Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32 - HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj chlapi.

Po dokončení minulého projektu som si vybral další model, teda vlastne hneď 2 modely. Už počas minulého modelu som mal vybrané čo bude ďalšie. :) Už dlhšie som chcel lepiť Agrovku 815, ale tak nejak sa mi čím ďalej tým viac chcelo lepiť aj 148čku. A tak vznikol tento nápad, že pôjdem do oboch naraz :P Neviem či stavba bude prebiehať priebežne, alebo postupne, každopádne plán je jasný.
Krátko o predlohe.
Jedná sa v podstate o dve generácie Tatier určených na rovnaký účel a teda ako nosiča poľnohospodárskych nadstavieb. Tatry 148 ani 815 predstavovať nebudem, tie pozná asi každý, tiež som ich sám už niekoľko z každého typu postavil. K nástavbám. Tam to nebolo o nejakom dlhom rozmýšľaní. Súčasťou modelu Tatry 815 sú 4 nadstavby - klasická korba, veľkoobjemná, rozmetadlo a cisterna. Cisterna sa mi absolútne nepáči, a klasická korba mi prišla príliš jednoduchá, takže ostali dve. A preto na mojej 815 bude veľkoobjemná nadstavba BVN-049. No a na 148čku dám rozmetadlo RM2-045. 8-) Na 148čke je na originále zase použitá šedá kabína, ktorá je taká nevýrazná. Preto to dokombinujem ešte tým, že na 148 použijem modrý nárazník a kabínu z ťahača. No a ešte pouvažujem či použijem kolesá z ťahača ( svetlé), alebo originálne čierne z agra.
Takto by to mohlo vyzerať:
Obrázek Obrázek
A tu už náhľad na originály:
Obrázek

Prvý postup boli motory. Najprv 815 a potom 148. Pokračovať budem podvozkom 815.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) martin1807 dne úte 14.3.2023 15:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj,
Mal som trochu aktívnejší víkend a pokračoval som stavbou. Pokračoval som teda podvozkom na 815tke. Stavba bezproblémová ako stále.:) Na vzduchové mechy som použil O-krúžky rozmeru 10x6. Na nárazníku som zvýraznil smerovky z fólie. Konečne som našiel aj vhodnú farbu na fóliu.:) Na zasklenie svetiel som skúsil fóliu trochu vytiahnuť do oblúka. Je to také decentné, ale na fotkách to moc nevidno.
Na podvozku je ešte potrebné dorobiť pár detailov a potom budem môcť osadiť motor do rámu :P
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Přece ty zbývající nástavby nevyhodíš . Mohlo by to být pěkné diorámko . Budu sledovat jak se s tím popasuješ .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

kaktusak píše:Přece ty zbývající nástavby nevyhodíš . Mohlo by to být pěkné diorámko . Budu sledovat jak se s tím popasuješ .
Vyhodiť ich určite nevyhodím, ale samotná nástavba bez auta mi príde zbytočná.:) Diorámko by bolo pekné, ale pre mňa jak čistolepiča to asi nebude ;)

Menší postup.:) Dorobil som predné stúpačky a motor som vlepil do rámu. Okrem toho som dorobil výfuk a nádrže. Teraz by podľa návodu mali pokračovať blatníky, ale asi najprv urobím kolesá, aby som mohol blatníky nasadiť a potom ich neolamával :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj chlapi.:) Prvý podvozok na kolesách. :P Nič záludné, na 815tke sú kolesá obyčajné "balóny". Použil som laserové dezény a matky s koncami skrutiek.:) No a zase to pod puklicami skoro vôbec nie je vidno :lol: :lol: Ale sú tam :twisted:
Okrem kolies som dorobil aj predné blatníky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zase malý pokrok. dorobil som zadné blatníky, kryt motora, držiak rezervy a vzduchový filter. Viacmenej mám čierne diely za sebou. Na podvozku chýbajú už iba hydraulické valce ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od VašekS »

Krásná a čistá práce ;) .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Díki Vašku.;)

Zase menší pokrok.:)
Spracoval som zdvýhacie piesty. Keď už som ich robil tak som hneď spracoval aj tie pre 148čku.:)
Obrázek
Na podvozok 815tky som piesty rovno nasadil.:)
Obrázek

No a potom som spracoval ešte podvozkové nosníky 148čky.:)

Obrázek

Tak zase nabudúce ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ďalší postup.:)
Najprv som si spracoval jednotlivé diely podvozku. Postupne, nápravy, prevodovka, diely centrálnej rúry, listové pera a torzné tyče. 8-)
Obrázek Obrázek

Nasledovalo poskladanie podvozku dohromady.:) Ako som avizoval na začiatku stavby, kabína bude modrá a tak je modrý aj nosník kabíny a nárazník. Prekvapilo ma, aký je podvozok dlhý. Oproti, trebárz S1, alebo S3 je podstatne dlhší.
Obrázek Obrázek Obrázek

Dorobil som predný nárazník a tlmiče, no a mohlo dôjsť k osadeniu motora na podvozok.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Týmto je v podstate podvozok dokončený. Na rozdiel od podvozku 815tky, tu nie je rám takže zatiaľ som nerobil doplnky na podvozku. Rám je tu iba v časti od opory kabíny smerom dozadu. A po skúsenostiach s inými 148čkami, najprv osadím kabínu na podvozok a až potom budem pokračovať zadnou časťou. 8-) ;)

A takto to zhruba vyzerá.. dva podvozky vedľa seba
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Pořád tě sleduji a pořád je mi líto té cisterny . Držím palce at to dojede do zdárného konce .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj. Po menšej pauze pokračovanie aj na tomto projekte.:)
Opäť padla voľba na 815tku a pokračovanie kabínou. Pri kabíne viac menej žiadne problémy až na interiérový diel strechy kde je na interiérovom diely strešný otvor posunutý asi o 2 mm dozadu. Nejako som to veľmi neriešil nakoľko tento problém vyriešil strešný poklop :P
Obrázek Obrázek Obrázek

Interiér potom bez problémov a pekne mi sadol do kabíny.
Obrázek Obrázek Obrázek

Kabínu som následne nasadil na podvozok a doplnil som príslušenstvo na kabínu. Nasávanie vzduchu, smerovky, madla a spätné zrkadla.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Už to auto dostalo reálne kontúry.:) Teraz sa pohrávam s myšlienkou či sa hneď nepustiť do nadstavby, alebo zlepiť kabínu na 148čku.:)
Tak zase nabudúce. 8-) ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj :P

Dorobil som predlženie rámu. :)
Obrázek Obrázek

Jeho upevnenie je v hákoch a potom osou spojené s podvozkom. ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Nosič je super!
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od MatesHK »

Vypadá moc dobře
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Díki chlapi.:)

času momentálne pomenej, ale predsa niečo.. Urobil som čela a spodné bočnice. Ďalej som si pripravil sieťku na veľké bočnice a jednu som dal dohromady :P Sieťku som použil z takej sieťky na dvere na balkon. Teraz sú bočnice pod záťažou tak dúfam, že ostanú rovné. :P
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“