T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Tak už to vypuklo i u mě . Ta neplánovaně plánovaná paralelka z Neratovic . Cíl hry : Pásovou techniku v Nerátkách zaplavit T-34 . Já jsem si vybral jednu z těch jednodušších verzí . Můj model je v podstatě prost nějakého interiéru , když nepočítám ty dvě sedačky a něco co by měl být motor . Celková stavba se jeví taky jako lehčí . Místo papírových dílů kostry jsou k modelu dodávány laserové díly . Pravděpodobně kvůli zabránění nelegálnímu kopírování . Já jsem si k tomuto modelu dokoupil ještě laserové pásy a kola . Takže ve výsledku víc místa zabírají lasery než papír . Už takhle zkraje jsem narazil na dvě chyby . Ve vystřihovánce chybí jedna sada držáků sedaček a bylo špatně vyznačené místo pro přilepení prostředního dílu toho " jako " interiéru . Nic zásadního se zatím neděje , vše šlo napravit . Jednak model obsahuje 3 verze modelu , takže "zápasu koloru " bude dost a taky jsem tento model již několikrát viděl slepený tak to snad zvládnu i já .

Jdeme do toho at ty Neratovice stihnu .

Náhled na originál

Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne sob 22.10.2022 16:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

A je to tady. Budu se zájmem sledovat. Ten interiér je hodně prostý :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Předseda už začal :o Budu muset kopnout do vrtule a začít taky něco dělat!

Zbyňku víš že teď už to budeš muset dotáhnout do konce. Takže doufám že při nějaké trošku větší chybě nebude následovat výmluva " Téčku při přesunu na pozice vzplál motor"

Takže jako.... bedlivě sleduju ;)
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od Toptop »

No pěkný, Zbynďo, pochopitelně bedlivě sleduji a začínám si nervozitou okusovat nehty. Safra, asi hodím anglána do kouta a namícham si červenou na hvězdy... Nerad bych byl za tlučhubu, co sliboval a nakonec stavbu nestihne a nedoveze nic. :roll:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Toptop píše: Nerad bych byl za tlučhubu, co sliboval a nakonec stavbu nestihne a nedoveze nic. :roll:
Ne ne Vládo žádný tlučhuba nejsi . Slíbil jsi , že se pokusíš to stihnout a taky jsme všichni věděli ( a kupodivu si to i já v tom stavu v kterém jsem byl pamatuji ) , že budeš lepit první toho Britáka a pak až Téčko . Takže jen jedeš podle plánu . Nic méně pokud změníš pořadí tak budu samozřejmně rád .

Jsem zvědavý kolik se tam těch Téček nakonec sejde .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Hotová obšívka . Dle mého názoru sedla na takovou lepší dvojku . Jedna chyba je pouze na spodku kde chybí 4 mm . Na tuto chybu už upozorňovali předchozí stavitelé . Výhoda je že je to opravdu na spodku a nebude to vidět na první podívání .

Obrázek Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od Toptop »

kaktusak píše:Jedna chyba je pouze na spodku kde chybí 4 mm .
Já myslím, že ani u originálu si soudruzi s nějakým tím milimetrem hlavu nelámali.
Máš to moc pěkný
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak ještě že ta obšívka sedla na tu lepší dvojku...... nechci ani přemýšlet co by následovalo kdyby sedla od trojky nahoru :?

Zatím to je super předsedo.... a docela ti začínám závidět tu zimní kamufláž. To můžeš retušovat i špinavou vodou a pořád to vypadá perfektně ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Hlásím další pokrok . Pro mě docela významný . Vyzkoušel jsem si nýtování , na to , že je to můj v podstatě první pokus tak jsem s tím docela vnitřně spokojený . Snažil jsem se i aby nýty kopírovali barvu kamufláže v daném místě na modelu , proto mám asi 4 barvy nýtů . Zatím to všechno jde docela dobře od ruky . Uvidíme co bude dál .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Dobře jedeš. Jen tak dál. ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Hlásím další postup ve stavbě . Vydavatel nějak opomněl vytisknout rubovou část na blatníky , ale jelikož jsem o této skutečnosti věděl dopředu tak jsem si předem okopíroval náhradní část . Měl bych se ale přiznat ( než to práskne někdo jiný ) , že si musím pořídit náhradní výtisk . Chtěl jsem zabarvit rubou část na kryty motoru a nenapadlo mě nic chytřejšího než to přestříkat sprejem . No a jelikož jsem si předem nevyzkoušel na nějakém dílu tak jsem po sléze zjistil , že se ta barva dokonale prosákla do vrchní části . Výsledek 4 klíčové díly jsou nenávratně zničeny . Takže ty použiji z náhradního výtisku a zbytek daruji Markulinovy jako náhradní díly pro jeho budoucí výtvory .

Pár fotek .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

No být tebou tak ještě nerozdávám :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

bedatruhlar píše:No být tebou tak ještě nerozdávám :D
Neboj rozdávat se bude až bude hotovo . Pokud bude teda co rozdávat .
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od Toptop »

bedatruhlar píše:No být tebou tak ještě nerozdávám :D
kaktusak píše: Neboj rozdávat se bude až bude hotovo . Pokud bude teda co rozdávat .
Člověk by neměl ty příspěvky číst unavený. Místo "nerozdávám" jsem četl "nerozdělávám". Asi mi ta představa rozdělávání ohně přišla ke Zbyňkovi tak nějak přirozená :lol:
Zatím bych tedy taky nezatápěl, model vypadá moc dobře.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 34/76 ( 1942 ) / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Teda já nevím komu všemu jsi to sladké tajemství svěřil předsedo. Ale já bych mlčel jako hrob ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“