avšak v mé vystřihovánce se stalo to, že tam chybělo několik dílů - rozsahem bych odhadl, že tak 1 x list A3 - a to konkrétně vnitřní výztuže kol, která však šly vyrobit z kartonu. Další chybějící díly kol šly nahradit a nebo vynechat, takže to nemělo moc velký dopad na samotnou stavbu. Nicméně reakce GPM na můj e-mail ohledně této chyby - nulová, což mě celkem mrzí vhledem na velikost tohoto obchodu a dále pak na množství modelů, co jsem u nich nakoupil. Ale šlo to vyřešit a tady je již můj výtvor:

Obrázek Obrázek Obrázek

Trocha té statistiky: celkem cca 626 dílů a s ohledem na reálný život cca 5 měsíců stavby....

To je asi tak vše, děkuji za Váš čas. :-)


Upraveno dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Naposledy upravil(a) Kovi dne pon 7.3.2022 12:16, celkem upraveno 1 x.
Saskardin
Příspěvky: 116
Registrován: pát 24.4.2020 17:36

Re: Sd.Kfz 232 ve verzi 231 - GPM - Dokončeno

Příspěvek od Saskardin »

Vydarený a neokukaný model, teším sa na ďalšie budúce kúsky. :-)
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Sd.Kfz 232 resp. 231 / GPM / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Tak tohle je moc zajímavý a neokoukaný kousek :) dobrá práce (thubsup)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“