Bell 47 G/H-13 „Sioux“ / ABC / 1:38

Připomínáme si narozeniny BaJečného tvůrce a stavíme jeho modely

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
cimpr-campr
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25.1.2021 23:33

Bell 47 G/H-13 „Sioux“ / ABC / 1:38

Příspěvek od cimpr-campr »

Ahoj,

Jako introvertní dorostenec jsem strávil několik let lepením téměř všeho, co v těch letech v ABC vyšlo. S nástupem puberty jsem tenhle koníček zavrhnul. Nyní téměř na prahu čtyřicítky se cítím dostatečně vyblbnutý, abych se k tomuto bohulibému koníčku opět vrátil. To se stalo před rokem, ale stále jsem nenabral dostatek sebevědomí, abych své výtvory byl schopen tako veřejně publikovat.

Vzhledem k tomu, že jsem s pány Vyškovským, Badalcem a několika dalšími obrazně řečeno strávil podstatnou část dětství, řekl jsem si, že takové jubileum je skvělou příležitostí překonat svůj stud a jít s kůží na trh. Nebude to asi úplně výstavní model, tam je třeba ještě hodně co zlepšovat, ale to gesto, je imho to, o čem při této akci běží.

Zvolil jsem model armádního vrtulníku Bell 47 G/H-13 "Sioux" , který vyšel někdy v době, kdy jsem ho sice ještě měl doma, ale k jeho slepení jsem se už nikdy nedostal. Protože můj původní archiv ABC skončil neznámo kde (zřejmě s ním maminka zatopila, po mém odchodu na vysokou), pořídil jsem si originál modelu za 20kč na Aukru.

Obrázek

Z modelu jsem si doma udělal kopii na papír s větší gramáží. Přeci jen jsem už za ty roky zpohodlněl a byl jsem až překvapen na jakém papíru modely v ABC vycházely a že jsem z něho byl schopen něco vytvořit. Budu tedy lepit z kopie.

Držte mi palce.
cimpr-campr
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25.1.2021 23:33

Re: Bell 47 G/H-13 „Sioux“ / ABC / 1:38

Příspěvek od cimpr-campr »

Tak jsem naprosto podcenil svůj volný čas. Přes naprostý frmol v práci, kde jsem poslední týden seděl každý den minimálně 10 hodin v kuse, jsem se k vrtulníku téměř vůbec nedostal. Ono bohužel po celodenním sezení si jít jen přesednout na jinou židli, není úplně nejlepší forma popracovního relaxu.

Takže se zatím "pochlubím" jen částí kabiny se sedačkami. Zatím žádný zádrhel, kromě toho, že zvolený papír na který jsem tisknul nesaje lepidlo tak dobře, jak jsem si navykl a tak musím vše déle přidržovat, než se lepidlo chytne. Takže poznámka pro mé budoucí já: Až budeš chtít zase něco lepit z kopie tak to netiskni na 160g papír z Alzy ale podívej se po něčem značkovějším.

Obrázek
cimpr-campr
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25.1.2021 23:33

Re: Bell 47 G/H-13 „Sioux“ / ABC / 1:38

Příspěvek od cimpr-campr »

Tak se mi opět podařilo na chvíli k tomu dostat. S krytem kabiny nejsem moc spokojený. Na druhou stranu nevěřím, že by druhý pokus přinesl signifikantní zlepšení. Ba naopak představa, že se s tím budu 2 hodiny mořit a dopadne to třeba i hůř mě děsí a já si myslím, že lepení má přinášet radost :)

Začal jsem s ocasní částí. Na víkend jsem osiřel, takže očekávám výrazný pokrok.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
cimpr-campr
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25.1.2021 23:33

Re: Bell 47 G/H-13 „Sioux“ / ABC / 1:38

Příspěvek od cimpr-campr »

S velkým zpožděním výsledek mého sirotčího víkendu.

Konce plováků zase takový menší porod, ale blížím se ke zdárnému konci.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ladislav Badalec - 75 let“